Bieg 15
40
4 : 2
32

Okoniewski wyprzedził Puszakowskiego. Ten chwilę później zanotował defekt na czwartym miejscu. Jamróg do końca musiał bronić się przed atakami Okoniewskiego. Bonus wywalczył zespół z Łodzi.

2

Mazur na dystansie wyprzedził Ułamka. Bliski powtórzenia tego wyczynu był również Bach.

Bieg 13
32
3 : 3
28

Goście lepiej wyszli ze startu, ale Okoniewski na dystansie jadąc przy krawężniku wyprzedził obu zawodników Orła. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Podprowadzające podczas 12. kolejki

Bieg 11
29
1 : 5
25

Jamróg wygrał z dużą przewagą. Defekt Karpowa na końcu stawki.

Bieg 10
28
5 : 1
20

Gospodarze nie mieli żadnych problemów z dowiezieniem podwójnego zwycięstwa. Defekt Drożdżowskiego na końcu stawki. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Dla młodzieży zrobiłbym wszystko - rozmowa z Janem Ząbikiem, trenerem Unibaksu Toruń

Bieg 9
23
3 : 3
19

Na drugim łuku Kościuch popełnił błąd, który wykorzystał Jamróg.

Bieg 8
20
3 : 3
16

Nowak na pierwszym łuku starał się wyprzedzić parę gości, ale spadł na koniec stawki. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 7
17
5 : 1
13

Gospodarze lepiej rozegrali pierwszy łuk i dowieźli podwójne zwycięstwo.

Bieg 5
12
3 : 3
12
Edward Mazur Taśma Rene Bach
u

Bach dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W niej pewny triumf Puszakowskiego. Mazur był bliski wyprzedzenia Ułamka, ale na ostatnim łuku zanotował upadek.

Bieg 3
9
2 : 4
9

Pewne zwycięstwo Jamroga. Na pierwszym łuku Jeleniewski został wypchnięty pod bandę i spadł na koniec stawki.

Bieg 2
7
2 : 4
5

Rujner do ostatnich metrów atakował Drożdżowskiego.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Grudziądzanie zdecydowanie wygrali start i nie dali żadnych szans parze gości.

19:09 - mecz rozegrany zostanie według II zestawu startowego.

19:07 - zawody rozpoczną się bez prezentacji.

19:05 - koniec próby toru. Na trybunach około 4500 kibiców.

18:56 - rozpoczęła się próba toru.

18:52 - w próbie toru udział wezmą Puszakowski, Bach i Karpow.

18:48 - deszcz przestał padać.

18:34 - pogoda po raz kolejny sprawiła organizatorom figla. W Grudziądzu po raz kolejny intensywnie pada deszcz.

18:24 - w Grudziądzu kropi, ale mecz powinien się odbyć. Próba toru została przesunięta na godzinę 18:50.

17:37 - deszcz przestaje padać, trwają prace na torze.

17:24 - organizatorzy rozpoczęli prace na torze, lecz wówczas ponownie zaczął padać deszcz.

17:11 - nad stadionem przestało padać. Mimo przygotowania toru na spodziewane opady, szanse na rozegranie meczu są coraz mniejsze.

16:53 - w Grudziądzu coraz mocniej pada, ale przedstawiciele GKM-u zapewniają, że mecz się odbędzie.

16:40 - nad Grudziądzem przeszła ulewa.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 4

Nowak dotknął taśmy i został wykluczony. Zetterstroem przez cały bieg skutecznie odpierał ataki Karpowa. Między biegami nie ma przerwy na kosmetykę toru.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 6

Rujner upadł na drugim łuku i został wykluczony. Młodzieżowiec GKM-u o własnych siłach udał się do parku maszyn. Przerwa na równanie toru.

Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 12

Ułamek świetnie wyszedł spod taśmy, ale na dystansie wyprzedzili go Mazur i Puszakowski. Rujner nie wyjechał do biegu i został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut.