16 10 Jacek Rempała J. Rempała Jacek Rempała 0 0 - 0 0 0
  • Sebastian Ułamek 2
  • Grigorij Łaguta 3
  • Dawid Lampart d
  • Adrian Miedziński w
Miedziński upadł na drugim okrążeniu i został wykluczony z powtórki. W tej nie pojedzie Lampart bo na starcie miał defekt motocykla. W powtórce Ułamek miał lepszy moment startowy, ale Łaguta wypchnął go i pojechał po zwycięstwo w zawodach.
II półfinał
  • Paweł Miesiąc 2
  • Grzegorz Walasek d
  • Sebastian Ułamek 3
  • Robert Miśkowiak 1
Ułamek pewnie zwyciężył i uzupełni obsadę finału. Walasek na drugim okrążeniu zanotował defekt na czwartej pozycji.
I półfinał
  • Norbert Kościuch 2
  • Dawid Lampart 3
  • Łukasz Sówka 0
  • Maciej Kuciapa 1
Lampart od startu jechał na prowadzeniu i dzięki temu awansował do finału, gdzie są już Łaguta i Miedziński. Pozostali zawodnicy w trakcie wyścigu tasowali się między sobą.
Bieg 20
  • Grzegorz Walasek 3
  • Scott Nicholls 0
Pewna wygrana Walaska. Kuciapa gonił Kościucha, ale bez efektu. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 19
  • Karol Baran 0
  • Łukasz Sówka 2
  • Daniel Jeleniewski 1
Sówka ruszał się na starcie, co sprawiło że nie wyszedł z niego najlepiej. Baran jadąc na ostatnim miejscu bawił publiczność jazdą na jednym kole.
Bieg 18
  • Adrian Miedziński 2
  • Dawid Lampart t
  • Krystian Rempała 1
Lampart wykluczony za dotknięcie taśmy. Przez dwa okrążenia Miedziński jechał blisko Łaguty, ale ten mu później odjechał. Trwa równanie toru.
Bieg 17
  • Dawid Stachyra 1
  • Robert Miśkowiak 3
  • Jacek Rempała 0
Pewna wygrana Miśkowiaka. Miesiąc na trasie popełnił błąd i spadł na trzecie miejsce, ale zdołał wyprzedzić Stachyrę i zdobyć 2 punkty. Jacek Rempała ponownie dojechał daleko za trójką zawodników.
Bieg 16
  • Adrian Miedziński 3
  • Daniel Jeleniewski 2
  • Scott Nicholls 1
  • Robert Miśkowiak d
Tym razem Miedziński zwyciężył z olbrzymią przewagą. Miśkowiak jadąc daleko za rywalami zrezygnował z dalszej jazdy. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 15
  • Karol Baran 2
Łaguta wygrał z dużą przewagą. Kuciapa zbliżał się do Barana, ale nie na tyle aby go wyprzedzić. Rempała dojechał do mety daleko za resztą zawodników.
Bieg 14
  • Dawid Lampart 2
  • Sebastian Ułamek 1
  • Dawid Stachyra 0
Walasek po starcie był trzeci, ale jednym atakiem jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Ułamka i Lamparta, dzięki czemu wysforował się na pierwsze miejsce.
Bieg 13
  • Krystian Rempała 0
  • Norbert Kościuch 3
  • Paweł Miesiąc 1
Kolejny wyścig bez emocji. Kościuch nie miał problemów z dowiezieniem do mety 3 punktów.
Bieg 12
  • Scott Nicholls 2
  • Grzegorz Bassara Rezerwa zwykła za Jacek Rempała 0
Bieg bez emocji. Ułamek nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 11
  • Karol Baran d
Baran wygrał start, ale na trasie wyprzedzili go Miedziński i Kościuch. Na pierwszym łuku jest mocno przyczepny fragment toru, który sprawia problemy zawodnikom. "Miedziaka" tam pociągnęło, co wystraszyło Barana, który zwolnił i zrezygnował z jazdy.
Bieg 10
  • Łukasz Sówka 1
  • Maciej Kuciapa 2
