• Bartosz Zmarzlik 2
  • Tomasz Gapiński 1
  • Janusz Kołodziej 0
  • Maciej Janowski 3
Najlepiej z pierwszego łuku wyjechał Maciej Janowski, za plecami którego znalazł się Bartosz Zmarzlik. Junior Stali był bardzo napędzony i zaciekle gonił Janowskiego. Zmarzlik dał z siebie wszystko, nie zamykał gazu, ale Janowski się obronił. Brąz dla Gapińskiego!
Bieg barażowy
  • Tomasz Gapiński 3
  • Maciej Janowski 2
  • Grzegorz Zengota 1
  • Krzysztof Kasprzak 0
Wielka walka podczas pierwszego okrążenia. Po pierwszym łuku prowadził Grzegorz Zengota, ale wcisnął się z krawężnika Tomasz Gapiński, który uciekł rywalom. Za jego plecami cała trójka zamieniała się pozycjami i najlepiej z tej walki wyszedł Maciej Janowski. Wyśmienity wyścig!
Bieg 20
  • Mateusz Szczepaniak 3
  • Krystian Pieszczek 0
  • Przemysław Pawlicki 1
  • Sebastian Ułamek 2
Sebastian Ułamek napędzał się w pierwszym łuku po szerokiej, ale na prowadzenie z krawężnika wyjechał Mateusz Szczepaniak. Pawlicki od drugiego okrążenia zaczął atakować drugiego Ułamka, ale bezskutecznie. Przerwa.
Bieg 18
  • Adrian Cyfer 0
  • Krzysztof Buczkowski 2
  • Grzegorz Zengota 3
  • Zbigniew Suchecki 1
W powtórce najlepiej sprzed taśmy Adrian Cyfer i Grzegorz Zengota. Junior Stali wywoził w pierwszym łuku "Zengiego", ale ten nie wystraszył się, nabrał prędkości przy samej bandzie i pomknął do przodu. Stracił za to Cyfer, który spadł na trzecią lokatę. Ostatecznie do mety dojechał on ostatni, gdyż wyprzedził go też Zbigniew Suchecki.

Upadek w pierwszym łuku zanotował Grzegorz Zengota. Zawodnik Fogo Unii szybko pozbierał się z gorzowskiego owalu, ale wyścig został przerwany. Powtórka w 4.
Bieg 17
  • Krzysztof Kasprzak 2
  • Piotr Świderski 0
  • Bartosz Zmarzlik 3
Od startu prowadził Krzysztof Kasprzak a za jego plecami znalazł się Bartosz Zmarzlik, który był bardzo szybki. Junior Stali stoczył wyśmienitą walkę z Kasprzakiem i na wejściu w drugi łuk podczas trzeciego okrążenia wyjechał on na prowadzenie. Tymczasem Kasprzak do końca musiał bronić się przed atakami Tomasza Gapińskiego. Zdecydowanie najlepszy bieg dnia!
Bieg 16
  • Adrian Cyfer 2
  • Janusz Kołodziej 3
  • Sebastian Ułamek 0
  • Piotr Świderski 1
Po starcie prowadził Adrian Cyfer, ale w drugim wirażu pierwszego okrążenia atakiem po zewnętrznej na czoło stawki wyjechał Janusz Kołodziej. Zawodnik Unii Tarnów zbudował bardzo dużą przewagę. Przerwa.

