4 Jewgienij Kostygow 0 - 0 0 0 0
Bieg 20

Pewne zwycięstwo Woffindena. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 18

Batchelor na pierwszym łuku zablokował Lamberta, który spadł na koniec stawki. Brytyjczyk na drugim łuku drugiego okrążenia minął Kostygowa, na ostatnim kółku wyprzedził Fishera. Batchelor wygrał z dużą przewagą.

Bieg 17

Dobry start Morrisa, który prowadził od startu do mety. King pod koniec pierwszego kółka wyprzedził Manzaresa, a następnie gonił Lebiediewa.

Bieg 16

Harris najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Hancock nie zdołał wyprzedzić Bogdanowa. Przerwa na równanie toru.

Mógł jeździć dla Brytyjczyków, ale to byłoby dziwne. Nick Morris podekscytowany powołaniem do składu Australii.

Bieg 15

Znakomita walka pomiędzy Kingiem i Morrisem. Brytyjczyk skutecznie odpierał ataki rywala.

Bieg 14

Batchelor już na pierwszym kółku miał kilkumetrową przewagę nad rywalami. Lambert na przeciwległej prostej uporał się z Fisherem. Puodżuks jako joker.

Bieg 13

Woffinden wygrał start, na dystansie zbliżał się do niego Doyle, ale nie zdołał przeprowadzić żadnego ataku.

Bieg 12

Doyle najlepiej wystrzelił spod taśmy. Harris przez niemal cały bieg atakował Australijczyka. Na pierwszym łuku przed upadkiem ratował się Puodżuks i spadł na koniec stawki. Przerwa na kosmetykę toru.

Dramat Jarosława Hampela. Kapitan reprezentacji Polski złamał udo.

Bieg 11

Hancock prowadził od startu do mety. Batchelor do końca atakował Kinga.

Bieg 10

Na pierwszym kółku Woffinden odparł ataki Lebiediewa, a następnie wyprzedził Holdera. Z kolei na trzecim okrążeniu Brytyjczyk poradził sobie z Fisherem.

Bieg 9
Greg Hancock Rezerwa taktyczna za Max Ruml
2

Hancock jako joker.

Lambert na drugim okrążeniu wyprzedził Hancocka, a na trzecim kółku mistrza świata minął Morris. Następnie Australijczyk rzucił się w pogoń za Lambertem. Na wyjściu z ostatniego łuku doszło między żużlowcami do kontaktu. Morris na ostatnich metrach minął młodego Brytyjczyka.

Bieg 8

Batchelor na pierwszym okrążeniu uporał się z Lebiediewem. Pewny triumf Harrisa. Przerwa na równanie toru.

Piotr Pawlicki potrzebuje dłuższej przerwy?.

Bieg 6

Hancock wygrał start. W pogoń za Amerykaninem rzucił się Woffinden, ale na pierwszym łuku drugiego okrążenia popełnił on błąd, który wykorzystał Morris. Australijczyk do końca gonił Hancocka i na mecie był minimalnie wolniejszy od mistrza świata.

Bieg 4

Harris najlepiej rozegrał pierwszy łuk. Morris na pierwszym łuku drugiego okrążenia minął Fishera. Przerwa na kosmetykę toru.

SEC: Dzikie karty dla Lindbaecka i Smolinskiego.

Bieg 3

Holder prowadził od startu do mety, ale musiał się bronić przed atakami Kinga. Ruml i Puodżuks stoczyli walkę o trzecie miejsce, z której zwycięsko wyszedł Łotysz.

Bieg 2

Woffinden najlepiej wystrzelił spod taśmy i na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 1

Świetny start Hancocka, który następnie bronił się przed zaciekłymi atakami Doyle'a. Defekt na pierwszym łuku zanotował Lebiediew, który jechał wtedy na czwartym miejscu.

20:26 - w King's Lynn zakończyłą się prezentacja.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 20:30. Awans do finału Drużynowego Pucharu Świata wywalczy zwycięzca półfinału, a dwie kolejne drużyny wystąpią w barażu.

Z gnieźnieńskiego półfinału przepustkę do finału wywalczyli Szwedzi, a w barażu pojadą Polacy i Rosjanie.

Bieg 5
Andrzej Lebiediew Rezerwa taktyczna za Jewgienij Kostygow
2

Lambert dotknął taśmy i został wykluczony. W powtórce pewny triumf Holdera. Kolejny bieg bez emocji.

Bieg 7

Fisher dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W niej dobry start Doyle'a. Australijczyk do mety nie oddał prowadzenia.

Bieg 19

Na pierwszym łuku niegroźny upadek zaliczył Puodżuks, który szybko opuścił tor i bieg mógł być kontynuowany. Doyle zaciekle atakował Harrisa i wyprzedził go na początku czwartego kółka.