5 Kevin Woelbert 1 2 1 3 1 1 9
6 Tobias Kroner 0 1 0 - - - 1
17 Rene Deddens 0 0 0 0
Bieg 21

Robert Lambert wyprzedził w pierwszym łuku Maxa Fricke'a. Tej samej sztuki na wjeździe w drugi wiraż dokonał Rory Schlein. Od startu niezagrożenie prowadził Chris Holder. Z uwagi na niesprzyjające warunki, zawody zakończono po fazie zasadniczej.

Bieg 20
Rene Deddens Rezerwa zwykła za Tobias Kroner
0

Bezapelacyjne zwycięstwo Rosjan. Prowadzili pewnie od startu i wygrali bez problemów. Niemcy ani razu im nie zagrozili.

Bieg 18

Duńczycy zrobili to, czego od nich oczekiwano przed tym biegiem. Wygrali spokojnie, prowadząc od samego początku. Nad Esbjergiem coraz mocniej pada deszcz.

Bieg 17
0

Bardzo dobry start Polaków, którzy na dojeździe do pierwszego łuku byli o długość motocykli przed swoimi rywalami. Biało-Czerwoni zwyciężyli z olbrzymią przewagą nad reprezentantami Niemiec. Przerwa na kosmetykę toru. Znów się rozpadało.

Bieg 16
Linus Sundstroem Rezerwa zwykła za Peter Ljung
1

Po starcie o prowadzenie w tym biegu powalczyli Thomas H. Jonasson i Chris Holder. Australijczyk napędzał się jadąc szerzej i przedarł się na czoło stawki na wejściu w drugi łuk podczas pierwszego okrążenia.

Bieg 15

Duńczycy znów prowadzili od startu podwójnie, ale na moment przedzielił ich Grigorij Łaguta. Pedersen wyjechał jednak przed "Griszę" na wejściu w pierwszy łuk podczas drugiego okrążenia. W dalszej fazie wyścigu Łaguta nie był w stanie dogonić Pedersena. Duńczycy wygrywając w tym biegu zapewnili sobie triumf w Speedway Best Pairs Cup.

Bieg 14

Bezapelacyjnie ze startu najlepiej Jarosław Hampel. Drobne problemy w pierwszym łuku miał Piotr Pawlicki, który ostatecznie uporał się z Brytyjczykami. Polacy od tego momentu tylko powiększali przewagę nad rywalami. Równanie.

Bieg 13
0

Kevin Woelbert wygrał start i obronił się przed Australijczykami w pierwszym łuku. Daleko z tyłu podążał Rene Deddens. Holder próbował zaszkodzić Woelbertowi, lecz bezskutecznie.

Bieg 11

Duńczycy absolutnie dominują w tym turnieju. Już w pierwszym łuku byli zdecydowanie przed Australijczykami i wygrali z bardzo dużą przewagą. Poza zasięgiem nawet Nickiego Pedersena był Niels Kristian Iversen. Przerwa. Niestety w Esbjergu znów rzęsiście zaczął padać deszcz.

Bieg 10

Wyśmienity manewr w pierwszym łuku Piotra Pawlickiego. Nasz IMŚJ dostrzegł, że Rosjanie wynoszą się szerzej i w odpowiednim momencie przyciął do krawężnika. Jego atak okazał się skuteczny i Pawlicki wyjechał za plecy prowadzącego od startu Hampela. Udany, bardzo ważny bieg Polaków!

Bieg 9
3

Świetny start Linusa Sundstroema, który założył rywali. W pierwszym łuku Schlein i Lambert poradzili sobie z Jonassonem. W dalszej fazie wyścigu Schlein gonił Sundstroema, jednak prowadzący Szwed mądrze dobierał ścieżki na torze w Esbjergu i dowiózł trzy punkty do mety. Jonasson w spacerowym tempie ukończył wyścig.

Bieg 8

Nicki Pedersen nie miał większych problemów, by objąć prowadzenie. Wystartował bardzo dobrze i na wejściu w pierwszy łuk zameldował się na czele stawki. Prędko dołączył do niego Iversen. Duńczycy wygrali z dużą przewagą nad swoimi rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 7

Lepszym startem popisali się Polacy, którzy przez moment prowadzili podwójnie, lecz już w pierwszym łuku zostali rozdzieleni przez Chrisa Holdera. Australijczyk dokonał tej sztuki jadąc szerzej w pierwszym łuku. W dalszej fazie tego wyścigu spore różnice miedzy zawodnikami.

Bieg przerwany. Powtórki pokażą, czy Max Fricke wjechał w taśmę. Wygląda na to, że wyścig zostanie powtórzony w pełnej obsadzie. Australijczyk zahaczył kaskiem o taśmę.