-> Włókniarz trzyma kciuki za Betard Spartę
Bieg 15
  • Zbigniew Suchecki 0
  • Michał Szczepaniak 1
  • Mateusz Szczepaniak 2
Atomowy start Bartosza Zmarzlika, który już na dojeździe do pierwszego łuku zdecydowanie prowadził. Szybkim motocyklem dysponował jednak Mateusz Szczepaniak, który zwłaszcza podczas pierwszego okrążenia miał chrapkę doścignąć juniora Stali. 20-latek wjechał jednak w końcu na optymalną ścieżkę i wygrał z olbrzymią przewagą.
Bieg 13
  • Piotr Protasiewicz 0
  • Krystian Pieszczek 1
  • Tomasz Gapiński 2
Wydawało się, że w pierwszym łuku Tomasz Gapiński napędzając się po szerokiej wyjedzie na prowadzenie, ale zablokował go Grzegorz Zengota. "Gapa" był jednak szybki i próbował doścignąć "Zengiego", lecz nie znalazł odpowiedniej ścieżki. Nieoczekiwanie bezbarwny w tym wyścigu był Piotr Protasiewicz.
Bieg 11
  • Krzysztof Kasprzak 3
Najlepiej sprzed taśmy Kasprzak i Cyfer. Reprezentanci gospodarzy najszybciej dojechali do pierwszego łuku i znaleźli się na dwóch czołowych lokatach. Broniący tytułu mistrzowskiego Kasprzak wygrał z duża przewagą nad resztą.
Bieg 10
  • Piotr Protasiewicz 2
  • Mateusz Szczepaniak 0
  • Piotr Świderski 3
  • Krzysztof Buczkowski 1
W powtórce znów bardzo dobry Piotra świderskiego. Za nim Protasiewicz walczył z Buczkowskim o dwa punkty. "PePe" wyprzedził "Buczka" w drugim łuku pierwszego okrążenia i zabrał się za gonienie "Świdra". Reprezentant gospodarzy nie popełniał jednak błędów.

W pierwszym łuku upadł Krzysztof Buczkowski i bieg został przerwany. Do momentu zapalenia się czerwonego światła prowadził Piotr Świderski, który popisał się bardzo dobrym startem. "Buczek" o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Powtórka w 4.
Bieg 9
  • Janusz Kołodziej 1
  • Przemysław Pawlicki 2
Tomasz Gapiński w dalszym ciągu zaskakuje! "Gapa" wygrał start i w pierwszym łuku nie dał się założyć Przemysławowi Pawlickiemu. "Gapa" gnał do przodu i nie oglądał się za siebie. A za nim gęsiego podążali Pawlicki oraz Kołodziej, choć pod koniec biegu "Koldi" zbliżył się do zawodnika Fogo Unii. Odstawał Suchecki.
Bieg 7
  • Piotr Świderski 2
  • Michał Szczepaniak 0
Świetna jazda Grzegorza Zengoty, który napędził się w pierwszym łuku po szerokiej i już na wejściu w drugi wiraż był przed Piotrem Świderskim. Z tyłu o 1 punkt wyśmienitą walkę stoczyli Pawlicki i Szczepaniak. "Zengi" wygrał z kolosalną przewagą.
Bieg 6
Bartosz Zmarzlik z łatwością założył Krystiana Pieszczka, ale w pierwszym łuku napędzony po szerokiej Janusz Kołodziej wyjechał na prowadzenie. Na dodatek w momencie wyprzedzania, Zmarzlikowi podniosło przednie koło, ale junior Stali opanował maszynę. Znów bardzo duże różnice.
Bieg 5
  • Mateusz Szczepaniak 1
Bardzo dobra jazda w początkowej fazie wyścigu Tomasza Gapińskiego. "Gapa" zdecydowanie w pierwszym łuku założył Macieja Janowskiego i pomknął do przodu. Z tyłu przez pierwsze dwa okrążenia walkę o 1 punkt stoczyli Szczepaniak i Cyfer.
Bieg 4
W powtórce Maciej Janowski szybko wyjechał z czwartego pola, ale w pierwszym łuku nie zdołał założyć się na Piotra Świderskiego. "Magic" był jednak bardzo szybki i jechał blisko "Świdra", co jakiś czas nękał go atakami. Z tyłu natomiast Suchecki wyprzedził Pieszczka podczas drugiego okrążenia. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Sprzed taśmy "uciekł" Maciej Janowski.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz foto quiz żużlowy!
Bieg 3
  • Piotr Protasiewicz 1
Zmarzlik wygrał start i na dojeździe do pierwszego łuku wypchnął w prawo Przemysława Pawlickiego oraz Piotra Protasiewicza. W dalszej fazie wyścigu, podobnie jak w poprzednich dwóch gonitwach, zawodnicy jechali gęsiego w dużych odstępach od siebie.
Bieg 2
  • Grzegorz Zengota 2
Janusz Kołodziej najszybciej wyjechał sprzed taśmy, założył Zengotę i Szczepaniaka i objął prowadzenie. Z tyłu Mateusz Szczepaniak uporał się z Krzysztofem Kasprzakiem podczas pierwszego okrążenia.
Bieg 1
  • Sebastian Ułamek 1
Tomasz Gapiński wygrał start i objął prowadzenie. W pierwszym łuku środkiem toru przeciskał się Sebastian Ułamek, który próbował wyprzedzić Krzysztofa Buczkowskiego, ale ta sztuka mu się nie udała. Spore różnice między zawodnikami.

