• Chris Holder 2
  • Przemysław Pawlicki 0
  • Grigorij Łaguta 1
  • Emil Sajfutdinow 3
Lepiej spod taśmy wyszli torunianie, ale już na drugim łuku na prowadzenie przedarł się Sajfutdinow. Holder gonił Rosjanina, ale ten nie popełnił żadnego błędu i dojechał do mety po trzy punkty. Łaguta do końca bronił się przed atakami Pawlickiego. Żadna z drużyn nie zdobyła punktu bonusowego. W dwumeczu odnotowano remis 90:90.
  • Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Jason Doyle 2
Pawlicki wygrał start, w pogoń za nim rzucił się Przedpełski. Leszczynianin odparł jednak atak rywala, a następnie powiększał przewagę nad torunianami.
  • Adrian Miedziński 0
Leszczynianie ponownie wygrali moment startowy. Pawlicki pognał do mety po trzy punkty, a Zengota musiał bronić się przed atakami Holdera. Żużlowiec Fogo Unii mimo zaciekłych ataków rywala zdołał dowieźć do mety dwa punkty. Przerwa na równanie toru.

-> W żużlu brakuje długofalowego myślenia - rozmowa z Wojciechem Jankowskim, działaczem WTS Warszawa
  • Grigorij Łaguta 2
Leszczynianie wygrali start. Na drugim łuku Łaguta popisał się odważnym atakiem i wyprzedził Pawlickiego, a następnie gonił Sajfutdinowa.
  • Bartosz Smektała 0
Tym razem lepszy start torunian. Łaguta asekurował Gomólskiego i odpierał zaciekłe ataki Zengoty. Zawodnik Fogo Unii przez cztery okrążenia starał się przedzielić zawodników gospodarzy. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Żużlowcy testowali w Gdańsku Jawę NSF (wideo)
  • Jason Doyle 1
Dobry start gości. Na drugim łuku świetną akcją popisał się Doyle, który wszedł przy krawężniku i minął Zengotę oraz Pawlickiego. Ten drugi zdołał jednak szybko odzyskać prowadzenie. Na drugim kółku Zengotę minął Przedpełski. Przerwa na kosmetykę toru.

-> W Opolu okradziono młodego żużlowca. Piotr Żyto apeluje: Oddajcie chociaż sprzęt!
Bieg 3
3 : 3
7 Fogo Unia Leszno
  • Chris Holder 3
  • Przemysław Pawlicki 2
  • Emil Sajfutdinow 1
Równy start całej czwórki. Miedziński na pierwszym łuku wypchnął pod bandę Sajfutdinowa, ale ten na drugim wirażu minął "Miedziaka". Holder prowadził od startu do mety.
Bieg 2
2 : 4
  • Bartosz Smektała 1
  • Dawid Krzyżanowski 0
Pawlicki dobrze wyszedł spod taśmy i na pierwszym łuku odparł atak Przedpełskiego. Junior KS Toruń nie zamierzał odpuszczać i przez cały bieg czyhał na błąd Pawlickiego.
Nadchodzące biegi
Bieg 1
  • Nicki Pedersen 3
  • Tomas H. Jonasson w
  • Kacper Gomólski 1
Na wejściu w pierwszy łuk zabrakło miejsca dla Jonassona, który zaliczył upadek. Szwed został wykluczony z powtórki. W niej start wygrał Pedersen. Duńczyka atakował Łaguta, ale nie zdołał minąć zawodnika Fogo Unii Leszno.

19:33 - koniec prezentacji. Na trybunach około 11 tysięcy kibiców.

19:24 - początek prezentacji.

19:13 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

19:10 - koniec próby toru. Trwa kosmetyka nawierzchni.

19:04 - ze strony gospodarzy na próbę toru wyjechali Doyle i Przedpełski.

19:01 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony Fogo Unii udział w niej biorą Zengota i Piotr Pawlicki.

18:49 - obie drużyny są już po obchodzie toru. Na trybuny powoli schodzą się kibice.

17:51 - w Toruniu temperatura około 30 stopni, bezchmurne niebo. Składy potwierdzone.

W pierwszym meczu KS Toruń wygrał 46:44.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
  • Tomas H. Jonasson 2
Miedziński dobrze wyszedł spod taśmy i do mety nie oddał prowadzenia. Holder szybko uporał się z Pedersenem, a następnie zbliżał się do Jonassona. Defekt na końcu stawki Pedersena.
Bieg 6
  • Dawid Krzyżanowski u/-
Na pierwszym wirażu zabrakło miejsca dla Doyle'a, który zanotował upadek. Na tor upadł również Krzyżanowski. Junior Aniołów ratował się przed wjechaniem w Doyle'a i z impetem uderzył w dmuchaną bandę. Australijczyk wstał z toru o własnych siłach. Z kolei do Krzyżanowskiego wyjechała karetka. Junior KS Toruń po upadku stracił na chwilę przytomność, a tor opuścił w karetce. Trwa przerwa w zawodach. Związana jest ona z brakiem co najmniej dwóch lekarzy na zawodach. Jeden z nich udał się do szpitala z Krzyżanowskim.

W powtórce leszczynianie wygrali start, Sajfutdinow wygrał z dużą przewagą. Doyle do końca gonił Pawlickiego.
Bieg 8
  • Paweł Przedpełski 3
  • Nicki Pedersen w
Ponownie lepiej ze startu wyszli torunianie. Na wejściu w drugi łuk Pedersen wszedł pod łokieć Doyle'a, który upadł na tor. Upadek zaliczył również Przedpełski. Na jednym łuku Duńczyk spowodował upadek obu torunian. Ponownie z parku maszyn wyjechała karetka.

Dantejskie sceny w Toruniu! Nicki Pedersen został ukarany czerwoną kartką, a w parku maszyn doszło do przepychanki między Duńczykiem i Jackiem Gajewskim. Również na trybunach panuje gorąca atmosfera, gdzie doszło do zamieszek kibiców z Leszna z policją. Sytuacja jest już na szczęście opanowana.

W powtórce Jonasson na drugim kółku wyprzedził Doyle'a. Australijczyk do końca atakował Szweda. Pewny triumf Przedpełskiego
Bieg 11
  • Kacper Gomólski w
  • Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Tomas H. Jonasson 2
  • Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Jason Doyle 1
  • Przemysław Pawlicki 3
Kolejny upadek w Toruniu. Na drugim łuku pod łokieć Gomólskiego wszedł Przemysław Pawlicki, a zawodnik KS Toruń zapoznał się z nawierzchnią toruńskiego toru. Gomólski wstał z toru o własnych siłach. Żużlowiec gospodarzy został wykluczony z powtórki.

W powtórce Przedpełski mimo usilnych ataków nie zdołał przedzielić braci Pawlickich.
Bieg 12
  • Paweł Przedpełski Rezerwa taktyczna za Dawid Krzyżanowski 3
Pewny podwójny triumf żużlowców KS Toruń. Smektała nie miał najmniejszych szans, by skutecznie rywalizować z gospodarzami.
Bieg 13
  • Emil Sajfutdinow 2
  • Grigorij Łaguta 3
  • Grzegorz Zengota w
Na pierwszym łuku Zengota został wypchnięty pod bandę, nie opanował motocykla i zanotował upadek. "Zengi" został wykluczony z powtórki.

W powtórce dobry start torunian, ale na drugim wirażu Sajfutdinow wyprzedził Miedzińskiego, a następnie gonił Łagutę. Zawodnik KS Toruń zdołał się obronić przed atakami rodaka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerie z pięknymi podprowadzającymi!