Bieg 15
45
4 : 2
39

Po starcie Maksym Drabik próbował założyć się na Martina Vaculika, ale Słowak odparł napór młodzieżowca. Tymczasem Vaculika w drugim łuku pierwszego okrążenia po szerokiej wyprzedził Michael Jepsen Jensen. Na kolejnym łuku Drabik także minął Słowaka, ale ten tuż przed metą ostatecznie go wyprzedził.

Rezerwa taktyczna: Michael Jepsen Jensen w miejsce Taia Woffindena.

Rezerwa zwykła: Maksym Drabik w miejsce Macieja Janowskiego.

Bieg 13
41
4 : 2
37

Jepsen Jensen wyprzedził Leona Madsena na wyjściu z pierwszego łuku, ale Duńczyk odbił lokatę w kolejnym wirażu. Za walkę z Madsenem zabrał się Maciej Janowski, ale zawodnik Unii Tarnów bronił się i nie zostawiał miejsca "Magicowi". Ten na mecie odpłacił się pięknym za nadobne i docisnął do bandy Duńczyka wyprzedzając go. Przerwa.

-> Kryzys finansowy w Falubazie. Ponad milion złotych długu

Bieg 12
37
1 : 5
35

Od startu podwójnie prowadzili goście i tylko przez moment zagrażał im Kenneth Bjerre. Wrocławianie pierwszymi finalistami PGE Ekstraligi!

Rezerwa taktyczna: Maksym Drabik w miejsce Damiana Dróżdża.

Bieg 11
36
3 : 3
30

Najlepiej ze startu gospodarze, ale na wyjściu z pierwszego łuku Artura Mroczkę wyprzedził Vaclav Milik. Polak jednak nie dawał za wygraną i na drugim łuku podczas drugiego okrążenia próbując odbić drugą lokatę zakopał się pod bandą, co natychmiast wykorzystał Woffinden. Pewne zwycięstwo Kołodzieja.

Rezerwa taktyczna: Tai Woffinden w miejsce Tomasza Jędrzejaka.

Bieg 10
33
3 : 3
27

Dobry start gości, jednak popełnili oni błąd zostawiając dużo miejsca na wyjściu z pierwszego łuku Leonowi Madsenowi. Duńczyk wygrał z bezpieczną przewagą nad wrocławską parą. Daleko z tyłu Kenneth Bjerre. Przerwa.

-> Pozytywne informacje na temat zdrowia Darcy'ego Warda

Bieg 9
30
5 : 1
24

Michael Jepsen Jensen w pierwszym łuku wypychał gospodarzy, ale ci nie wystraszyli się agresywnej jazdy Duńczyka. Ostatecznie tarnowianie pewnie zwyciężyli podwójnie.

Bieg 8
25
2 : 4
23

Świetny start gości, którzy wyjechali na dwie pierwsze pozycje. Janusz Kołodziej na wejściu w łuk próbował wcisnąć się pod Vaclava Milika, jednak ten jeszcze wtedy się obronił. Kołodziej objechał Czecha z łatwością na pierwszym łuku podczas drugiego okrążenia, ale już daleko z przodu podążał Tai Woffinden.

Bieg 7
23
4 : 2
19

Tarnowianie przez 2 okrążenia prowadzili podwójnie, ale świetnie jechał Maciej Janowski. Podczas trzeciego okrążenia wyprzedził on Martina Vaculika i zabrał się za gonienie Mroczki, jednak ten odparł napór "Magica". Za wygraną nie dawał też Słowak, który do samej mety atakował Janowskiego. Przerwa.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 6
19
4 : 2
17

Bardzo dobry start tarnowskiej pary, ale już na wyjściu z pierwszego łuku od wewnętrznej przed Arkadiusza Madeja wyjechał Tomasz Jędrzejak. Tymczasem zaskakująco bardzo słabo zaprezentował się Michael Jepsen Jensen, który co prawda do samej mety ścigał Madeja, ale junior tarnowian nie dał się wyprzedzić. Znów niezagrożone zwycięstwo odniósł Janusz Kołodziej.

Bieg 5
15
2 : 4
15

Na starcie ruszał się Leon Madsen, jednak sędzia nie przerwał biegu, bowiem Duńczyk sam się ukarał zostając z tyłu. Mimo to był on bardzo szybki na dystansie i atakował prowadzącego Taia Woffindena przez 2 okrążenia. Tymczasem z tyłu Vaclav Milik bronił się przed atakami Kennetha Bjerre.

Bieg 4
13
3 : 3
11

Wrocławianie na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedzili Ernesta Kozę i już po pierwszym okrążeniu stworzyli nad nim sporą przewagę. Niezagrożone zwycięstwo odniósł Janusz Kołodziej, który był szybki zarówno na starcie, jak i na dystansie. Przerwa.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
10
3 : 3
8

Michael Jepsen Jensen nabrał prędkości na szerokiej i na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia wyjechał na prowadzenie. Duńczyk wygrał z dużą przewagą. Spore różnice między zawodnikami.

Bieg 2
7
3 : 3
5

Najlepiej ze startu Maksym Drabik, który założył całą stawkę. Nieźle ruszył też Damian Dróżdż, ale na pierwszym łuku poradzili sobie z nim obaj tarnowianie. Dróżdż jechał blisko Kozy, ale nie był w stanie go zaatakować.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Martin Vaculik wygrał start i założył Taia Woffindena. Na pierwszym łuku Artur Mroczka po zewnętrznej wyprzedził Vaclava Milika. W dalszej fazie wyścigu Brytyjczyk ścigał Słowaka, atakował go, ale lider gospodarzy obronił się.

16:55 - Na trybunach około 8 tysięcy kibiców.

16:51 - Prezentacja dobiegła końca, zawodnicy wracają do parku maszyn. Wkrótce 1. bieg.

16:49 - Rozpoczęła się prezentacja.

16:45 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:39 - Wylosowano I zestaw startowy.

16:38 - Próba toru dobiegła końca.

16:28 - Za moment próba toru. Ze strony wrocławskiej udział w niej wezmę Tai Woffinden i Maciej Janowski, natomiast spośród gospodarzy tor testować będą Ernest Koza oraz Janusz Kołodziej.

15:49 - W Tarnowie panuje piękna pogoda. W parku maszyn zameldowali się już wszyscy zawodnicy z obu drużyn.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?