Bieg 15
52
1 : 5
26

Woźniak najlepiej wyszedł ze startu, ale minęli go Kościuch i Suchecki. Punkt bonusowy zdobyła Polonia Bydgoszcz.

Bieg 14
51
5 : 1
21

Kolejny łatwy triumf zawodników Polonii Bydgoszcz.

Bieg 13
46
5 : 1
20

Bydgoszczanie nie mieli problemów z odniesieniem podwójnego zwycięstwa. Przerwa na równanie toru.

-> Z drugiej strony ekranu (7): Dobrze, że brąz a nie złoto w DPŚ

Bieg 12
41
5 : 1
19

Na wyjściu z pierwszego łuku Kubera odparł atak Gomólskiego.

Bieg 11
36
5 : 1
18
Dawid Wawrzyniak Taśma Patryk Fajfer
0

Fajfer dotknął taśmy i został wykluczony. W jego miejsce Wawrzyniak. W powtórce gospodarze lepiej wyszli spod taśmy i do mety nie oddali podwójnego prowadzenia.

Bieg 9
31
3 : 3
17

Lepiej spod taśmy wyszli gnieźnianie, ale na wyjściu z pierwszego łuku Kusa wyprzedził Jędrzejewski, a chwilę później Hougaard. Duńczyk przedarł się przed "Siopka" i atakował Sucheckiego.

Bieg 8
28
3 : 3
14
Zbigniew Suchecki Rezerwa taktyczna za Patryk Fajfer
2

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 7
25
5 : 1
11

Kościuch przez cztery okrążenia próbował rozdzielić zawodników Polonii. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Darcy Ward trenował w Ostrowie (+ foto)

Bieg 6
20
3 : 3
10

Na wyjściu z pierwszego łuku Woźniak minął Kusa, a następnie napędzał się po szerokiej i na drugim łuku trzeciego okrążenia wyprzedził Sucheckiego.

Bieg 5
17
5 : 1
7

Gospodarze prowadzili od startu do mety.

Bieg 3
12
4 : 2
6

Na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Kudriaszowa, który zamknął gaz, by nie wpaść w bandę. Na przeciwległej prostej Kościecha minął Sucheckiego, a pod koniec pierwszego kółka Kudriaszow minął Kusa.

Bieg 2
8
3 : 3
4

Kubera wygrał z dużą przewagą. Rydlewskiemu na starcie podniosło przednie koło i nie miał szans na nawiązanie walki z rywalami.

Bieg 1
5
5 : 1
1
Michał Piosicki Taśma Patryk Fajfer
0

Fajfer dotknął taśmy i został wykluczony. W jego miejsce Piosicki. Bydgoszczanie wygrali z dużą przewagą.

17:03 - wylosowano drugi zestaw startowy.

17:01 - pada coraz mocniej.

16:56 - trwa prezentacja. W Bydgoszczy ponownie zaczął kropić deszcz.

16:50 - w składzie gości doszło do jednej zmiany. Za Wadima Tarasienkę pojedzie Patryk Fajfer.

16:46 - na trybunach około 600 kibiców, w tym 30-osobowa grupa fanów z Gniezna.

16:40 - koniec próby toru.

16:33 - trener Polonii na próbę toru wysłał Hougaarda i Rydlewskiego.

16:31 - początek próby toru. Ze strony gości udział biorą w niej Suchecki i Kościuch.

16:27 - w składzie Polonii jako gość pojedzie Dominik Kubera.

16:03 - nad stadionem już nie pada, ale niebo wciąż jest mocno zachmurzone.

15:57 - w Bydgoszczy cały dzień pochmurna pogoda. Nad stadionem kropi deszcz.

W pierwszym meczu Polonia Bydgoszcz wygrała 48:42.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 4

Na przeciwległej prostej Woźniak minął Kościucha. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia Piosicki przez nikogo nieatakowany wpadł w dmuchaną bandę i zanotował upadek, ale opuścił tor i bieg został dokończony. Piosicki jechał wtedy na trzecim miejscu. Przerwa na równanie toru.

-> Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i rozwiązania niedzielnego quizu żużlowego!

Bieg 10

Kościuch został wykluczony za spowodowanie upadku Kudriaszowa na przeciwległej prostej. Na tor upadł również Piosicki. Obaj zawodnicy wstali i o własnych siłach udali się do parku maszyn.

W powtórce łatwe zwycięstwo bydgoszczan. Piosicki miał problemy z motocyklem i jechał daleko z tyłu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Nicki Pedersen: Przestańscie wreszcie płakać