Bieg 15
36
3 : 3
24

Janusz Kołodziej objechał cała stawkę ruszając z czwartego pola w pierwszym łuku. Leszczynianie uporali się natomiast z Krzysztofem Buczkowskim. Wyścig bez historii.

3

Kacper Gomólski wyjechał na prowadzenie wyjeżdżając z pierwszego łuku, ale natychmiast ekspresowo wyprzedzili go juniorzy gospodarzy. Na moment problemy miał Piotr Pawlicki, ale obronił się on przed atakiem Janusza Kołodzieja. Zdecydowane zwycięstwo miejscowych.

Bieg 13
28
5 : 1
20
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Przemysław Pawlicki
3

Gospodarze lepiej wystartowali i szybciej dojechali do pierwszego wirażu od swoich rywali. W pogoń za nimi rzucił się Janusz Kołodziej, ale Nicki Pedersen kontrolował sytuację, mimo, że kapitan Jaskółek był bardzo szybki. Przerwa.

1

Nicki Pedersen z łatwością w pierwszym łuku objechał Kacpra Gomólskiego. Pod juniora tarnowskich Jaskółek wjechał na następnym okrążeniu także Damian Baliński. Gomólski próbował kontratakować. Zadziwiająco słaba postawa Artioma Łaguty.

Bieg 8
18
2 : 4
18

Tobiasz Musielak w pierwszym łuku próbował przedzielić parę gości, ale bezskutecznie. Juniorowi Byków powiodło się natomiast w drugim łuku, gdzie wyprzedził Krzysztofa Buczkowskiego. Musielak naciskał na Vaculika, ale Słowak mądrze się bronił.

Bieg 7
16
5 : 1
14

Damian Baliński przyciął w pierwszym łuku i wyjechał na czoło stawki. Dołączył do niego Nicki Pedersen, ale Duńczyk musiał walczyć z Kacprem Gomólskim. Pedersen pojechał kapitalnie w pierwszym łuku podczas drugiego okrążenia, gdzie wcisnął się przed Kacpra Gomólskiego i pilnował, by nie uderzyć w Damiana Balińskiego. Baliński ewidentnie był wolniejszy od Gomólskiego i Pedersena, ale Duńczyk jechał drużynowo dbając o to, aby Baliński dowiózł cenne punkty. Ostatecznie wyprzedził on swojego kolegę, który zablokował jeszcze w ostatnim łuku Gomólskiego. Przerwa.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 6
11
5 : 1
13
Nicki Pedersen Rezerwa taktyczna za Mikkel Michelsen
2

Wyśmienity start z czwartego pola Piotra Pawlickiego. W pierwszym łuku natychmiast dołączył do niego Nicki Pedersen i gospodarze objęli podwójne prowadzenie. Pedersena ścigał Artiom Łaguta.

Bieg 5
6
2 : 4
12

W powtórce zdecydowanie lepiej wystartowali Martin Vaculik i Krzysztof Buczkowski. W pierwszym łuku potwierdzili oni swoją wyższość i wyjechali na dwie pierwsze pozycje. Dalsza część wyścigu wskazywała, że goście dowiozą 5 punktów do mety, ale ponownie do akcji wkroczył Grzegorz Zengota. "Zengi" wyprzedził Vaculika na ostatnim okrążeniu.

W pierwszym łuku upadł Krzysztof Buczkowski. W wirażu było ciasno i doszło do efektu domina. Wygląda na to, że nic poważnego zawodnikowi tarnowskiej Unii nic się nie stało. Powtórka w pełnej obsadzie. Buczkowski wraca do parku maszyn.

Bieg 4
4
2 : 4
8

Równy start całej czwórki. Prowadzenie objął Janusz Kołodziej, który wykorzystał pierwsze pole. Kołodzieja próbował wyprzedzić Tobiasz Musielak napędzający się szerzej, ale w drugim łuku Kołodziej poszerzył mu tor jazdy i Musielak spadł na trzecie miejsce. Gdy wydawało się, że bieg zakończy się remisowo, fatalny błąd popełnił drugi Mikkel Michelsen. Duńczyk odbił się na prostej od bandy, co wybiło go z rytmu. Wykorzystał to Mateusz Borowicz. Junior tarnowskich Jaskółek wyprzedził Michelsena w drugim łuku podczas trzeciego okrążenia. Przerwa.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 3
2
2 : 4
4
1

W pierwszym łuku zdecydowanie lepiej poradzili sobie goście, którzy wyjechali na podwójne prowadzenie. W drugim łuku zdecydowanie Kacpra Gomólskiego zaatakował Grzegorz Zengota, który wyprzedził juniora gości.

