Bieg 15
54
3 : 3
36

Tai Woffinen na trzecim okrążeniu wyprzedził obu rywali. Wyśmienita postawa Brytyjczyka, który tym manewrem przypieczętował triumf Betard Sparty!

czarnego-sportu-nie-tylko-darcy-ward-potrzebuje-wsparcia-fanow">-> Ciemna strona

czarnego sportu. Nie tylko Darcy Ward potrzebuje wsparcia fanów

Bieg 14
51
5 : 1
33

Wyśmienita jazda wrocławian. Leon Madsen próbował atakować Maksyma Drabika, jednak ten nie popełniał najmniejszych błędów.

Rezerwa zwykła: Maksym Drabik w miejsce Vaclava Milika.

Bieg 13
46
3 : 3
32

Bardzo dobrze ze startu wyszedł Leon Madsen. Tai Woffinden momentalnie rzucił się w pogoń za rywalem, co przyniosło skutek. Kapitalna postawa Brytyjczyka. Pewny triumf "Tajskiego". Spore różnice pomiędzy zawodnikami. Michael Jepsen Jensen nie liczył się w walce o punkty. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg przerwany z uwagi na nierówny start.

-> Vaclav Milik: Ekstraliga to świetna szkoła speedwaya

Bieg 12
43
4 : 2
29

Martin Vaculik na ostatnim okrążeniu wykorzystał błąd Damiana Dróżdża. Bezproblemowy triumf Maksyma Drabika. Ernest Koza ponownie nie włączył się w walkę o punkty.

Nierówny start. Po przerwaniu biegu niegroźny uślizg zanotował Damian Dróżdż. Wrocławianin błyskawicznie podniósł się z toru i powrócił do parku maszyn. Powtórka w pełnej obsadzie. Upomnienie otrzymał Ernest Koza. Według sędziego tarnowianin zbyt szybko zmienił tor jazdy.

Rezerwa zwykła: Maksym Drabik w miejsce Tomasza Jędrzejaka.

Bieg 11
39
5 : 1
27

Wrocławianie momentalnie objęli podwójne prowadzenie. Kenneth Bjerre przez cały wyścig jechał daleko z tyłu. Kiepska postawa Duńczyka. Marcin Vaculik próbował skracać dystans do rywali, ale ci nie popełniali najmniejszych błędów i pewnie triumfowali.

Rezerwa taktyczna: Martin Vaculik w miejsce Artura Mroczki.

Bieg 10
34
4 : 2
26

Znakomity wręcz start wrocławian. Janusz Kołodziej momentalnie rzucił się w pogoń za przeciwnikami. Na drugim okrążeniu Tomasz Jędrzejak umiejętnie przyblokował "Koldiego", który błyskawicznie się zrewanżował, wyprzedzając "Ogóra". Kolejna przerwa na kosmetykę toru.

-> Chris Holder: Wsparcie dla Warda bezcenne

Bieg 9
30
3 : 3
24

Fenomenalny start gospodarzy, którzy błyskawicznie objęli podwójne prowadzenie. Wrocławianie musieli uważać na ataki Kennetha Bjerre. Duńczyk zaprezentował kapitalną postawę, dzięki czemu zdołał wyprzedzić przeciwników. Najciekawszy do tej pory wyścig. Wyśmienita jazda zawodnika z kraju Hamleta!

Bieg 8
27
3 : 3
21

Maciej Janowski w świetnym stylu wysforował się na czoło stawki, wyprzedzając Janusza Kołodzieja. Maksym Drabik został zablokowany na pierwszym łuku, w wyniku czego spadł na ostatnią pozycję. Następnie junior Betard Sparty nie włączył się w walkę o punkty.

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Pod taśmą poruszał się Maciej Janowski. Powtórka w pełnej obsadzie. "Magic" otrzymał upomnienie od sędziego.

Rezerwa taktyczna: Janusz Kołodziej w miejsce Artura Mroczki.

Bieg 7
24
3 : 3
18

Fantastyczny start Janusza Kołodzieja. Tai Woffinden dwoił się i troił, by dogonić przeciwnika, jednak ten był niedościgniony. Ernest Koza przez cały wyścig jechał daleko z tyłu. Na ostatnim łuku młodzieżowiec tarnowskiej Unii zanotował niegroźny uślizg, ale szybko wstał z toru i dojechał do mety. Przerwa na równanie toru.

