• Grigorij Łaguta 1
  • Piotr Pawlicki 3
  • Paweł Przedpełski 0
  • Grzegorz Zengota 2
Grigorij Łaguta próbował przepchnąć na wejściu w łuk Piotra Pawlickiego, jednak ten odparł napór Rosjanina i pomknął do przodu. Dołączył do niego Grzegorz Zengota i gospodarze dowieźli 5 punktów do mety. To oznacza, że w finale pojedzie Fogo Unia Leszno!

Rezerwy taktyczne: Grigorij Łaguta w miejsce Adriana Miedzińskiego i Paweł Przedpełski za Jasona Doyle'a.

Rezerwa zwykła: Piotr Pawlicki w miejsce Przemysława Pawlickiego.
  • Nicki Pedersen 3
Po starcie na podwójne prowadzenie wyjechali gospodarze, ale od razu za ich plecami znalazł się Grigorij Łaguta. Rosjanin był jednak bezskuteczny w walce z gospodarzami. Pewne 5:1 Fogo Unii. Straty odrobione!

• Przemysław Pawlicki 0
Atomowym startem popisał się Piotr Pawlicki, który od razu wyjechał na prowadzenie. Na pierwszym łuku Adrian Miedziński wypchnął bardzo szeroko Przemysława Pawlickiego i torunianie znaleźli się na pozycjach 2-3. Starszy z braci dzielnie walczył z Przedpełskim, ale nie przyniosło to efektu.
  • Chris Holder 2
Oskar Fajfer po starcie wygrał walkę na łokcie z Tobiaszem Musielakiem i założył go. Na prowadzenie na wyjściu z pierwszego łuku wyjechał Grzegorz Zengota. W pogoń za nim rzucił się Chris Holder, ale "Zengi" nie popełniał błędów.

Rezerwa zwykła: Oskar Fajfer w miejsce Marcina Turowskiego.
Bieg 10
Fogo Unia Leszno 15
3 : 3
15 Apator Toruń
  • Grigorij Łaguta 2
  • Emil Sajfutdinow 3
Bardzo dobrze ze startu ruszył Oskar Fajfer, jednak juniora KS Toruń szybko wyprzedzili dwaj Rosjanie. Ostatecznie wygrał Sajfutdinow ze sporą przewagą. Przerwa.

Rozpoczęcie biegu przedłuża się, ponieważ niespokojnie jest na sektorze zajmowanym przez kibiców gości. Porządek na sektorach kibiców gospodarzy i gości sąsiadujących ze sobą próbują zaprowadzić służby porządkowe oraz policja. Po kilku minutach przerwy arbiter ponownie włączył czas 2 minut.

• Chris Holder 1
Po starcie gospodarze wyjechali na dwie pierwsze pozycje. Na pierwszym łuku Jason Doyle zahaczył o tylne koło Piotra Pawlickiego, co wytrąciło go z równowagi. Ostatecznie pewne podwójne zwycięstwo miejscowych.

Rezerwa zwykła: Piotr Pawlicki w miejsce Tobiasza Musielaka.
  • Adrian Miedziński 1
Paweł Przedpełski na wyjściu z pierwszego łuku po zewnętrznej wyprzedził Grzegorza Zengotę. Adrian Miedziński natomiast przyciął do wewnętrznej na pierwszym wirażu i wcisnął się pod Bartosza Smektałę. Junior Fogo Unii nie dawał jednak za wygraną i zawzięcie ścigał "Miedziaka".

Rezerwa zwykła: Paweł Przedpełski w miejsce Marcina Turowskiego.
Bieg 7
Fogo Unia Leszno 5
2 : 4
7 Apator Toruń
  • Nicki Pedersen 2
  • Grigorij Łaguta 3
Grigorij Łaguta napędził się na pierwszym łuku po szerokiej i objął prowadzenie. Do krawężnika ściął natomiast Paweł Przedpełski i przez moment był drugi, lecz szybko uporał się z nim Nicki Pedersen. Przerwa.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!
Bieg 6
Fogo Unia Leszno 3
3 : 3
3 Apator Toruń
  • Grzegorz Zengota 0
  • Jason Doyle 2
Tym razem lepiej sprzed taśmy ruszyli goście, jednak już na wyjściu z pierwszego łuku rozdzielił ich Piotr Pawlicki. Junior Fogo Unii poradził sobie także z dotychczas prowadzącym Jasonem Doylem na wyjściu z drugiego wirażu.
Bieg 4
3 : 3
Oskar Fajfer próbował wypchnąć na szeroką na pierwszym łuku Grzegorza Zengotę, ale ten nabrał tam prędkości i wyjechał na prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Łaguta, jednak "Zengi" utrzymywał bezpieczną przewagę nad Rosjaninem. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenie dla Oskara Fajfera.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!
Bieg 3
Fogo Unia Leszno 9
3 : 3
9 Apator Toruń
Szybsi na dojeździe do pierwszego łuku byli gospodarze, lecz już na drugim wirażu wyścig układał się remisowo. Na wyjściu z pierwszego łuku Jason Doyle wyprzedził Przemysława Pawlickiego, a za chwilę to samo uczynił Chris Holder.
Bieg 2
Fogo Unia Leszno 6
3 : 3
6 Apator Toruń
  • Oskar Fajfer 2
Lepszy start gospodarzy, jednak już na pierwszym łuku torunianie wyprzedzili Bartosza Smektałę. Pewne zwycięstwo odniósł Piotr Pawlicki, który popisał się najlepszym refleksem.
Bieg 1
3 : 3
  • Adrian Miedziński 0
  • Tobiasz Musielak 1
Tobiasz Musielak próbował założyć się na Pawła Przedpełskiego, ale junior torunian nabrał prędkości na pierwszym łuku po szerokiej i wyjechał na prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali gęsiego, ale pod koniec biegu za pogoń Adriana Miedzińskiego zabrał się Musielak. Ostatecznie zawodnik Fogo Unii na ostatnim łuku wyprzedził "Miedziaka".

19:28 - Prezentacja dobiegła końca. Wkrótce 1. bieg.

19:24 - Rozpoczęła się prezentacja.

19:22 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

19:20 - Na "Smoczyku" pełne trybuny. Około 15 - 16 tys. widzów.

19:15 - Spotkanie zostanie rozegrane wg I zestawu startowego.

19:10 - Próba toru dobiegła końca. Teraz trwa kosmetyka leszczyńskiego owalu.

19:03 - Ze strony Fogo Unii na próbie toru pojawili się natomiast Piotr Pawlicki i Nicki Pedersen.

19:02 - Trwa próba toru. Torunianie desygnowali na nią Pawła Przedpełskiego i Jasona Doyle'a.

18:51 - Trybuny leszczyńskiego stadionu stale się zapełniają.

18:29 - Zmiana w składzie Fogo Unii Leszno. Za Tomasa H. Jonassona pojedzie Tobiasz Musielak.

18:26 - W Lesznie panuje dobra pogoda i spotkanie nie jest zagrożone. Pierwszy mecz w tej parze w Toruniu zakończył się zwycięstwem Aniołów 49:41.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?