Bieg 15
36
5 : 1
24

Hancock wygrał start, ale wrocławianie lepiej rozegrali pierwszy łuk i odnieśli podwójne zwycięstwo. Bonus dla Betard Sparty!

Bieg 13
31
5 : 1
23
Artur Czaja Rezerwa zwykła za Kenni Larsen
1

Czaja najlepiej wyszedł ze startu, ale na dystansie wyprzedzili go Woffinden i Jensen. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 12
26
2 : 4
22

Pewne zwycięstwo Hancocka. Jędrzejak minął Czaję na trzecim okrążeniu.

Bieg 11
24
1 : 5
18
Greg Hancock Rezerwa taktyczna za Karol Baran
3

Goście podwójnie prowadzili od startu do mety.

Larsen zostaje odwieziony do szpitala.

Jensen na drugim okrążeniu minął Jabłońskiego i Czaję, ale na ostatnim łuku zanotował defekt jadąc na drugim miejscu. Siłą rozpędu Duńczyk dojechał do mety na czwartej pozycji. Przerwa na kosmetykę toru.

2

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce goście lepiej wyszli spod taśmy, ale na dystansie stracili pozycje na rzecz wrocławian.

Bieg 5
16
4 : 2
8

Hancock wygrał start i jechał na pierwszym miejscu, ale na ostatnim kółku wpadł w dziurę i minął go Jensen. Jędrzejak i Baran zaciekle walczyli o trzecią lokatę.

Bieg 4
12
5 : 1
6

Drabik prowadził od startu do mety. Pewny triumf wrocławian. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Przyświeca nam transparentność - rozmowa z Michałem Świącikiem, prezesem SCKM Włókniarz

Bieg 2
7
4 : 2
5

Drabik wygrał start i założył Czaję, a następnie powiększał nad nim przewagę. Rempała jechał daleko z tyłu.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Woffinden wygrał start, ale na wyjściu z pierwszego łuku wyrzuciło go na zewnętrzną. Skorzystał z tego Hancock, który przedarł się na prowadzenie.

17:34 - zawody rozegrane zostaną według II zestawu.

17:31 - prezentacja dobiegła końca.

17:23 - podczas prezentacji Jędrzejak został uhonorowany za 20 lat startów na żużlu i 10 lat spędzonych we wrocławskim klubie.

17:18 - początek prezentacji.

17:14 - koniec próby toru.

17:05 - początek próby toru. Biorą w niej udział Hancock, Larsen, Woffinden i Jensen.

16:54 - na trybunach około 3 tysięcy kibiców.

16:52 - zawodnicy wychodzą na obchód toru. Na godzinę 17:05 przewidziane jest rozpoczęcie próby toru.

16:48 - we Wrocławiu nadal trwają prace torowe. Zawody rozpoczną się z opóźnieniem.

16:19 - nawierzchnia wrocławskiego toru jest przyczepna, sędzia zarządził jej ubijanie.

15:38 - składy potwierdzone. W zespole z Rzeszowa za Kildemanda pojedzie Jabłoński.

15:35 - juniorską parę Betard Sparty stanowić będą Gała i Drabik.

14:52 - zawody nie są zagrożone. Tor jest w dobrym stanie.

14:08 - we Wrocławiu padało przez całą noc. Opady ustały około godziny 11. Od tej pory jest ciepło, a synoptycy nie przewidują kolejnych opadów. W pierwszym meczu PGE Stal Rzeszów wygrała 52:37

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 3

Lampart prowadził po starcie, ale na drugim okrążeniu minęli go Jensen i Jędrzejak. Na czwartym kółku Lampart uporał się z Jędrzejakiem, a tuż przed samą metą zanotował defekt. Jędrzejak musiał wytracić prędkość, by nie wjechać w Lamparta, który dojechał do mety po punkt. Po zakończeniu wyścigu sędzia wykluczył Lamparta za stworzenie niebezpiecznej sytuacji.

Bieg 6

Lampartowi przed startem biegu zgasł motocykl. Został on wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Na wyjściu z pierwszego łuku Larsen wyprzedził Janowskiego.

Bieg 7

Na wyjściu z pierwszego łuku w dziurę wpadł Jabłoński i zanotował upadek. W tym miejscu problemy miało już kilku zawodników. Jabłoński został wykluczony. Goście zgłaszają sędziemu i komisarzowi toru pretensje odnośnie stanu nawierzchni. Przerwa na równanie toru.

Przerwa dobiegła końca, zawodnicy wyjechali na tor. Czaja wygrał start, ale źle rozegrał pierwszy łuk i wyprzedził go Woffinden.

-> Lista startowa finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gorzowie

Bieg 9

Groźny upadek. Larsen nadział się na tylne koło motocykla Milika i staranował Lamparta, obaj zawodnicy PGE Stali leżą na torze. Z parku maszyn wyjechały karetki. Lampart o własnych siłach udał się do parku maszyn, z kolei Larsen opuścił tor w karetce. Z powtórki wykluczony został Larsen. Lekarze u Duńczyka podejrzewają uraz nogi. W powtórce pewny triumf gospodarzy.

Bieg 14

Drabik na drugim okrążeniu wyprzedził Czaję, a chwilę później Jensen uporał się z Lampartem. Ten zanotował niegroźny uślizg na końcu stawki i szybko opuścił tor.