Bieg 1

W powtórce lepiej wystartowali goście, ale od razu znalazł się przy nich Damian Baliński. Zawodnik gospodarzy był bliski wyprzedzenia w drugim łuku podczas pierwszego okrążenia Martina Vaculika. Goście zdecydowanie odjechali Balińskiemu podczas ostatnich dwóch okrążeń.

Upadek na prostej przeciwległej startowej Krzysztofa Buczkowskiego. Upadek Buczkowskiego został spowodowany przez kontakt z Nickim Pedersenem. Duńczyk uderzył w napędzającego się szerzej "Buczka". Niestety Buczkowski cały czas przebywa na torze. Z powtórki wykluczony został natomiast Nicki Pedersen. Buczkowski w asyście lekarzy podniósł się i bardzo powoli podąża do parku maszyn. Zawodnik tarnowskich Jaskółek wygląda na zamroczonego.

16:29 - Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn.

16:26 - Od kilku chwil trwa prezentacja.

16:25 - Odnosząc się jeszcze do tematu tłumików, łącznie wykryto aż 11 wadliwych urządzeń.

16:22 - Zawodnicy wyjeżdżają do prezentacji.

16:18 - Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu.

16:04 - Od czterech minut trwa próba toru. Gości reprezentują Martin Vaculik i Krzysztof Buczkowski, natomiast spośród gospodarzy nawierzchnię testują Nicki Pedersen i Piotr Pawlicki.

15:35 - Sprawdzono tłumiki uczestnikom tych zawodów. Pewne nieprawidłowości wykryto w układzie wydechowym w motocyklu Mikkela Michelsena. Duńczyk będzie korzystał z tłumików Tobiasza Musielaka.

15:25 - W Lesznie pogoda dobra. Nieco nerwowo wśród gospodarzy, ponieważ mocno obolali są bracia Pawliccy. Trwają ich konsultacje z menedżerem Adamem Skórnickim i prezesem Piotrem Rusieckim.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 2

Kacper Gomólski nawet nie ruszył sprzed taśmy, ponieważ awarii uległ jego motocykl. Ostatecznie Gomólski ruszył, ale miał prawie okrążenie straty do pozostałych i w końcu nie dotarł do mety. Od początku wyścigu zdecydowanie prowadzili gospodarze, którzy odnieśli pewne zwycięstwo nad Mateuszem Borowiczem.

Bieg 10

W powtórce przez moment gospodarze jechali na dwóch pierwszych pozycjach, ale na wyjeździe z pierwszego łuku wyprzedził ich Janusz Kołodziej. Przerwa.

Bardzo źle wyglądający upadek zanotował w pierwszym łuku Mateusz Borowicz, który zahaczył o wyprzedzającego go Przemysława Pawlickiego. Do momentu przerwania wyścigu podwójnie prowadzili gospodarze. Borowicz jest już w parku maszyn, ale w powtórce nie pojedzie, bo został z niej wykluczony.

-> SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

Bieg 11
Tobiasz Musielak Rezerwa zwykła za Mikkel Michelsen
3

W powtórce najlepiej wystartował Tobiasz Musielak. Junior Byków nie dał najmniejszych szans rywalom i odniósł pewne zwycięstwo.

Lepiej wystartowali gospodarze. Damian Baliński zablokował w pierwszym łuku Krzysztofa Buczkowskiego. Baliński wpadł jednak w koleinę w pierwszym łuku podczas drugiego okrążenia i spadł na ostatnie miejsce. Zawodnik gospodarzy natychmiast chciał się zrehabilitować i odważnie zaatakował w kolejnym wirażu Artioma Łagutę. Rosjanin upadł na tor. Bieg przerwany. Arbiter postanowił wykluczyć Balińskiego.

Bieg 12

W powtórce świetną walkę o 3 punkty stoczyli Kacper Gomólski i Piotr Pawlicki. Obaj co chwilę zamieniali się miejscami. Ostatecznie Pawlicki wpadł w dziurę w jednym z łuków i stracił dystans do Gomólskiego. Pawlicki odrobił straty, ale na mecie szybszy był junior Jaskółek.

Upadek w pierwszym łuku Grzegorza Zengoty. Bieg przerwany. "Zengi" szybko sam pozbierał się z toru. Zawodnik gospodarzy wykluczony.