Miśkowiak szybko został wzięty w kleszcze i został w tyle. Później tracił dystans do rywali i zrezygnował z jazdy. Lampart ponownie nie miał problemu z odniesieniem zwycięstwa. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 9
  • Daniel Jeleniewski d
  • Grzegorz Walasek 1
Kolejne bardzo pewne zwycięstwo Łaguty. Walasek systematycznie zbliżał się do Miesiąca, ale ten zamknął go na ostatnim łuku i obronił drugą pozycję. Jeleniewski zanotował defekt na czwartym miejscu.
Bieg 8
Łaguta świetnie wystartował i zamknął wszystkich na pierwszym łuku. Stachyra na drugim okrążeniu wyprzedził Nichollsa. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!
Bieg 7
  • Robert Miśkowiak 2
  • Krystian Rempała d
  • Karol Baran 1
Baran po starcie był drugi, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu został wyprzedzony przez Miśkowiaka. Rempała miał defekt jadąc na czwartej pozycji.
Bieg 6
  • Norbert Kościuch 1
Świetny start Lamparta i pewne zwycięstwo. Kościuch przez chwilę walczył o drugie miejsce z Jeleniewskim. Rempała do mety dojechał daleko za resztą zawodników.
Bieg 5
  • Maciej Kuciapa w
Kuciapie na wyjściu z pierwszego łuku podniosło przednie koło i upadł na tor. Zawodnik PGE Marmy jechał wówczas na pierwszym miejscu. Kuciapa wstał z toru o własnych siłach, ale jest wykluczony z powtórki. W tej pewny triumf odniósł Miedziński. Miesiąc na dystansie uporał się z Ułamkiem.
Bieg 4
  • Norbert Kościuch u
Bardzo pewne zwycięstwo Łaguty. Kościuch jechał na trzecim miejscu, ale zanotował niegroźny upadek. Zawodnik szybko pozbierał się z toru. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!
Bieg 3
Rempała słabo rozegrał wejście w pierwszy łuk i został w tyle. Miedziński wygrał z dużą przewagą, a Walasek do końca naciskał Sówkę.
Bieg 2
  • Maciej Kuciapa 3
  • Daniel Jeleniewski 0
  • Dawid Stachyra 2
W miarę równy start całej czwórki. Stachyra na pierwszym łuku pojechał szeroko i pozwoliło mu to uplasować się na drugiej pozycji.
Bieg 1
Świetny start Lamparta. Nicholls początkowo był czwarty, ale jednym manewrem wyprzedził Miesiąca i Barana. Ten pierwszy zdołał jednak odbić drugą pozycję.

18:05 - na prezentacji minutą ciszy uczczono pamięć Eugeniusza Nazimka.

17:58 - zawodnicy wyjeżdżają na prezentację.

17:55 - na razie na stadionie nie ma wielu sympatyków czarnego sportu. Na trybunach w Rzeszowie jest ok. 600 osób.

Po 20. biegach rozegrane zostaną dwa półfinały dla zawodników sklasyfikowanych na miejscach 3-10. Ich zwycięzcy awansują do finału, w którym zagwarantowany występ będą mieli zawodnicy z miejsc 1-2 po rundzie zasadniczej.

17:42 - deszcz już nie kropi. Tor wygląda na dobrze przygotowany.

17:30 - lista startowa potwierdzona. Z 10. numerem za Petera Ljunga pojedzie Jacek Rempała, z 14. gdzie było puste pole wystąpi Norbert Kościuch. Jedynym rezerwowym zawodów będzie Grzegorz Bassara.

17:10 - nad stadionem delikatnie kropi deszcz.

16:35 - w Rzeszowie temperatura wynosi ok. 11 stopni. Niebo jest całkowicie zachmurzone, ale na szczęście deszcz nie pada.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy - do wyboru trzy poziomy trudności!