15 7 Krystian Rempała 1 d 1 0 1 3
16 10 Jacek Rempała 0 0 - 0 0 0
17 R1 Grzegorz Bassara 0 0
Finał

Miedziński upadł na drugim okrążeniu i został wykluczony z powtórki. W tej nie pojedzie Lampart bo na starcie miał defekt motocykla. W powtórce Ułamek miał lepszy moment startowy, ale Łaguta wypchnął go i pojechał po zwycięstwo w zawodach.

II półfinał

Ułamek pewnie zwyciężył i uzupełni obsadę finału. Walasek na drugim okrążeniu zanotował defekt na czwartej pozycji.

I półfinał

Lampart od startu jechał na prowadzeniu i dzięki temu awansował do finału, gdzie są już Łaguta i Miedziński. Pozostali zawodnicy w trakcie wyścigu tasowali się między sobą.

Bieg 20

Pewna wygrana Walaska. Kuciapa gonił Kościucha, ale bez efektu. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 19

Sówka ruszał się na starcie, co sprawiło że nie wyszedł z niego najlepiej. Baran jadąc na ostatnim miejscu bawił publiczność jazdą na jednym kole.

Bieg 18

Lampart wykluczony za dotknięcie taśmy. Przez dwa okrążenia Miedziński jechał blisko Łaguty, ale ten mu później odjechał. Trwa równanie toru.

Bieg 17

Pewna wygrana Miśkowiaka. Miesiąc na trasie popełnił błąd i spadł na trzecie miejsce, ale zdołał wyprzedzić Stachyrę i zdobyć 2 punkty. Jacek Rempała ponownie dojechał daleko za trójką zawodników.

Bieg 16

Tym razem Miedziński zwyciężył z olbrzymią przewagą. Miśkowiak jadąc daleko za rywalami zrezygnował z dalszej jazdy. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 15

Łaguta wygrał z dużą przewagą. Kuciapa zbliżał się do Barana, ale nie na tyle aby go wyprzedzić. Rempała dojechał do mety daleko za resztą zawodników.

Bieg 14

Walasek po starcie był trzeci, ale jednym atakiem jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Ułamka i Lamparta, dzięki czemu wysforował się na pierwsze miejsce.

Bieg 13

Kolejny wyścig bez emocji. Kościuch nie miał problemów z dowiezieniem do mety 3 punktów.

Bieg 12
Grzegorz Bassara Rezerwa zwykła za Jacek Rempała
0

Bieg bez emocji. Ułamek nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 11

Baran wygrał start, ale na trasie wyprzedzili go Miedziński i Kościuch. Na pierwszym łuku jest mocno przyczepny fragment toru, który sprawia problemy zawodnikom. "Miedziaka" tam pociągnęło, co wystraszyło Barana, który zwolnił i zrezygnował z jazdy.

Bieg 10

Miśkowiak szybko został wzięty w kleszcze i został w tyle. Później tracił dystans do rywali i zrezygnował z jazdy. Lampart ponownie nie miał problemu z odniesieniem zwycięstwa. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 9

Kolejne bardzo pewne zwycięstwo Łaguty. Walasek systematycznie zbliżał się do Miesiąca, ale ten zamknął go na ostatnim łuku i obronił drugą pozycję. Jeleniewski zanotował defekt na czwartym miejscu.

Bieg 8

Łaguta świetnie wystartował i zamknął wszystkich na pierwszym łuku. Stachyra na drugim okrążeniu wyprzedził Nichollsa. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 7

Baran po starcie był drugi, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu został wyprzedzony przez Miśkowiaka. Rempała miał defekt jadąc na czwartej pozycji.

Bieg 6

Świetny start Lamparta i pewne zwycięstwo. Kościuch przez chwilę walczył o drugie miejsce z Jeleniewskim. Rempała do mety dojechał daleko za resztą zawodników.

Bieg 5

Kuciapie na wyjściu z pierwszego łuku podniosło przednie koło i upadł na tor. Zawodnik PGE Marmy jechał wówczas na pierwszym miejscu. Kuciapa wstał z toru o własnych siłach, ale jest wykluczony z powtórki. W tej pewny triumf odniósł Miedziński. Miesiąc na dystansie uporał się z Ułamkiem.

Bieg 4

Bardzo pewne zwycięstwo Łaguty. Kościuch jechał na trzecim miejscu, ale zanotował niegroźny upadek. Zawodnik szybko pozbierał się z toru. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 3

Rempała słabo rozegrał wejście w pierwszy łuk i został w tyle. Miedziński wygrał z dużą przewagą, a Walasek do końca naciskał Sówkę.

Bieg 2

W miarę równy start całej czwórki. Stachyra na pierwszym łuku pojechał szeroko i pozwoliło mu to uplasować się na drugiej pozycji.

Bieg 1

Świetny start Lamparta. Nicholls początkowo był czwarty, ale jednym manewrem wyprzedził Miesiąca i Barana. Ten pierwszy zdołał jednak odbić drugą pozycję.

18:05 - na prezentacji minutą ciszy uczczono pamięć Eugeniusza Nazimka.

17:58 - zawodnicy wyjeżdżają na prezentację.

17:55 - na razie na stadionie nie ma wielu sympatyków czarnego sportu. Na trybunach w Rzeszowie jest ok. 600 osób.

Po 20. biegach rozegrane zostaną dwa półfinały dla zawodników sklasyfikowanych na miejscach 3-10. Ich zwycięzcy awansują do finału, w którym zagwarantowany występ będą mieli zawodnicy z miejsc 1-2 po rundzie zasadniczej.

17:42 - deszcz już nie kropi. Tor wygląda na dobrze przygotowany.

17:30 - lista startowa potwierdzona. Z 10. numerem za Petera Ljunga pojedzie Jacek Rempała, z 14. gdzie było puste pole wystąpi Norbert Kościuch. Jedynym rezerwowym zawodów będzie Grzegorz Bassara.

17:10 - nad stadionem delikatnie kropi deszcz.

16:35 - w Rzeszowie temperatura wynosi ok. 11 stopni. Niebo jest całkowicie zachmurzone, ale na szczęście deszcz nie pada.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy - do wyboru trzy poziomy trudności!