Oczekują na start:
R1 Nikolaj Busk Jakobsen 0
R2 Anders Thomsen 0
Półfinał nr 2

Doyle świetnie wyszedł ze startu, ale na trzecim kółku Kildemand i Jensen wyprzedzili Australijczyka.

Bieg 20

Woffinden na pierwszym okrążeniu odparł atak rywali. Za jego plecami trwała zacięta walka o dwa punkty między Jonssonem i Michelsenem. Na mecie lepszy był Szwed. Po zakończeniu wyścigu doszło do słownej utarczki pomiędzy Jonssonem i Michelsenem. Przerwa na równanie toru i wybór pól startowych.

Bieg 19

Pewne zwycięstwo Hancocka, który prowadził od startu do mety.

Bieg 18

Koszmarna kraksa na wyjściu z pierwszego wirażu! Na torze leżą Pedersen, Kildemand i Zagar. Stadion w Horsens zamarł. Na wyjściu z łuku Pedersen próbował ściąć do krawężnika, ale zahaczył o tylne koło motocykla Kildemanda, który poszerzył swój tor jazdy. Pedersen "katapultował" się z motocykla i uderzył w maszynę Zagara. Słoweniec upadł na obojczyk i długo nie podnosił się z toru. Cała trójka o własnych siłach udała się do parkingu. Powtórka odbędzie się w pełnym zestawieniu.

W powtórce Janowski przez dwa okrążenia odpierał ataki Kildemanda.

Bieg 16

Janowski nie dał szans rywalom. Harris próbował wyprzedzić Iversena, ale na trzecim kółku minął go Holder. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Tarnowski atak z ukrycia. Kilka klubów pod presją

Bieg 15

Woffinden na wyjściu z pierwszego łuku został zablokowany i stracił kilka metrów do rywali. Z dużą przewagą zwyciężył Zagar, a Jonasson i Hancock walczyli o dwa punkty.

Bieg 14

Pedersen wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Za jego plecami trwała zacięta walka pomiędzy Jensenem i Michelsenem. Na trzecim kółku "Liglad" popełnił błąd, wyniosło go pod bandę i spadł na koniec stawki, lecz na ostatnim wirażu minął Batchelora.

Bieg 13

Świetny start Kildemanda, który już na wyjściu z pierwszego łuku miał kilkumetrową przewagę nad rywalami. Doyle na przeciwległej prostej uporał się z Jonssonem.

Bieg 11

Świetny wyścig! Na wyjściu z pierwszego łuku Jensen odparł atak Janowskiego, ale na drugim łuku Polak wyprzedził Duńczyka. Ten nie zamierzał zadowolić się drugą lokatą i za chwilę minął Polaka. Obaj zawodnicy kilka razy zmieniali się na prowadzeniu.

Bieg 10

Doyle prowadził od startu do mety. Woffinden próbował atakować Holdera. Pedersen na drugim okrążeniu musiał ratować się przed upadkiem.

Bieg 9

Kapitalny start Iversena, który przed tym biegiem zmienił motocykl. "PUK" wygrał z dużą przewagą. Za jego plecami trwałą walka pomiędzy pozostałymi zawodnikami. Kasprzak ostrym atakiem minął Zagara, który musiał bronić się przed Michelsenem.

Bieg 8

Harris dobrze wyszedł spod taśmy, ale na łukach popełnił błędy i spadł na koniec stawki. Pewne zwycięstwo Zagara. Jensen na drugim kółku minął Doyle'a. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Falubaz nie bez szans w Gorzowie. Chomski: Do każdego trzeba podchodzić z respektem

Bieg 7

Michelsen dobrze wyszedł sprzed taśmy, a na pierwszym okrążeniu odparł atak Holdera. Australijczyk do końca atakował startującego z dziką kartą Duńczyka. Kildemand i Hancock stoczyli walkę o punkt.

Bieg 5

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce na przeciwległej prostej świetną szarżą popisał się Janowski, który nabrał prędkości i przemknął obok rywali.

Bieg 4

Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Holder na wejściu w pierwszy łuk nie zostawił miejsca dla Jonssona, a ten spadł na koniec stawki. Zagar przez cały wyścig atakował Batchelora, ale jednocześnie musiał uważać na napędzającego się Jonssona. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Żużlowiec okradziony w Opolu

Bieg 3

Doyle świetnie rozegrał pierwszy łuk, przedarł się na prowadzenie i do mety nie oddał pierwszej lokaty. Jonasson na dystansie obronił drugą lokatę.

Bieg 2

Kildemand na wejściu w pierwszy łuk zamknął Woffindena. Na wirażu Brytyjczyk odparł atak Jensena, a następnie rzucił się w pogoń za Kildemandem.

Bieg 1

Dobry start Pedersena, który do mety nie oddał prowadzenia. Kasprzak najpierw trzymał się blisko Duńczyka, a następnie musiał bronić się przed atakami Hancocka.

Grand Prix Danii w Horsens rozegrane zostanie po raz pierwszy w historii. W Danii piękna, słoneczna pogoda. O godzinie 18:50 rozpoczęła się prezentacja.

Jak Grand Prix Szwecji typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

Bieg 6

Na pierwszym łuku motocykla nie opanował Pedersen, który zanotował upadek. Wcześniej Duńczyk został wypchnięty na szeroką przez Jonssona. "Power" został wykluczony z powtórki. Na szczęście Duńczyk wstał i o własnych siłach udał się do parku maszyn.

W powtórce Jonasson atakował Jonssona, ale starszy ze szwedów skutecznie odpierał te próby.

Bieg 12

Kildemand na wejściu w drugi łuk zanotował upadek. Duńczyk nie zamierzał odpuszczać Harrisowi i zabrakło dla niego miejsca pod bandą. Kildemand został wykluczony. Duńczyk o własnych siłach udał się do parku maszyn.

W powtórce Batchelor wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Z kolei Jonasson do końca atakował Harrisa.
-> KS Toruń uważa na lidera. Jacek Gajewski: Nie widzę, by Unia miała zadyszkę

Bieg 17

Kasprzak dobrze wyszedł spod taśmy, ale miał problemy z motocyklem i już na drugim kółku był ostatni, a następnie zanotował defekt. Pewny triumf Jensena.

Półfinał nr 1

Na drugim łuku upadek zanotował jadący na czwartym miejscu Holder. Australijczyk został wykluczony z powtórki. W niej janowski wygrał start, ale na drugim okrążeniu wyprzedził go Woffinden. Na trzeci kółku Janowski z trudem opanował motocykl, co wykorzystał Zagar, który dogonił Polaka, a na pierwszym łuku ostatniego kółka wszedł pod jego łokieć i wyprzedził go. Janowski po ataku Słoweńca upadł na tor. Polak został wykluczony, a wyniki zaliczone.

Finał

Zagar kapitalnie wyszedł spod taśmy. Na drugim wirażu trzeci tego dnia upadek zaliczył Kildemand. Pod Duńczyka wszedł Woffinden. Sędzia uznał, że Brytyjczyk spowodował upadek rywala i wykluczył go. W powtórce Kildemand najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Zagar na ostatnim kółku minął Jensena. To premierowee zwycięstwo Duńczyka w Grand Prix.