• Tai Woffinden 3
  • Maciej Janowski 0
  • Greg Hancock 2
  • Niels Kristian Iversen 1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej świetnie spod taśmy wyszedł Woffinden, a w pogoń za nim rzucił się Hancock. Iversen pod koniec drugiego okążenia minął Janowskiego.
Półfinał nr 1
  • Jason Doyle 0
  • Maciej Janowski 3
  • Andreas Jonsson 1
Janowski na wejściu w pierwszy wiraż zamknął Hancocka i Doyle'a. Polak pognał do mety po trzy punkty. Na pierwszym łuku drugiego kółka Doyle popełnił błąd, co skrzętnie wykorzystał Hancock. Janowski wygrał z dużą przewagą.
Bieg 20
  • Andreas Jonsson 0
  • Matej Zagar 2
  • Maciej Janowski 1
  • Jason Doyle 3
Janowski na pierwszym kółku minął Jonssona, a następnie atakował Zagara. Pewne zwycięstwo odniósł Doyle. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

-> Fan Zone przed Grand Prix Sztokholmu
Bieg 19
  • Greg Hancock 3
  • Krzysztof Kasprzak 1
  • Chris Holder 0
  • Tomas H. Jonasson 2
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej bezkonkurencyjny był Hancock. Na drugim okrążeniu Kasprzaka wyprzedził Jonasson.
Bieg 18
  • Michael Jepsen Jensen 1
  • Antonio Lindbaeck 0
  • Nicki Pedersen 2
Woffinden wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Zaciętą walkę o drugą pozycję stoczyli Jensen i Pedersen. Obaj zawodnicy kilka razy zamieniali się pozycjami, a na mecie szybszy był trzykrotny mistrz świata.
Bieg 17
  • Chris Harris 3
  • Peter Kildemand 0
  • Troy Batchelor 1
  • Niels Kristian Iversen 2
Harris wykorzystał atut pierwszego pola startowego i wygrał z dużą przewagą.
Bieg 15
  • Nicki Pedersen 0
  • Andreas Jonsson 3
Jonsson na przeciwległej prostej przy samej bandzie wyprzedził Pedersena, który na drugim okrążeniu spadł na koniec stawki. Hancock na jednym łuku wyprzedził Iversena i Pedersena.
Bieg 14
  • Michael Jepsen Jensen 3
  • Peter Kildemand 2
Jensen dobrze wystartował z pierwszego pola i wygrał z kilkumetrową przewagą. Holder nie liczył się w stawce.
Bieg 13
  • Antonio Lindbaeck 3
  • Krzysztof Kasprzak 2
  • Matej Zagar 0
  • Chris Harris 1
Lindbaeck wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia, zwyciężając z dużą przewagą. Harris atakował Kasprzaka, ale Polak odpierał ataki Brytyjczyka.
Bieg 12
  • Antonio Lindbaeck 1
Doyle najlepiej wystrzelił spod taśmy. Iversen na trzecim okrążeniu wyprzedził Lindbaecka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Czy pomogliśmy Wardowi jak należy?
Bieg 11
  • Greg Hancock 1
Woffinden na pierwszym okrążeniu odparł atak Kildemanda. Brytyjczyk pognał do mety po trzy punkty, a Duńczyk musiał skupić się na obronie przed atakami Hancocka.
Bieg 10
  • Troy Batchelor 0
Kasprzak wygrał start. Atakował go Jonsson i na pierwszym wirażu drugiego okrążenia wyprzedził Polaka. Następnie Kasprzak musiał się bronić przed atakami Jensena.
Bieg 9
  • Tomas H. Jonasson 0
Janowski świetnie wystartował z czwartego pola i już na wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Harris starał się wyprzedzić Pedersena, ale Duńczyk nie dał się wyprzedzić.
Bieg 8
  • Jason Doyle 2
  • Peter Kildemand 3
  • Krzysztof Kasprzak 0
  • Nicki Pedersen 1
Kildemand wygrał z dużą przewagą. Za jego plecami trwała zacięta walka o drugą pozycję. Doyle na dystansie wyprzedził Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Kolejny duży minus dla Grigorija Łaguty! Rosjanin wystawił KS Toruń
Bieg 7
  • Maciej Janowski 2
Hancock imponuje szybkością. Amerykanin na pierwszym wirażu wyprzedził po szerokiej Janowskiego i wygrał z ogromną przewagą. Janowski do końca musiał się bronić przed atakami Lindbaecka.
Bieg 6
  • Niels Kristian Iversen 3
  • Michael Jepsen Jensen 0
  • Tomas H. Jonasson 1
Na wejściu w pierwszy łuk Iversen zamknął Zagara. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Jepsen Jensen, który na trzecim kółku popełnił błąd, wyrzuciło go pod bandę i spadł na koniec stawki.
Bieg 5
  • Chris Holder 3
  • Tai Woffinden 2
Kapitalna szarża Woffindena na drugim łuku! Brytyjczyk wykorzystał miejsce przy krawężniku i wyprzedził Jonssona oraz Harrisa. Holder prowadził od startu do mety.
Bieg 4
  • Troy Batchelor 3
  • Chris Holder 1
Batchelor wykorzystał atut pierwszego pola i pognał do mety po trzy punkty. Holder na trzecim kółku uporał się z Zagarem. Słoweniec próbował odzyskać trzecią pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Jarosław Hampel walczy o kasę z Falubazu. Może stracić prawie pół miliona złotych!
Bieg 3
  • Tai Woffinden 0
Na wejściu w pierwszy łuk upadł Woffinden, który został wytrącony z rytmu po uderzeniu w przednie koło przez Janowskiego. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce start wygrał Iversen i do mety nie oddał prowadzenia. Janowski na drugim okrążeniu minął Kasprzaka, a następnie ubiegłorocznego wicemistrza świata gonił Woffinden.
Bieg 2
Jonsson kapitalnie wystartował. Lindbaeck na drugim okrążeniu uporał się z Jonassonem, a następnie atakował Kildemanda, który gonił Jonssona.
Nadchodzące biegi
Bieg 1
  • Chris Harris 2
  • Jason Doyle d
Najlepiej spod taśmy wystrzelił Harris. Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia Jepsen Jensen i Doyle sczepili się motocyklami, ale na szczęście obyło się bez upadku. Pod koniec trzeciego kółka Hancock minął Harrisa.

18:59 - koniec prezentacji. Na trybunach Friends Areny sporo wolnych miejsc.

18:51 - w Sztokholmie trwa prezentacja.

18:41 - Grand Prix na Friends Arenie rozegrane zostanie po raz trzeci w historii. We wcześniejszych turniejach wygrywali Iversen i Hampel.

-> Woffinden blisko mistrzostwa, pozostała walka o srebro

Jak Grand Prix Sztokholmu typują eksperci SportoweFakty.pl?