Bieg 15
51
4 : 2
33

Pewny triumf Rune Holty. Bieg bez większych emocji, końcowa kolejność ustaliła się już na pierwszym okrążeniu.

Rezerwa taktyczna: Sebastian Ułamek za Troy'a Batchelora.

Bieg 14
47
4 : 2
31

Mateusz Szczepaniak na pierwszym okrążeniu przedarł się na czoło stawki. Na ostatnich metrach Mikkel Michelsen wyprzedził Troy'a Batchelora.

Rezerwa taktyczna: Troy Batchelor za Maxa Fricke.
Rezerwa taktyczna: Chris Harris za Sebastiana Ułamka.

Bieg 13
43
5 : 1
29

Popisowa jazda parą w wykonaniu braci Szczepaniaków. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu!

-> Lista startowa Grand Prix Słowenii.

Bieg 12
38
5 : 1
28

Oskar Ajtner-Gollob do samego końca odpierał ataki Troy'a Batchelora. Bezproblemowy triumf Mikkela Michelsena, który prowadził od startu do mety.

Bieg 11
33
5 : 1
27

Mateusz Borowicz prowadził po starcie. Rune Holta na początku drugiego okrążenia przedarł się z ostatniej lokaty na drugą. Fenomenalny manewr tegoż zawodnika.

Rezerwa zwykła: Mateusz Borowicz za Nicklasa Porsinga.

Bieg 10
28
5 : 1
26

Na pierwszym okrążeniu Damian Baliński próbował walczyć z przeciwnikami, jednak ci zaprezentowali doskonałą jazdę parą. Pewne zwycięstwo miejscowych. Gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Przerwa na równanie i polewanie nawierzchni.

-> Lokomotiv Daugavpils chce zawiesić poprzeczkę wyżej. Będzie awans do Ekstraligi?

Bieg 9
23
2 : 4
25

Michał Szczepaniak do samego końca atakował Chrisa Harrisa. Mateusz Borowicz również walczył, próbując wyprzedzić Sebastiana Ułamka.

Bieg 8
21
4 : 2
21

Mateusz Borowicz na pierwszym okrążeniu wyprzedził Maxa Fricke, jednak ten błyskawicznie się zrewanżował. Rune Holta bezapelacyjnie wygrał start i pewnie pomknął po trzy punkty.

Bieg 7
17
1 : 5
19

Damian Baliński świetnie rozegrał pierwszy łuk, co doskonale wykorzystał Kacper Woryna. Michał Szczepaniak do samego końca atakował Kacpra Worynę, jednak na ostatnim wirażu popełnił mały błąd. Ostatecznie przyjezdni triumfowali podwójnie. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Wojciech Jankowski o MIM Nice PLŻ: Myślę, że nie ma sensu skreślać tej idei

Bieg 5
16
2 : 4
14

Od startu bieg układał się remisowo. Na trzecim okrążeniu Mateusz Szczepniak i Mikkel Michelsen wpadli w koleinę. Fakt ten wykorzystał Max Fricke, przedzierając się na trzecią pozycję.

Bieg 4
14
5 : 1
10

Mateusz Borowicz najlepiej wyruszył ze startu. Rune Holta wpierw przedarł się na trzecie miejsce, a następnie wyprzedził Roberta Chmiela. Bezproblemowe zwycięstwo pary ostrowian. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Powtórka w Ostrowie arcyciekawa. Damian Baliński: "Szanse na finał 50 na 50"

Bieg 3
9
1 : 5
9

Łatwy triumf przyjezdnych. Gospodarze nie nawiązali walki z przeciwnikami.

Bieg 2
8
5 : 1
4

Oskar Ajtner-Gollob na pierwszym łuku przedarł się na drugą lokatę. Ostrowianina do samego końca atakami nękał Kacper Woryna, jednak ostatecznie minimalnie szybszy był młodzieżowiec miejscowej ekipy.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Bieg bez historii. Pewne zwycięstwo Michała Szczepaniaka. Obecnie na stadionie zasiada około 4,5 tys. widzów.

17:05 - prezentacja dobiegła końca. Zawody zostaną rozegrane według pierwszego zestawu startowego.

16:58 - człon "Dreier" zniknął z nazwy ostrowskiej drużyny przed rundą finałową play-off Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Zarząd ŻKS Ostrovia podjął taką decyzję z uwagi na niewywiązanie się firmy Dreier z warunków finansowych. -> Więcej informacji.

16:55 - Rozpoczęła się prezentacja, na trybunach około 2,5 tys. widzów. Przed kasami nadal olbrzymie kolejki. Niewykluczone, że zawody rozpoczną się z opóźnieniem.

16:32 - rozpoczęła się próba toru. Biorą w niej udział Max Fricke i Sebastian Ułamek, a także Rune Holta oraz Mikkel Michelsen.

16:17 - składy potwierdzone.

16:15 - w Ostrowie Wielkopolskim jest pochmurno, ale nie pada. Aktualnie na trybunach zasiada około 300 osób. Przed kasami są spore kolejki.

-> Typy piątkowych meczów Nice PLŻ

Bieg 6

Rune Holta na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Sebastiana Ułamka.

Oskar Ajtner-Gollob został wykluczony z powtórki. Junior podniósł się z toru o własnych siłach i powrócił do parku maszyn.

Pod koniec pierwszego okrążenia upadł Oskar Ajtner-Gollob. Zawodnik leży na torze, pojawiła się przy nim karetka. Młodzieżowca ostrowskiej ekipy atakował Chris Harris. Przerwa w zawodach, sędzia analizuje powtórki.