Oczekują na start:
R1 Linus Sundstroem 0
R2 Peter Ljung 0
Finał

Pedersen na przeciwległej prostej minął Lindbaecka. Szweda chwilę później wyprzedził Woffinden, który rzucił się w pogoń za Pedersenem. Duńczyk nie popełnił żadnego błędu i odniósł pewne zwycięstwo. Zagar do końca atakował Lindbaecka.

Półfinał nr 2

Lindbaeck na pierwszym łuku pojechał szerzej niż rywale i przedarł się na prowadzenie. Zagar musiał bronić się przed atakami Hancocka.

Półfinał nr 1

Pedersen na pierwszym łuku założył Woffindena. Brytyjczyk musiał odpierać ataki Iversena i Holdera. Na drugim kółku Iversen na chwilę minął Woffindena, ale ten odzyskał drugą lokatę. Pewny triumf Pedersena.

Bieg 20

Na pierwszym łuku do krawężnika przyciął Woffinden i przedarł się na prowadzenie, a na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Kasprzak i Batchelor stoczyli walkę o punkt, z której skutecznie wyszedł Australijczyk. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych w półfinałach.

Bieg 19

Zagar popisał się atomowym startem i do mety nie oddał prowadzenia. Jensen atakował Iversena i dopiął swego na trzecim okrążeniu. Obaj zawodnicy kilka razy zamieniali się pozycjami i niemal równocześnie wpadli na metę. Lepszy o przysłowiowy "błysk szprychy" był Iversen.

Bieg 17

Doyle najlepiej wyszedł spod taśmy. Holder atakował swojego rodaka, ale ten nie dał się wyprzedzić. Hancock skutecznie odpierał ataki Janowskiego.

Bieg 16

Jensen na przeciwległej prostej pod bandą wyprzedził Woffindena. Brytyjczyk nie zamierzał się zadowolić dwoma punktami i pod koniec drugiego kółka wykorzystał błąd Duńczyka. Następnie "Liglad" musiał się bronić przed atakami Jonassona. Z kolei na ostatnim łuku Szweda zaatakował Hancock, który na mecie był nieznacznie gorszy od rywala. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Tomas H. Jonasson: Poziom w GP wyższy niż się spodziewałem

Bieg 15

Janowski na drugim wirażu wyprzedził Batchelora, a na pierwszym łuku drugiego okrążenia Polak minął Iversena. Następnie Janowski rzucił się w pogoń za Pedersenem.

Bieg 14

Na wejściu w pierwszy łuk Kildemand zanotował upadek. Dla Duńczyka zabrakło miejsca. Powtórka w pełnej obsadzie.

W powtórce Kildemand najlepiej wyszedł spod taśmy i objął prowadzenie. Duńczyka atakował Harris. Na drugim łuku drugiego okrążenia Harris ostro zaatakował Kildemanda i wywiózł go pod bandę, przez co Duńczyk spadł na trzecie miejsce.

Bieg 13

Świetny bieg! Holder na wyjściu z pierwszego łuku wykorzystał lukę między rywalami i przedarł się na prowadzenie. Następnie Australijczyka wyprzedzili Lindbaeck i Zagar. Słoweniec atakował Szweda, ale jednocześnie musiał bronić się przed Holderem.

Bieg 11

Iversen przez cztery okrążenia odpierał szaleńcze ataki Jonassona. Pewny triumf Doyle'a.

Bieg 10

Dobry start Zagara. W pogoń za Słoweńcem rzucił się Hancock, który na trzecim kółku minął rywala.

Bieg 8

Woffinden wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Pedersen na wejściu w pierwszy łuk założył się na Zagara i Doyle'a. Słoweniec do końca atakował Pedersena, ale ten odparł ataki rywala. Woffinden wygrał z dużą przewagą. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Kolejny przypadek dopingu w żużlu! Po raz drugi zawodnik Falubazu

Bieg 7

Hancock odparł atak Iversena, a następnie powiększał nad nim przewagę. Kasprzak miał dobry moment startowy, ale już na szczycie pierwszego łuku był czwarty i nie liczył się w stawce.

