• Martin Vaculik 1
  • Greg Hancock 3
  • Janusz Kołodziej 2
  • Dawid Lampart 0
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Hancock otrzymał ostrzeżenie od sędziego za utrudnianie startu. W powtórce Hancock najlepiej wyszedł ze startu. Amerykanina gonił Kołodziej, ale mimo kilku ataków nie zdołał odebrać Hancockowi kompletu punktów. Bonus zdobyli tarnowianie.
  • Kenneth Bjerre 0
Rzeszowianie lepiej rozegrali pierwszy łuk i przedarli się na swoje prowadzenie. Mroczka próbował gonić Rempałę, ale nie zdołał go wyprzedzić.
  • Kenni Larsen 0
Kolejny kapitalny start Hancocka. W pogoń za Amerykaninem rzucił się Vaculik, ale nie zdołał wyprzedzić mistrza świata. Larsen nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!
  • Kenneth Bjerre 2
Hancock wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Rempała pod koniec drugiego okrążenia wyprzedził Dąbrowskiego.
  • Ernest Koza Taśma Leon Madsen 2
Madsen dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce Koza. W powtórce Rempała wygrał start i szybko uzyskał kilkumetrową przewagę, a następnie powiększał ją. Larsen próbował atakować Bjerre. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!
  • Martin Vaculik 3
Mroczka na wejściu w pierwszy łuk zamknął Jabłońskiego, a po szerokiej na prowadzenie przedarł się Vaculik, który wygrał z gigantyczną przewagą. Mroczka do końca bronił się przed atakami Lamparta.
Bieg 8
Unia Tarnów 16
2 : 4
14 Stal Rzeszów
  • Karol Baran 1
  • Ernest Koza 0
Hancock na pierwszym łuku po szerokiej wyprzedził Kołodzieja. Duże odległości pomiędzy zawodnikami.
  • Artur Czaja 0
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Mroczka otrzymał upomnienie od sędziego za utrudnianie startu. W powtórce kapitalny start tarnowian. Vaculik przez dwa okrążenia musiał uważać na jadącego tuż za nim Larsena. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Damian Gapiński: Kop! Prowokuj! Nie uciekaj!
Bieg 6
3 : 3
9 Stal Rzeszów
  • Dawid Lampart 2
  • Janusz Kołodziej 3
  • Krystian Rempała Rezerwa zwykła za Mirosław Jabłoński 1
Kołodziej na wyjściu z pierwszego łuku wszedł pomiędzy Lamparta i Rempałę i przedarł się na prowadzenie. Lampart na drugim łuku ostrym atakiem wyprzedził Kołodzieja, między zawodnikami doszło do kontaktu. Na trzecim kółku "Koldi" odzyskał prowadzenie. Lampart otrzymał upomnienie za niebezpieczną jazdę.
Bieg 5
3 : 3
6 Stal Rzeszów
  • Karol Baran 0
Hancock po raz kolejny świetnie wystartował, a na pierwszym wirażu odparł atak Bjerre. Bieg bez emocji, duże odległości pomiędzy zawodnikami.
Bieg 4
Unia Tarnów 3
3 : 3
3 Stal Rzeszów
  • Krystian Rempała 2
Świetny start Kozy, ale na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Rempała. Z kolei na drugim łuku z tarnowianami uporał się Larsen, który krótko cieszył się z jazdy na drugim miejscu. Na drugim kółku Duńczyka minął Kołodziej, który następnie atakował Rempałę i na pierwszym łuku czwartego okrążenia z łatwością wyprzedził juniora Żurawi. Przerwa na kosmetykę toru.

-> SPAR Falubaz chciał złożyć protest. "To nie pachniało jak metanol"
Bieg 1
2 : 4
  • Artur Mroczka 0
Hancock najlepiej wystrzelił spod taśmy i do mety nie oddał prowadzenia mimo usilnych ataków Vaculika. Mroczka początkowo atakował Barana.

20:16 - mecz rozpocznie się bez prezentacji. Na trybunach około 8 tysięcy kibiców. Zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

20:08 - koniec próby toru.

20:06 - składy potwierdzone. Za Kildemanda pojedzie Jabłoński.

20:02 - ze strony gospodarzy na próbie toru pojawili się Vaculik i Kołodziej.

20:00 - początek próby toru. Ze strony rzeszowian udział w niej biorą Lampart i Czaja.

19:48 - żużlowcy rozgrzewają swoje maszyny.

19:28 - zawodnicy obu drużyn są na obchodzie toru.

19:26 - pierwszy bieg zaplanowany jest na 20:15.

19:01 - mecz rozpocznie się z opóźnieniem. Na godzinę 20:00 zaplanowana jest próba toru.

18:12 - trwają intensywne prace na torze. Z nawierzchni usuwana jest woda.

17:53 - od godziny 15.30 do 17.30 w Tarnowie obficie padało, jednak deszcz już ustał. Tor na ten moment nie jest w najlepszym stanie, nawierzchnia jest mocno ubita i jest duża szansa, że mecz dojdzie do skutku. Zza chmur przebija się słońce.

17:08 - w Tarnowie od kilkudziesięciu minut pada deszcz. Rozegranie zawodów stoi pod znakiem zapytania.

W pierwszym meczu PGE Stal wygrała 47:43.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?