2 Chris Harris C. Harris Chris Harris 1 0 - 0 1
  • Matej Zagar 3
  • Jarosław Hampel 2
  • Chris Harris 0
  • Grzegorz Walasek 1
Jarosław Hampel atakował Mateja Zagara od początku wyścigu i wyprzedził Słoweńca w drugim łuku. Zagar zrewanżował się Hampelowi podczas kolejnego "kółka". Słoweniec już nie dał sobie wydrzeć trzech punktów.
Bieg 17
  • Krzysztof Jabłoński 3
  • Mikkel Bech 0
  • Piotr Pawlicki 2
  • Maciej Janowski 1
Piotr Pawlicki przez moment jechał ostatni, ale w drugim wirażu podczas drugiego okrążenia zawodnik Fogo Unii Leszno przyciął do krawężnika i wyjechał za plecy prowadzącego od startu Krzysztofa Jabłońskiego. Pawlicki nabrał sporej prędkości i zbliżył się do zawodnika gospodarzy. Ten jednak utrzymał pierwsze miejsce.
Bieg 15
  • Rene Bach 0
  • Rory Schlein 2
  • Tomas H. Jonasson 3
  • Kamil Adamczewski 1
Thomas H. Jonasson najlepiej spisał się w pierwszym łuku i objął prowadzenie. Napędzał się natomiast Rory Schlein, który wyjechał na drugie miejsce i rzucił się w pogoń za Jonassonem.
Bieg 14
  • Grzegorz Walasek 3
  • Linus Sundstroem 2
  • Piotr Protasiewicz 1
Grzegorz Walasek bardzo dobrze wystartował i założył Mikkela Becha. Walasek dowiózł do mety trzy punkty w sposób niezagrożony. Nieoczekiwanie od startu ostatni jechał Piotr Protasiewicz. "PePe" starał się dogonić trzeciego Mikkela Becha. Skuteczny atak Protasiewicz przeprowadził w ostatnim łuku, gdy mocno napędził się pod samą bandą.
Bieg 13
  • Leon Madsen 1
  • Jarosław Hampel 0
  • Peter Kildemand 3
Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Peter Kildemand prowadził od startu i skutecznie bronił się przed atakami rywali. W tym wyścigu jedynie statystował Jarosław Hampel.
Bieg 12
  • Peter Kildemand Rezerwa taktyczna za Chris Harris 1
  • Maciej Janowski 2
  • Jason Doyle 0
  • Andreas Jonsson 3
Spore zamieszanie na prostej przeciwległej startowej. Blisko siebie jechała trójka zawodników. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Andreas Jonsson, natomiast za nim uplasował się Maciej Janowski. Peter Kildemand, który prowadził po starcie, spadł na trzecią lokatę. Nieoczekiwanie ostatni był Jason Doyle, który dotychczas był dobrze dysponowany. Przerwa.
Bieg 11
  • Przemysław Pawlicki 0
  • Krzysztof Jabłoński 1
  • Matej Zagar 2
  • Grzegorz Zengota 3
Kolejny świetny wyścig w wykonaniu Grzegorza Zengoty. "Zengi" po szerokiej pomknął na prowadzenie w pierwszym łuku. Tor w Zielonej Górze ewidentnie się odsypał, gdyż teraz zawodnicy podążają szerszą ścieżką a nie kurczowo trzymają się krawężnika. Zengota do samej mety musiał mieć się na baczności, gdyż chrapkę na trzy punkty miał Matej Zagar.
Bieg 10
  • Rory Schlein 0
  • Grzegorz Zengota Rezerwa taktyczna za Rene Bach 3
  • Tomas H. Jonasson 2
Kamil Adamczewski próbował założyć się w pierwszym łuku na Grzegorza Zengotę, ale ten skutecznie się obronił. Adamczewski atakował Zengotę, ale równocześnie bronił się przed atakami Jonassona. Szwed uporał się z Adamczewskim podczas trzeciego okrążenia.
Bieg 9
  • Piotr Pawlicki 3
  • Piotr Protasiewicz 2
  • Przemysław Pawlicki 1