Bieg 6

Janowski na przeciwległej prostej minął Lindbaecka, ale do końca musiał bronić się przed atakami Szweda. O trzecią pozycję walkę stoczyli Jensen oraz Harris.

Bieg 5

Kildemand wygrał start, ale na drugim łuku odjechał zbyt daleko od krawężnika, co momentalnie wykorzystał Holder. Batchelor do końca atakował Jonassona.

Bieg 4

Lindbaeck wygrał start i dobrze rozegrał pierwszy łuk, dzięki czemu przedarł się na prowadzenie. Początkowo w pogoń za Szwedem rzucił się Pedersen, lecz następnie do ostatnich metrów musiał się on bronić przed atakami Hancocka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Żużlowcy nie muszą oddać pieniędzy fiskusowi!

Bieg 2

Batchelor na wyjściu z pierwszego łuku zablokował Doyle'a, który na chwilę spadł na trzecie miejsce, ale szybko przedarł się na drugą lokatę. Zawodnicy mają problemy z płynną jazdą na pierwszym łuku. Na drugim okrążeniu błąd Batchelora wykorzystał Doyle. Z kolei na ostatnim kółku "Batcha" minął Jonsson.

Bieg 1

Najlepiej spod taśmy wyszedł Holder, który objął prowadzenie i pognał do mety po trzy punkty. Iversen musiał bronić się przed atakami Woffindena.

20:04 - uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor!

19:59 - na starcie oraz pierwszym łuku jest zbyt dużo luźnej nawierzchni. Wciąż trwają prace torowe.

19:55 - w Malilli śpiewany jest szwedzki hymn.

19:54 - zakończył się obchód toru. Nadal nawierzchnię równa ciągnik. Wkrótce zostanie podjęta decyzja odnośnie rozpoczęcia zawodów.

19:48 - zawodnicy wyszli na obchód toru.

19:41 - na torze rozsypywana jest nowa, sucha nawierzchnia. Organizatorzy są zdeterminowani, by rozegrać zawody. Stan toru będzie jednak zagadką dla zawodników.

19:38 - prace na torze wciąż trwają.

19:24 - plandeka nie uchroniła nawierzchni przed nasączeniem wodą. Na torze są miejsca, w których jest bardziej mokro. Organizatorów czeka trudne zadanie, by doprowadzić tor do jazdy.

19:21 - po tym jak ściągnięto plandekę okazało się, że nawierzchnia toru nie jest jednolita.

19:17 - w Malilli nie pada, trwają prace na torze.

18:14 - Grand Prix Szwecji rozpocznie się z godzinnym opóźnieniem. Taką decyzję organizatorzy podjęli po zapoznaniu się z prognozami pogody. Do tego czasu trwać będą prace na torze.

Jak Grand Prix Szwecji typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

Bieg 3

Świetny start Janowskiego, lecz na wejściu w drugi łuk Polaka wyprzedził Zagar. Kasprzak już na pierwszym okrążeniu zjechał z toru. Z kolei Jonasson na defektującym motocyklu dojechał po punkt.

Bieg 9

Kasprzak na przeciwległej prostej minął Holdera, ale ten na pierwszym łuku drugiego kółka odzyskał trzecią pozycję. Na trzecim kółku Polak zanotował defekt. Jensen skutecznie bronił się przed atakami Pedersena.

Bieg 12

Kildemand na drugim łuku nie opanował motocykla i zanotował upadek. Duńczyk opuścił tor, ale bieg został przerwany. Powtórka odbędzie się bez Kildemanda, który został wykluczony.

W powtórce dobry start Woffindena, który do mety nie oddał prowadzenia. Jonsson i Janowski stoczyli walkę o dwa punkty. Szwed skutecznie odpierał ataki Polaka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Incydent w Zielonej Górze. Ekstraliga złożyła doniesienie do prokuratury

Bieg 18

Jonassn wykorzystał atut pierwszego pola i wysforował się na prowadzenie. Za jego plecami Harris i Pedersen stoczyli walkę o dwa punkty. Na drugim kółku Duńczyk uporał się z rywalem. Defekt Jonssona na końcu stawki.