Zapowiadało się na ciekawy bój między Chrzanowskim i Zetterstroemem. Szweda pociągnęło jednak na drugim łuku. "Zorro" prawie spadł z motocykla i będąc na końcu stawki postanowił zrezygnować z dalszej jazdy.

Bieg 14
35
3 : 3
49

Goście wyszli po starcie na podwójne prowadzenie, jednak gospodarzom udało się wyprzedzić Sówkę na dystansie.

Bieg 13
32
2 : 4
46

Zetterstroem tym razem bez problemu pokonał Chrzanowskiego. Przez większość wyścigu zawodnicy nie zagrażali sobie nawzajem. Dopiero pod koniec biegu Gizatullin spróbował nawiązać walkę z Sówką. Przerwa.

-> Kilka miesięcy za późno na kartki. Teraz mogą ustawić podium - rozmowa z Markiem Cieślakiem

Bieg 12
30
2 : 4
42

Jabłoński i Stachyra stoczyli w powtórce bardzo ciekawą walkę na dystansie pierwszych dwóch okrążeń. Stachyra ściął do krawężnika i próbował wypchnąć Jabłońskiego. Ten jednak nie dawał za wygraną. Później zawodnika z Krosna wyrzuciło nieco na zewnętrzną i gdańszczanin bezpardonowo to wykorzystał.

Wyścig przerwany. Gdańszczanie byli na podwójnym prowadzeniu, ale na drugim łuku bardzo niebezpieczny upadek zanotował Gruchalski. Zawodnik wjechał w dmuchaną bandę, rozpruł ją i z impetem uderzył w tor. Karetka wyjechała do żużlowca, jednak Gruchalski całe szczęście wstał o własnych siłach. Junior KSM-u jest zdolny do dalszej jazdy, ale z powtórki został wykluczony. Trwa naprawa bandy, a tymczasem nad krośnieńskim stadionem wyszło słońce.

Rezerwa taktyczna: Michał Gruchalski za Przemysława Portasa

Bieg 11
28
3 : 3
38

Na pierwszym łuku było bardzo ciasno, ale z tego zamieszania najlepiej wyszedł Gafurow. Rosjanin objął pewne prowadzenie i niezagrożony dojechał do mety. Kossakowski z kolei do ostatnich metrów zagrażał Fierlejowi.

Rezerwa zwykła: Dominik Kossakowski za Kamila Brzozowskiego

Bieg 10
25
3 : 3
35

W dobrej formie jest dziś Chrzanowski i początkowo to on wysunął się na prowadzenie, ale Zetterstroem potwierdził, że doskonale czuje się na krośnieńskim torze. Szwed na drugim okrążeniu po zewnętrznej objechał wychowanka klubu z Torunia. Defekt Beśki na czwartym miejscu na ostatnim okrążeniu. Przerwa.

-> Piotr Pawlicki: Jestem w pełni przygotowany do cyklu Grand Prix

Bieg 9
22
3 : 3
32

Rempała fatalnie wyszedł ze startu, ale na wyjściu z łuku udało mu się minąć Sówkę po zewnętrznej. W tym samym momencie Brzozowski dojechał do płotu Chrzanowskiemu, który tym samym nie był już w stanie minąć swojego rywala.

Rezerwa taktyczna: Tomasz Chrzanowski za Denisa Gizatullina

Bieg 8
19
1 : 5
29

Fierlej mocno przespał start i na dystansie nie miał szans aby dogonić doskonale dysponowanych zawodników Wybrzeża.

Bieg 7
18
3 : 3
24

Kolejne zdecydowane zwycięstwo Zetterstroema. Można było odnieść wrażenie, że Szwed nie stał nieruchomo na starcie, ale sędzia puścił wyścig. Kolejność za jego plecami ustaliła się po pierwszym łuku. Przerwa.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 6
15
1 : 5
21

Zawodnicy z Gdańska byli w tym biegu absolutnie bezkonkurencyjni. Gospodarze jechali spory kawałek za swoimi rywalami. Na drugim okrążeniu Portas prawie upadł i wtedy wyprzedził go Fierlej. Bieg ten spotkał się z dezaprobatą miejscowej widowni.

Bieg 5
14
3 : 3
16

Chrzanowski na pierwszym okrążeniu odparł ataki Gafurowa i uciekł do przodu. Przez cały bieg ostatni jechał Stachyra i na czwartym okrążeniu zanotował defekt.

Bieg 4
11
3 : 3
13

Zetterstroem wygrał z ogromną przewagą nad żużlowcami KSM-u. Daleko z tyłu do mety dojechał z kolei Beśko. Przerwa na równanie toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
8
4 : 2
10

Pewny triumf Chrzanowskiego. Prawdziwa i piękna walka odbyła się jednak za jego plecami. Początkowo ostatni jechał Stachyra, ale najpierw udało mu się minąć Sówkę, a na czwartym okrążeniu także Brzozowskiego. Zawodnik z Gdańska nie dał jednak za wygraną i na kresce odbił drugą pozycję.

Bieg 2
4
2 : 4
8

Bezproblemowe zwycięstwo Kossakowskiego. Początkowo drugi jechał Portas, jednak na dystansie najpierw wyprzedził go Gruchalski, a następnie Beśko.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Ze startu najlepiej wyszli zawodnicy z Gdańska, ale na drugim okrążeniu Rempała wyprzedził Jabłońskiego.

15:20 - Zawodnicy są już po prezentacji i zmierzają ku parkingowi. Na trybunach jest około 1 500 osób.

15:13 - Koniec próby toru. Za chwilę rozpocznie się prezentacja.

15:10 - Zawodnicy kontynuują próbę toru.

15:05 - Opady nasilają się. Arbiter wstrzymał się z rozpoczęciem zawodów.

15:01 - Niestety w Krośnie znów zaczyna padać. Ponadto zawodnicy mieli podczas próbnych przejazdów problemy z płynnym pokonywaniem łuków.

14:55 - Zakończono właśnie prace torowe. Za chwilę rozpocznie się próba toru. Mecz zostanie rozegrany wg I zestawu startowego.

14:48 - Spośród zawodników Wybrzeża nawierzchnię sprawdzą Renat Gafurow i Magnus Zetterstroem. Próba toru nieco się opóźni, jednak mecz powinien wystartować o czasie.

14:38 - Niewykluczone, że mecz rozpocznie się z kilkuminutowym poślizgiem. Zawodnicy zaczęli grzać już motocykle.

14:30 - W próbie toru ekipę gospodarzy będą reprezentować Marcin Rempała i Mariusz Fierlej.

14:15 - W Krośnie padało przez około 40 minut, jednak deszcz ustał. Organizatorzy zapewniają, że mecz jest niezagrożony, a z informacji z radarów wynika, że krośnieński stadion ominą kolejne opady. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?