• Fredrik Lindgren 1
  • Martin Smolinski 2
  • Emil Sajfutdinow 3
  • Janusz Kołodziej 0
Sajfutdinow był poza zasięgiem rywali Rosjanin wygrał start i powiększał przewagę nad rywalami. Smolinski i Lindgren walczyli o dwa punkty. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Niemiec. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.
Bieg 19
  • Grigorij Łaguta 3
  • Fredrik Engman Rezerwa zwykła za Tomasz Gollob 1
  • Joel Andersson 0
  • Nicki Pedersen 2
Pedersen do końca atakował Łagutę, ale Rosjanin skutecznie odpierał próby Duńczyka.
Bieg 18
  • Vaclav Milik 2
  • Martin Vaculik 3
  • Artiom Łaguta 1
  • Tomasz Jędrzejak 0
Na pierwszym łuku niegroźny upadek zanotowali Vaculik i Jędrzejak. Obaj zawodnicy o własnych siłach wstali z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej Vaculik na wejściu w drugi łuk wyprzedził Milika. Następnie w pogoń za Czechem rzucił się Łaguta. Jędrzejak nie liczył się w stawce.
Bieg 17
  • Przemysław Pawlicki 2
  • Witalij Biełousow 0
  • Antonio Lindbaeck 3
  • Hans Andersen 1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Andersen i Lindbaeck na pierwszym łuku wyprzedzili Biełousowa. Lindbaeck na drugim okrążeniu z łatwością wyprzedził Pawlickiego.
Bieg 16
  • Vaclav Milik 0
  • Janusz Kołodziej 3
  • Antonio Lindbaeck 1
Milik dobrze wystartował, ale już na drugim kółku minęli go Pedersen i Kołodziej. Polak uciekł rywalom, a Pedersen, Milik i Lindbaeck stoczyli zaciętą walkę. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Andrzej Łabudzki: Lepiej, żeby Kildemand odpuścił derby i wyleczył się na Gorzów
Bieg 15
  • Tomasz Jędrzejak 3
  • Grigorij Łaguta 1
  • Hans Andersen 0
  • Fredrik Lindgren 2
Lindgren na wyjściu z pierwszego łuku uporał się z Andersenem, a następnie minął Łagutę i atakował Jędrzejaka. Na trzecim kółku Andersen na chwilę wyprzedził Rosjanina.
Bieg 14
  • Martin Vaculik 2
  • Joel Andersson 1
Sajfutdinow słabo wyszedł ze startu, ale już na drugim wirażu był na prowadzeniu i powiększał przewagę nad rywalami. Vaculik i Andersson zaciekle walczyli o dwa punkty.
Bieg 13
  • Artiom Łaguta 3
  • Przemysław Pawlicki 0
Pewne zwycięstwo Łaguty. Za jego plecami trwała zacięta walka pozostałych zawodników o drugie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niej Smolinski.
Bieg 12
  • Janusz Kołodziej 1
  • Hans Andersen 3
  • Artiom Łaguta 2
Andersen szybko uporał się z Anderssonem, a następnie Szweda minęli jeszcze Łaguta i Kołodziej. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Stal Gorzów zawiedziona krótkim sezonem
Bieg 11
  • Witalij Biełousow 1
  • Martin Smolinski 0
Milik na drugim kółku wyprzedził Biełousowa, a na następnym okrążeniu Rosjanin stracił drugą pozycję na rzecz Łaguty. Ten na ostatnim wirażu pojechał po szerokiej i z łatwością wyprzedził Czecha.
Bieg 10
  • Fredrik Engman Rezerwa zwykła za Tomasz Gollob 2
  • Martin Vaculik 0
Na pierwszym wirażu niegroźny upadek zanotował Vaculik, dla którego zabrakło miejsca na wejściu w łuk. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej ze startu najlepiej wyszedł Engman, ale Lindbaeck już na przeciwległej prostej minął swojego młodszego rodaka. Lindgren najpierw odpierał ataki Vaculika, a następnie naciskał na Engmana.
Bieg 9
  • Tomasz Jędrzejak 1
Świetna szarża Sajfutdinowa, który na drugim łuku po szerokiej wyprzedził Pedersena i pognał do mety po trzy punkty. Pedersen musiał uważać na jadącego tuż za nim Jędrzejaka.
Bieg 8
  • Tomasz Jędrzejak 2
Za Golloba pojedzie Engman. Kołodziej wykorzystał atut pierwszego pola i pognał do mety po zwycięstwo. Jędrzejak uporał się z Biełousowem i Engmanem. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Przemysław Pawlicki zagrozi faworytom w Kumli?
Bieg 7
  • Antonio Lindbaeck 2
  • Grigorij Łaguta 0
Sajfutdinow prowadził od startu do mety. Lindbaeck przez cały wyścig skutecznie bronił się przed atakami Artioma Łaguty. Sajfutdinow wygrał z ogromną przewagą.
Bieg 6
  • Martin Smolinski 3
  • Martin Vaculik 1
Pewny triumf Smolinskiego, który wykorzystał atut pierwszego pola. Pedersen na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Vaculika. Andersen początkowo atakował Smolinskiego, lecz później musiał bronić się przed Pedersenem. Trzykrotny mistrz świata na trzecim kółku minął rodaka. Na ostatnim łuku Vaculik wyprzedził Andersena.
Bieg 5
  • Joel Andersson 3
  • Vaclav Milik 1
Niespodziewane zwycięstwo Anderssona. Szwed wygrał start, atakował go Lindgren, ale mimo kilku prób nie potrafił wyprzedzić młodszego rodaka. Milik na trzecim okrążeniu minął Pawlickiego.
Bieg 4
Lindbaeck dobrze wyszedł spod taśmy i już na pierwszym kółku miał sporą przewagę nad rywalami. Jędrzejak nękał atakami Smolinskiego, ale Niemiec nie dał się wyprzedzić. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Nicki Pedersen i Jacek Gajewski ukarani!
Bieg 3
  • Hans Andersen 2
  • Fredrik Engman Wykluczenie Tomasz Gollob 1
Gollob został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. W jego miejsce pojedzie Engman. Świetny start Andersena. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Sajfutdinow i na ostatnim okrążeniu wyprzedził rywala.
Bieg 2
  • Fredrik Lindgren 3
Dobry start Lindgrena. Na pierwszym łuku pod łokieć Pedersena próbował się wcisnąć Łaguta, ale Duńczyk odparł ten atak. Rosjanin na dystansie zbliżał się do Duńczyka. Lindgren wygrał z kilkumetrową przewagą.
Bieg 1
  • Przemysław Pawlicki 3
Najlepiej spod taśmy wyszedł Pawlicki. Łaguta napędzał się na dystansie i atakował Vaculika, a następnie musiał uważać na Kołodzieja. Vaculik do ostatnich metrów ścigał Pawlickiego.

19:04 - w Kumli nie pojedzie Piotr Protasiewicz, który odczuwa skutki upadku z meczu z Fogo Unią. Zastąpi go Joel Andersson.

19:01 - w Kumli słoneczna pogoda, zawody rozegrane zostaną bez żadnych przeszkód. Trybuny stadionu w Kumli wypełnione są kibicami.

Jak 3. Finał SEC w Kumli typują eksperci SportoweFakty.pl?