Piotr Protasiewicz przyciął do krawężnika w pierwszym łuku i wyprzedził Chrisa Harrisa. Zdecydowanie z przodu byli jednak bracia Pawliccy. Protasiewicz wyprzedził jednak Przemysława Pawlickiego na początku trzeciego okrążenia.
Bieg 8
Jarosław Hampel na moment na początku wyścigu wyprzedził Macieja Janowskiego, ale ten zrewanżował się w kolejnym łuku. Hampel nie dawał za wygraną i jednym atakiem przedarł się na drugie miejsce. Nie utrzymał go jednak i ponownie spadł na koniec stawki. Z wielką przewagą wygrał Grzegorz Zengota. Przerwa.
Bieg 7
  • Matej Zagar 1
  • Leon Madsen 2
Leon Madsen pojechał szeroko w pierwszym łuku i wyprzedził Mateja Zagara oraz Mikkela Becha. Od startu prowadził natomiast Andreas Jonsson. Szwed nie dał się dogonić Madsenowi.
Bieg 6
  • Jason Doyle 3
  • Peter Kildemand 1
  • Grzegorz Walasek 2
  • Krzysztof Jabłoński 0
Peter Kildemand napędził się w pierwszym łuku jadąc szeroko, ale Jason Doyle zablokował jego atak na prostej startowej. Kildemand na moment spadł nawet na ostatnie miejsce, ale prędko uporał się z Krzysztofem Jabłońskim. Grzegorz Walasek do końca wyścigu ścigał Jasona Doyle'a.
Bieg 5
  • Kamil Adamczewski 3
  • Rory Schlein 1
Kamil Adamczewski w pierwszym łuku wysunął się na prowadzenie i jechał mądrze pilnując krawężnika. Musiał jednak bronić się przed atakami Thomasa H. Jonassona.
Bieg 4
  • Maciej Janowski 0
  • Piotr Protasiewicz 3
Piotr Protasiewicz w pierwszym łuku założył Macieja Janowskiego. Ponadto Janowskiego wyprzedził także Matej Zagar. Janowski w dalszej fazie wyścigu musiał bronić się przed atakami Petera Kildemanda. Duńczyk uporał się z Polakiem w pierwszym łuku podczas trzeciego okrążenia. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Maciej Janowski otrzymał ostrzeżenie od arbitra za utrudnianie startu.
Bieg 3
  • Jarosław Hampel 3
  • Jason Doyle 2
  • Mikkel Bech 1
Jarosław Hampel, podobnie jak w poprzednich wyścigach inni zawodnicy, wykorzystał pierwsze pole i był pierwszy w pierwszym łuku. Za jego plecami znalazł się Jason Doyle, który mocno naciskał go zwłaszcza przez pierwsze dwa okrażenia. Na torze utworzyły się dwie pary.
Bieg 2
  • Andreas Jonsson 2
  • Grzegorz Zengota 0
  • Piotr Pawlicki 1
Grzegorz Walasek najszybciej dojechał do pierwszego łuku i objął prowadzenie, którego nie oddał do mety. Walasek odjechał daleko pod pozostałej trójki. Jonsson ścigał Piotra Pawlickiego i tuż przed metą wyprzedził Polaka.
Bieg 1
  • Linus Sundstroem 3
  • Chris Harris 1
Równy start całej czwórki. Na pierwszym polu skorzystał Linus Sundstroem, który objął prowadzenie w pierwszym łuku. Krzysztof Jabłoński jako jedyny nie trzymał się ścieżki przy krawężniku i stracił swoją trzecią pozycję na rzecz Chrisa Harrisa podczas trzeciego okrążenia.

17:58 - Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn. Na trybunach około 3 tysięcy widzów.

17:51 - Rozpoczęła się prezentacja.

17:45 - Niebawem prezentacja.

17:30 - Jak na razie na trybunach garstka widzów.

17:03 - Pogoda w Zielonej Górze sprzyjająca. Temperatura oscyluje w granicach 20 stopni Celsjusza, spomiędzy chmur przebija się słońce. Składy potwierdzone.

Jak sobotni turniej w Zielonej Górze typują eksperci SportoweFakty.pl?