Zawodnicy wyjechali już na tor.

18:58 - Przedstawienie uczestników finału IMP dobiegło końca. Zawodnicy wkrótce wrócą do parku maszyn i będą przygotowywać się do pierwszego wyścigu.

18:54 - Prezentację rozpoczęto od Mazurka Dąbrowskiego.

18:53 - Na trybunach ok. 6 tysięcy fanów.

18:51 - Rozpoczyna się prezentacja.

18:41 - Widzów już mniej więcej 4 tysiące. Tymczasem polewaczka rosi tor.

18:30 - Na 30 minut przed początkiem zawodów na trybunach stadionu im. Edwarda Jancarza około 2500 widzów.

18:21 - Trwają zabiegi kosmetyczne na torze.

18:15 - Kibiców na trybunach przybywa w wolnym tempie. W tym momencie jest ich około 700. Stal Gorzów na te zawody sprzedała natomiast 8 tysięcy wejściówek.

18:02 - W Gorzowie, podobnie jak w całym kraju, upalnie i duszno. W tej chwili na trybunach około 300 widzów.

Jak finał IMP typują eksperci SportoweFakty.pl?
  • Zbigniew Suchecki u
Krzysztof Kasprzak założył Sebastiana Ułamka i odparł w pierwszym łuku ataki Sucheckiego oraz Protasiewicza. Zawodnicy jechali blisko siebie. W drugim łuku podczas drugiego okrążenia upadł Zbigniew Suchecki jadący na końcu stawki, ale zachował się fair, gdyż natychmiast wstał i zbiegł z maszyną ma murawę. Przerwa.

Oficjalna frekwencja: 7600.

-> Nicki Pedersen: Ja utrzymuję się na motocyklu, gdy ktoś we mnie uderza, inni nawet nie próbują
Bieg 12
  • Grzegorz Zengota w
W powtórce Bartosz Zmarzlik wyjechał na prowadzenie na wyjściu z pierwszego łuku podążając po szerokiej. Za nim Sebastian Ułamek założył Macieja Janowskiego i w dalszej fazie wyścigu musiał bronić się przed jego atakami. "Magic" wyprzedził Ułamka na wejściu w pierwszy łuk podczas trzeciego okrążenia. Przerwa.

Wydawało się, że prowadzenie obejmie napędzający się po szerokiej Grzegorz Zengota, ale z krawężnika na czoło stawki wyjechał Bartosz Zmarzlik. Bieg został jednak przerwany po tym, jak po ostrym ataku Grzegorza Zengoty w pierwszym łuku drugiego okrążenia upadł Maciej Janowski. "Magic" szybko pozbierał się z toru. "Zengi" został wykluczony z powtórki.

-> Czy IMME zaskarbią serca kibiców?
Bieg 14
  • Krzysztof Buczkowski w
W powtórce po starcie prowadził Maciej Janowski, ale Krzysztof Kasprzak przyciął w pierwszym łuku do krawężnika i wyjechał na prowadzenie. Cała stawka jechała blisko siebie. Kasprzak jednak nie popełniał błędów na prowadzeniu.

Świetna jazda Krzysztofa Kasprzaka, który w pierwszym łuku napędzał się po szerokiej, następnie przyciął i na wejściu w drugi wiraż wyjechał na prowadzenie. Bieg jednak został przerwany, gdyż na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia upadł ostatni Krzysztof Buczkowski. "Buczek" próbował założyć się na trzeciego Janowskiego. Zawodnik grudziądzkiego GKM-u został wykluczony z powtórki. Do parku maszyn wrócił o własnych siłach.
Bieg 19
  • Piotr Protasiewicz d
Bardzo dobry start Janusza Kołodzieja z czwartego pola, który napędził się w pierwszym łuku po szerokiej i objął prowadzenie. Wygrał niezagrożenie. Za nim Protasiewicz spadł z drugiej pozycji na ostatnią. Najpierw wyprzedził go Maciej Janowski, a później Michał Szczepaniak. Protasiewicz podczas ostatniego okrążenia zrezygnował z jazdy.

Wiadomo już, że bezpośredni awans do finału wywalczyli Bartosz Zmarzlik i Janusz Kołodziej.
    Stadion Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp.