• Aleksandr Łoktajew 0
  • Matej Zagar Rezerwa taktyczna za Piotr Świderski 2
  • Jarosław Hampel 3
  • Adrian Cyfer Rezerwa zwykła za Linus Sundstroem 1
Jarosław Hampel przemknął obok Mateja Zagara jadąc przy samej bandzie w pierwszym łuku. Za nim uplasowali się zawodnicy gości. Hampel do końca wyścigu musiał bronić się przed Zagarem.
  • Jarosław Hampel 2
Goście wygrali start i jechali na dwóch pierwszych lokatach przez prawie całe okrążenie, ale na wyjeździe z drugiego łuku Jarosław Hampel wyprzedził Adriana Cyfera. Hampel do samego końca próbował dogonić i wyprzedzić Zagara. Przerwa.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!
  • Krzysztof Kasprzak 3
Tym razem lepiej ruszyli goście i od razu znaleźli się na dwóch pierwszych lokatach. Przyjezdni podwójne prowadzenie utrzymywali tylko przez dwa okrążenia, ponieważ Cyfera wyprzedził Andreas Jonsson.
  • Piotr Protasiewicz 3
Ogromne zamieszanie w tym wyścigu! Najpierw Łoktajew wyniósł się za szeroko w pierwszym łuku i spadł na koniec stawki. Chwilę później w drugim łuku był już w lepszej sytuacji i wraz z Piotrem Protasiewiczem uporał się z parą gości.
Bieg 9
Falubaz Zielona Góra 29
5 : 1
25 Stal Gorzów
  • Bartosz Zmarzlik Rezerwa zwykła za Niels Kristian Iversen 0
  • Matej Zagar 1
Po starcie na dwóch pierwszych lokatach znaleźli się gospodarze. W pogoń za nimi rzucił się Matej Zagar, ale Słoweniec nie dysponował na tyle szybką maszyną, aby wyprzedzić chociażby Łoktajewa. Ponownie bezbarwna postawa Bartosza Zmarzlika.
  • Kamil Adamczewski 2
Krzysztof Kasprzak uciekł rywalom ze startu. Przez moment jechał za nim Linus Sundstroem, ale gospodarze uporali się ze Szwedem już podczas pierwszego okrążenia.
Bieg 7
Falubaz Zielona Góra 21
2 : 4
21 Stal Gorzów
  • Piotr Świderski 1
  • Adrian Cyfer 3
Jarosław Hampel po starcie objął prowadzenie, ale kapitalnie zachował się Adrian Cyfer. Junior Stali Gorzów od początku wyścigu jechał szerzej i wyprzedził Hampela w drugim wirażu. Cyfer zwyciężył z dość sporą przewagą nad rywalami. Za jego plecami Hampel, Świderski i Łoktajew jechali blisko siebie. Świderski atakował Hampela i jednocześnie bronił się przed Łoktajewem. Przerwa.

-> Przed play-offami z przymrużeniem oka - prezentujemy żużlowe memy!
  • Bartosz Zmarzlik Zastępstwo zawodnika za Niels Kristian Iversen 0
W pierwszym łuku na czele stawki znalazł się Matej Zagar. Za jego plecami o trzecie miejsce walkę stoczyli Adam Strzelec i Bartosz Zmarzlik. Tymczasem podczas drugiego okrążenia Zagara wyprzedził Piotr Protasiewicz.
  • Andreas Jonsson 3
Równy start całej czwórki. Krzysztof Kasprzak w pierwszym łuku wypychał Kamila Adamczewskiego, na czym skorzystał Andreas Jonsson. Szwed przyciął do krawężnika i wysunął się na czoło stawki. Od razu jednak musiał uciekać przed Kasprzakiem, za którym blisko podążał Kamil Adamczewski. Jedynie Linus Sundstroem nie liczył się w walce.

W taśmę wjechał Mikkel Bech. W jego miejsce pojedzie Kamil Adamczewski.
  • Bartosz Zmarzlik 3
Piorunująco szybko z czwartego pola wyjechał Bartosz Zmarzlik. Przeszkodzić mu próbował Kamil Adamczewski, ale junior gospodarzy był zbyt wolny. Później Adamczewskiego wyprzedził Piotr Protasiewicz, a następnie Piotr Świderski. Przerwa.

-> Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!
Bieg 3
3 : 3
  • Krzysztof Kasprzak Zastępstwo zawodnika za Niels Kristian Iversen 3
  • Mikkel Bech 1
Krzysztof Kasprzak w pierwszym łuku dość łatwo poradził sobie z parą gospodarzy. Kasper najpierw wyprzedził Mikkela Becha, a na wyjeździe z wirażu jadąc szerzej minął Andreasa Jonssona. Bezbarwnie wypadł natomiast Matej Zagar.
Bieg 2
Falubaz Zielona Góra 6
5 : 1
6 Stal Gorzów
  • Bartosz Zmarzlik 0
  • Adam Strzelec 3
Tym razem lepiej ze startu poradzili sobie gospodarze. Adam Strzelec i Kamil Adamczewski jechali blisko siebie, by utrudnić jazdę gościom. Zaskakująco słabo zaprezentował się w tym biegu Bartosz Zmarzlik, który od samego jego początku jechał na końcu stawki.
Bieg 1
Falubaz Zielona Góra 1
1 : 5
  • Jarosław Hampel 1
  • Linus Sundstroem 2
Dużo lepiej wystartowali goście. Krzysztof Kasprzak objął prowadzenie zakładając się na Jarosława Hampela. Linus Sundstroem natomiast pomknął środkiem w pierwszym łuku i dołączył do swojego kolegi. Szwed uciekał przed goniącym go Hampelem, natomiast Kasprzak wygrał z olbrzymią przewagą.

18:55 - Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn.

18:51 - Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu meczowego. Na trybunach w tej chwili około 10 tysięcy widzów.

18:49 - Rozpoczyna się prezentacja.

18:39 - Próba toru dobiegła końca.

18:28 - W próbie toru udział wezmą Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar ze strony gości, natomiast spośród gospodarzy Jarosław Hampel oraz Andreas Jonsson.

17:05 - W Zielonej Górze panuje dobra aura. Temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza. Składy zatwierdzone. W miejsce Nielsa Kristiana Iversena goście zastosują zastępstwo zawodnika.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

• Mikkel Bech 2
Bartosz Zmarzlik przejechał tylko kilka metrów i zanotował defekt po starcie. Piotr Świderski tylko na moment przedzielił parę gospodarzy. Przerwa.

-> Podprowadzające podczas meczów 14. kolejki
Bieg 15
  • Piotr Protasiewicz w
W powtórce start wygrał Andreas Jonsson. Szwed założył Mateja Zagara a w drugim łuku świetnie obronił się przed atakiem Krzysztofa Kasprzaka jadąc bardzo szeroko.

Matej Zagar poszerzył w pierwszym łuku tor jazdy gospodarzom, na czym skorzystał przycinający do krawężnika Krzysztof Kasprzak. W drugim łuku Kasprzak wjeżdżał pod Protasiewicza. Zawodnik Falubazu upadł i bieg został przerwany. Na szczęście Protasiewicz szybko pozbierał się z toru. Kapitan Falubazu został wykluczony z powtórki.