-> Krzysztof Buczkowski: Zakusy są na to, żebyśmy od razu awansowali

Bieg 6
21
3 : 3
15

Bezproblemowy triumf Macieja Janowskiego. Damian Dróżdż nie włączył się w walkę o punktowane pozycje. Bieg bez jakiejkolwiek historii. Deklasacja "Magica".

Bieg 5
18
3 : 3
12

Najlepiej spod taśmy wyszedł Martin Vaculik. Artur Mroczka kiepsko rozegrał pierwszy łuk, w wyniku czego znalazł się na ostatniej pozycji. Bieg bez historii. Michael Jepsen Jensen próbował atakować Martina Vaculika, aczkolwiek jego starania nie dały efektu.

Bieg został przerwany. Problemy z maszyną startową, taśma nie poszła w górę równomiernie. Powtórka w czteroosobowym składzie.

Bieg 4
15
4 : 2
9

Moment startowy dla Maksyma Drabika, do którego momentalnie próbował dołączyć Maciej Janowski, jednak rywali przedzielił Janusz Kołodziej. Następnie "Koldi" usiłował atakować juniora Betard Sparty, lecz ten nie popełniał nawet najmniejszych błędów, dzięki czemu pewnie pomknął po trzy punkty. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Leon Madsen: Zasługuję na dziką kartę tak samo jak Peter Kildemand

Bieg 3
11
2 : 4
7

Leon Madsen dał się wypchnąć pod bandę na pierwszym wirażu, w związku z czym spadł na ostatnią pozycję. Duńczyk błyskawicznie się zrehabilitował, wyprzedzając Tomasza Jędrzejaka. Bezproblemowy triumf Kennetha Bjerre. Czas: 62,20 - nowy rekord toru.

Na trybunach częstochowskiego obiektu zasiadło około 9 tys. widzów.

Bieg 2
9
5 : 1
3

Świetny start Maksyma Drabika, który błyskawicznie wysforował się na czoło stawki. Damian Dróżdż na pierwszym łuku uporał się z Arkadiuszem Madejem. Następnie wrocławianin rzucił się w pogoń za Ernestem Kozą. Ta przyniosła wyczekiwany efekt - podwójne zwycięstwo wrocławian.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Znakomitym refleksem na starcie popisał się Tai Woffinden. Na drugim łuku pierwszego okrążenia mały błąd popełnił Artur Mroczka, co skrzętnie wykorzystał Vaclav Milik. Pewne zwycięstwo Brytyjczyka. Czas: 62,43 - nowy rekord toru!

19:33 - sporo kibiców czeka jeszcze przed bramami częstochowskiego stadionu.

19:28 - zawodnicy powrócili do parku maszyn. Niebawem pierwszy bieg.

19:20 - trwa prezentacja.

19:13 - zawody zostaną rozegrane według II zestawu startowego.

19:10 - zakończyła się próba toru. Na trybunach zasiadło około 5 tys. kibiców. Trwa kosmetyka nawierzchni.

19:03 - na owalu pojawili się także wrocławianie - Tai Woffinden i Maciej Janowski.

19:00 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony przyjezdnych biorą w niej udział Artur Mroczka oraz Kenneth Bjerre.

18:45 - wokół stadionu jest dość pochmurno, jednak przebija się słońce.

18:15 - stan nawierzchni sprawdzają również tarnowianie.

18:01 - drużyna prowadzona przez Piotra Barona rozpoczęła obchód toru.

18:00 - w ramach sezonu zasadniczego drużyny te spotkały się dwukrotnie. 24 maja Betard Sparta Wrocław triumfowała na swym obiekcie 52:38. Natomiast w Tarnowie wyżej wzniosły się Jaskółki, pokonując Spartan 47:43.

17:55 - składy potwierdzone.

17:45 - w Częstochowie od rana jest pochmurnie, ale nie pada. Prognozy pogody nie przewidują deszczu.

Jak dzisiejszy mecz typują eksperci WP Sportowefakty?