Bieg 6

Rosjanie już w pierwszym łuku pozbawili złudzeń rywali. Artiom Łaguta założył całą stawkę i został przepuszczony do przodu przez swojego starszego brata. Pewny triumf rosyjskich braci. Przerwa na równanie.

Bieg 4

Dobrze wystartował Jarosław Hampel, ale piorunująco szybki na dojeździe do pierwszego łuku był Nicki Pedersen. Trzykrotny mistrz świata pomknął do przodu, natomiast Hampel obronił się przed atakiem Nielsa Kristiana Iversena. Z tyłu podążał Piotr Pawlicki, który w drugim łuku podczas pierwszego okrążenia miał kłopoty, gdyż wjechał w nierówność na torze. Przerwa.

Bieg 3

Rosjanie na dwie pierwsze pozycje wyjechali już w pierwszym łuku. Artiom Łaguta założył Chrisa Holdera, natomiast Grigorij wjechał pod łokieć Australijczyka. Pewne podwójne zwycięstwo braci Łagutów.

Bieg 2

Rory Schlein prowadził od startu, natomiast jadąc środkiem toru napędzał się Robert Lambert. Brytyjczyk najpierw w pierwszym łuku wyprzedził Tobiasa Kronera, a później, podczas drugiego już kółka, przyciął na wejściu do krawężniku i wyjechał przed Woelberta. Równanie toru, na który w ciągu dnia spadło sporo wody.

Bieg 1
Linus Sundstroem Rezerwa zwykła za Tomas H. Jonasson
1

Dobry start Duńczyków. W pierwszym łuku przez moment przy krawężniku na drugie miejsce przeciskał się Linus Sundstroem, ale ostatecznie jadący po jego zewnętrznej stronie Niels Kristian Iversen wyprzedził go. Duńczycy wygrali ze sporą przewagą nad rywalami.

20:08 - Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor.

20:02 - W Esbjergu padało, ale ostatecznie udało się przygotować tor tak, by nadawał się on do jazdy.

Bieg 5

W powtórce dobrze wystartowali Niemcy, ale Thomas H. Jonasson w pierwszym łuku wyjechał na czoło stawki. Podczas drugiego okrążenia mocno zbliżył się do niego Kevin Woelbert, lecz Szwed odparł ten atak. Ostatecznie wygrał z dużą przewagą.

Prowadzenie po starcie objął Peter Ljung, który utrzymał swoją pozycję na wjeździe w pierwszy łuk. Za nim reprezentanci Niemiec wzięli w kleszcze Thomasa H. Jonassona i Szwed spadł na ostatnie miejsce. Niestety bieg został przerwany, ponieważ Kevin Woelbert podążający blisko za Peterem Ljungiem zderzył się z nim w szczycie pierwszego łuku podczas trzeciego okrążenia. Szwed wjechał w nierówny fragment toru, wyhamowało go i doszło do kraksy. Ljung mocno uderzył głową o tor i wokół niego zebrały się służby medyczne. Na tor wyjechała też karetka pogotowia. Woelbert szybko pozbierał się z toru i wrócił do parku maszyn. Niestety cały czas lekarze zajmują się Ljungiem. Nie wygląda to dobrze. Z ambulansu wyciągnięto nosze, a Szwed w dalszym ciągu przebywa na torze. Ljung na noszach z podejrzeniem złamania łopatki i wstrząśnienia mózgu trafił do ambulansu. Szwed w karetce opuszcza tor.

Bieg 12
3

Artiom Łaguta napędzał się po zewnętrznej, ale zablokował go Linus Sundstroem. Prowadził Grigorij Łaguta, jednak w pierwszym łuku podniosło jego przednie koło, co wykorzystał szwedzki żużlowiec. Sundstroem wyjechał na czoło stawki i pomknął do przodu. "Grisza" wziął się jednak za odrabianie strat i dopadł Sundstroema, ale ten nie dawał za wygraną. Obaj stoczyli świetną walkę o trzy punkty, z której zwycięsko wyszedł Szwed. W drugim łuku podczas trzeciego okrążenia upadł Thomas H. Jonasson, ale zdążył pozbierać się z toru i zbiec na murawę.

Mocne opady deszczu ustały. Zawodnicy wyjechali na tor.

Bieg 19
2

W powtórce Jarosław Hampel szybko wyjechał sprzed taśmy, w pierwszym łuku założył Linusa Sundstroema i pomknął do przodu. Niezagrożone zwycięstwo Polaka. Problemy z motocyklem miał Thomas H. Jonasson, który ostatecznie dotarł do mety po cenny punkt.