Bieg 15
47
3 : 3
31

Okoniewski na dystansie wykorzystał błąd Szczepaniaka i przeszedł na trzecią pozycję.

Bieg 14
44
4 : 2
28

Lepiej ze startu wyszli grudziądzanie, ale Jeleniewski ratując się przed upadkiem spadł na trzecią pozycję. Punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu zdobyli żużlowcy z Grudziądza.

Bieg 13
40
3 : 3
26

Bieg bez emocji. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Podprowadzające podczas 10. kolejki

Bieg 10
37
4 : 2
23

Ułamek na dystansie został ostro zaatakowany przez Szombierskiego i spadł na koniec stawki. Zawodnik GKM-u minął Polisa, który chwilę później zanotował defekt na czwartym miejscu. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Piotr Protasiewicz: Postawiłem wszystko na jedną kartę

Bieg 9
33
3 : 3
21

Okoniewski na drugim wirażu jadąc przy krawężniku wyprzedził Czałowa. Kościuch do ostatnich metrów nękał atakami Harrisa.

Bieg 8
30
3 : 3
18

Karpow na przeciwległej prostej przedarł się z trzeciego miejsca na pierwsze. Nowak do końca atakował Szczepaniaka.

Bieg 7
27
5 : 1
15

Kościuch na drugim łuku jadąc po szerokiej wyprzedził Worynę i Szombierskiego. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Krzysztof Kasprzak: Srebro dla mnie jest porażką. Chciałem być mistrzem świata

Bieg 6
22
3 : 3
14

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Pewny triumf Karpowa.

Bieg 5
19
5 : 1
11

Grudziądzanie prowadzili od startu do mety. Na jednym z łuków błąd popełnił Szczepaniak i mało brakło, a wpadłby w niego Milik.

Bieg 4
14
5 : 1
10

Gospodarze lepiej wyszli spod taśmy i do mety nie oddali podwójnego prowadzenia. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 3
9
5 : 1
9

Pewne zwycięstwo Jeleniewskiego. Ułamek i Harris stoczyli zaciętą pozycję o drugą pozycję. Na mecie nieznacznie lepszy był zawodnik gospodarzy.

Bieg 2
4
1 : 5
8

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Grudziądzanie przez cały bieg ambitnie gonili Milika, ale ten nie dał sobie odebrać prowadzenia. Defekt Szczepaniaka na końcu stawki.

18:57 - koniec prezentacji. Zawody rozegrane zostaną według II zestawu startowego.

18:50 - rozpoczęła się prezentacja.

18:40 - koniec próby toru.

18:28 - w próbie toru udział wezmą Karpow, Bober, Milik oraz Czałow.

18:21 - w Grudziądzu słoneczna pogoda i bezchmurne niebo. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

W pierwszym meczu GKM wygrał w Rybniku 46:44.

Polecamy także:
-> Gospodarze pójdą za ciosem?
-> Chris Harris wraca do Grudziądza
-> Arcytrudna sytuacja Dawida Stachyry

Bieg 11

Pewny triumf Milika. Harris zanotował upadek na drugim łuku jadąc na drugim miejscu, a Kościuch miał defekt na starcie.

Po interwencji Jana Grabowskiego komisarz toru i sędzia nakazali prace na pierwszym łuku.

Bieg 12

Groźny upadek Woryny. Rybniczanin nie opanował motocykla i z impetem uderzył o tor na przeciwległej prostej. Woryna o własnych siłach udał się do parkingu maszyn. Junior ŻKS ROW został wykluczony z powtórki.

Na drugim kółku upadek zanotował Ułamek, który jechał wówczas na prowadzeniu. Zawodnik GKM-u szybko wstał z toru, ale został wykluczony z powtórki. W niej pewny triumf Szczepaniaka.