17 R1 Denis Stojs 1 1
Oczekują na start:
R2 Ziga Kovacić 0
Finał

Hancock wygrał start i na przeciwległej prostej odparł atak Woffindena. Amerykanin do mety nie oddał prowadzenia. Na pierwszym kółku Kildemand wyprzedził Pedersena, a następnie obaj żużlowcy walczyli o trzecią pozycję.

Półfinał nr 2

Dobry start Iversena i Pedersena. "Power" objął prowadzenie, a "PUK" musiał bronić się przed atakami Woffindena. Na pierwszym wirażu trzeciego okrążenia Brytyjczyk wyprzedził Iversena, a następnie atakował Pedersena. Woffinden na mecie był o kilka centymetrów szybszy niż Duńczyk.

Półfinał nr 1

Na pierwszym łuku upadł Doyle. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej Hancock wygrał start. Kildemand na przeciwległej prostej minął Doyle'a, a następnie powiększał przewagę nad rywalem.

Bieg 20

Kasprzak najlepiej wyszedł spod taśmy i wygrał z dużą przewagą. Batchelor na pierwszym okrążeniu przedarł się z czwartego miejsca na drugie. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Bieg 19

Zagar i Janowski wyprzedzili Condę na wejściu w drugi wiraż. Pewny triumf Iversena.

Bieg 18

Doyle na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Hancocka. Amerykanin rzucił się w pogoń za Australijczykiem, ale musiał uznać wyższość rywala. Kildemand do ostatnich metrów atakował Pedersena.

Bieg 17

Harris na pierwszym łuku wypchnął Holdera, ale Australijczyk skontrował i wyprzedził Brytyjczyka. Woffinden na drugim okrążeniu z łatwością wyprzedził Jonssona.

Bieg 16

Hancock wygrał start i na pierwszym wirażu odparł ataki rywali. Amerykanin wygrał z dużą przewagą. Janowski atakował Batchelora. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Siódemka pierwszych półfinałowych meczów PGE Ekstraligi

Bieg 15

Conda na przeciwległej prostej spadł z drugiej pozycji na ostatnią. Pewne zwycięstwo Kildemanda, który na mecie miał kilka metrów przewagi nad Woffindenem.

Bieg 14

Harris na pierwszym okrążeniu uporał się z Jensenem. Zagar atakował Doyle'a, ale nie zdołał znaleźć recepty na wyprzedzenie Australijczyka.

Bieg 12

Świetny start Pedersena, który już na wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi, ale jeszcze lepszą szarżą popisał się Woffinden. Brytyjczyk najpierw wyprzedził Batchelora, chwilę później bez problemów minął Zagara oraz minął Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Maksym Drabik: Nie czuję się bohaterem, dołożyłem kilka punktów

Bieg 11

Hancock na pierwszym wirażu uporał się z Harrisem. Chwilę później Brytyjczyka wyprzedził Conda, lecz na drugim kółku Harris minął Słoweńca.

Bieg 10

Iversen wygrał start, a na przeciwległej prostej zablokował Holdera, którego chwilę później wyprzedził Doyle. Na drugim okrążeniu Holder odzyskał drugą pozycję.

Bieg 9

Jensen na pierwszym łuku ściął do krawężnika, ale zablokował go Janowski. Polak musiał odpierać ataki Jensena i Kildemanda. Obaj Duńczycy odważnie atakowali Janowskiego, ale ten zdołał się obronić i dowiózł do mety trzy punkty.

Bieg 8

Kapitalny start Kildemanda, który był poza zasięgiem rywali. Za jego plecami o drugą lokatę walczyli Batchelor, Iversen i Harris. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 7

Pedersen najpierw atakował Holdera, a następnie musiał się bronić przed Jensenem. Pewny triumf Holdera.

Bieg 6

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej Woffinden najlepiej wyszedł spod taśmy, a następnie musiał bronić się przed atakami Janowskiego. Doyle na dystansie wyprzedził Kasprzaka.

Bieg 5

Na wejściu w pierwszy łuk Hancock zamknął rywali i przedarł się na prowadzenie. Amerykanin systematycznie powiększał przewagę nad rywalami.

Bieg 4

Kapitalny start Holdera, który do mety nie oddał prowadzenia. Australijczyk musiał się bronić przed zaciekłymy atakami Kildemanda. Pod koniec pierwszego okrążenia Zagar wyprzedził Kasprzaka. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Kryzys finansowy w Falubazie. Ponad milion złotych długu!

Bieg 3

Hancock na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Woffindena, który następnie musiał bronić się przed atakami Iversena. Hancock wygrał z dużą przewagą.

Bieg 1

Jonsson dotknął taśmy i został wykluczony. W jego miejsce pojedzie Stojs. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Doyle. Na drugim wirażu Stojs pojechał zbyt szeroko i wyprzedził go Batchelor, który następnie atakował Doyle'a. Na drugim okrążeniu "Batch" minął przy krawężniku swojego rodaka.

W Krsko słoneczna pogoda, zawody odbędą się bez żadnych przeszkód. Początek o godzinie 19:00. O 18:50 rozpoczęła się prezentacja.

Jak Grand Prix Słowenii typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy WP SportoweFakty

Bieg 2

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. Groźny upadek na wyjściu z pierwszego łuku! Jonasson próbował ściąć do krawężnika, lecz zabrakło dla niego miejsca, gdyż jechał tam Pedersen. Hak motocykla Szweda zahaczył o koło Polaka i zarówno Jonasson, jak i Janowski upadli. Szwed szybko wstał, a Polak po dłuższej chwili podniósł się z toru i o własnych siłach udał się do parku maszyn. Jonasson został wykluczony z powtórki.

W niej dobry start Pedersena. Duńczyka atakował Janowski, lecz trzykrotny mistrz świata nie popełnił żadnego błędu i odniósł pewne zwycięstwo.

Bieg 13

Pedersen na przeciwległej prostej zablokował Iversena, który na chwilę spadł na trzecie miejsce, ale szybko minął Jonssona. Następnie Iversen do końca atakował Pedersena. Na pierwszym kółku defekt na końcu stawki zaliczył Kasprzak.