Bieg 15
49
3 : 3
41

Pod koniec pierwszego okrążenia sędzia przerwał bieg, ponieważ taśma znów poszła nierówno. W powtórce Łotysze dobrze wyszli ze startu, ale gospodarze minęli Lindgrena. Świetnie spisał się jednak Lindbaeck, który wysunął się na pewne prowadzenie. Lokomotiv wygrał Nice PLŻ!

1

Gospodarze najlepiej wyszli spod taśmy i wysunęli się na dwie pierwsze pozycje. Szczepaniak odjechał jednak trochę do przodu i Nicholls w pojedynkę musiał bronić zwycięstwa. Ostrowianie z wirażu na wiraż powiększali jednak swoją przewagę. Ostatni bieg zadecyduje o tym, kto wygra Nice PLŻ.

-> Jakub Jamróg: Bez menedżera ani rusz

1
Bieg 13
41
3 : 3
37

Świetny start Michała Szczepaniaka i pewne zwycięstwo. Młodszy z ostrowskich braci stoczył bardzo ostry bój z dwójką zawodników Lokomotivu i ostatecznie spadł na ostatnie miejsce. Łotysze są już bardzo blisko triumfu w całym dwumeczu. Lindbaeck po wyścigu został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie względem Mateusza Szczepaniaka. Przerwa.

-> Jarosław Hampel walczy o kasę z Falubazu. Może stracić prawie pół miliona złotych!

Bieg 12
38
5 : 1
34

Bogdanow przespał start i ostrowianie bez problemu wyszli na podwójne prowadzenie. Choć wydawało się, że jeden z liderów Lokomotivu rzuci się w pogoń za gospodarzami, miał problemy żeby wyprzedzić Kostygowa. Zdecydowany triumf Ostrovii.

Bieg 11
33
4 : 2
33
Kjastas Puodżuks Zastępstwo zawodnika za Joonas Kylmaekorpi
2

W trzecim podejściu Holta na pierwszym okrążeniu przedzierał się przed rywali i w końcu wyszedł na prowadzenie. Z tyłu z kolei Nicholls toczył walkę z Lindgrenem, ale miał też chrapkę na drugą pozycję Puodżuksa.

Bieg przerwany z powodu lotnego startu Lindgrena. Ostrzeżenie dla Szweda. W powtórce ostrowianie dobrze wyszli ze startu, choć dobrze przy krawężniku jechał Puodżuks. Gospodarze lepiej spisali się jednak po zewnętrznej i na drugie okrążenie wjeżdżali już na podwójnym prowadzeniu. Bieg zakończył się triumfem ostrowian, ale sędzia znów powtórzył wyścig, bo taśma ponownie poszła nierówno.

Bieg 10
29
2 : 4
31

Defekt Szczepaniaka po starcie. Na czoło wysunął się zaś Michelsen, choć od początku mocno naciskał go Lindbaeck. Szwed spokojnie atakował przy krawężniku, aż w końcu na przedostatnim łuku wszedł pod Duńczyka, zasypał go szprycą i utrzymał się na prowadzeniu. Przerwa.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 9
27
1 : 5
27

Puodżuks wygrał start, choć ostatni jechał Lindgren. Szwed na przeciwległej prostej wszedł jednak między dwójkę gospodarzy i dołączył do swojego kolegi z pary. Zawodnicy Lokomotivu szybko uzyskali bezpieczną przewagę nad rywalami.

Bieg 8
26
3 : 3
22
Andrzej Lebiediew Zastępstwo zawodnika za Joonas Kylmaekorpi
3

W drugiej odsłonie start wygrał Lebiediew, ale Holta na przeciwległej prostej wyprzedził go jadąc przy krawężniku. Wydawało się, że Łotysza zaraz minie również Borowicz, ale Lebiediew skutecznie się obronił. Ogromny pech Holty, który prowadził przez cały bieg i na ostatnich metrach zanotował defekt. Ostatecznie wyprzedziła go tylko dwójka żużlowców.

Sędzia szybko puścił start i ostrowianie zostali za plecami swoich rywali. Holta na dystansie wyprzedził jednak Lebiediewa, ale na Bogdanowa nie starczyło mu dystansu. Holta miał pretensje do sędziego i okazało się, że taśma poszła w górę nierówno. Arbiter zarządził powtórkę wyścigu.

Bieg 7
23
3 : 3
19

Lindbaeck nieco odszedł od krawężnika, co na pierwszym łuku starał się wykorzystać Szczepaniak, jednak Szwed jest dziś bardzo dobrze dysponowany i wysunął się on na prowadzenie. Do końca musiał jednak uważać na Nichollsa. Przerwa.

-> Grzegorz Drozd: Ludzie cienia

Bieg 6
20
3 : 3
16

Ciasno było na dystansie pierwszego okrążenia, ale najlepiej z tego wyszedł Holta. Wydawało się, że może dołączyć do niego Malczewski, choć Łotysze poradzili sobie z juniorem ŻKS Ostrovii. Holta musiał bronić się przed Lingrenem. Szwed na pierwszym łuku czwartego okrążenia wyprzedził nawet Norwega, ale ten ściął wiraż i na prostej odzyskał prowadzenie. Siła odśrodkowa wyrzuciła jednak Holtę na zewnętrzną, co znów otworzyło szansę Lindgrenowi, jednak nie zdołał on zamknąć swojemu rywalowi drogi pod bandą.

Bieg 5
17
3 : 3
13
Antonio Lindbaeck Zastępstwo zawodnika za Joonas Kylmaekorpi
3

Lindbaeck po starcie jechał ostatni, ale ściął łuk w szczycie, maksymalnie przedłużył sobie prostą i dość niespodziewanie wyprzedził wszystkich zawodników w stawce. Szwed jechał z bezpieczną przewagą nad parą ŻKS Ostrovii, zaś ci o kilka metrów wyprzedzali Bogdanowa.

Bieg 4
14
4 : 2
10

Borowicz wykorzystał pierwsze pole i wyszedł na prowadzenie. Świetnie na pierwszym łuku spisał się z kolei Holta, który ostro i odważnie wszedł między Łotyszy, dzięki czemu wysunął się za plecy swojego kolegi. Norweg uciekł jednak do przodu i na dystansie osamotniony Borowicz szybko utracił drugie miejsce na rzecz Lindbaecka. Przerwa.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
10
3 : 3
8

Świetny start Szczepaniaka i Lindgrena. Na przeciwległej prostej szybszy okazał się być jadący po szerokiej ostrowianin. Na drugim łuku Szweda mocno naciskał Michelsen, ale ten się skutecznie wybronił. Lindgren szybko uciekł Duńczykowi i zabrał się za walkę o trzy punkty. Szwed ostatecznie na wjeździe na czwarte okrążenie wyprzedził Szczepaniaka. Świetny wyścig.

Bieg 2
7
5 : 1
5

Borowicz wygrał start z Lebiediewem, a Malczewski ściął na pierwszym łuku do krawężnika i to ostrowianie wysunęli się na podwójne prowadzenie. Borowicz uciekł do przodu, zaś "Komar" musiał bronić się przed jadącym bardzo blisko Lebiediewem.

Bieg 1
2
2 : 4
4
Fredrik Lindgren Zastępstwo zawodnika za Joonas Kylmaekorpi
1

Goście wygrali start, ale na czoło wysunął się jedynie Bogdanow. Gospodarze na pierwszym łuku wyprzedzili Lindgrena. Szwed na dystansie pokonał jednak Szczepaniaka, a Bogdanowa starał się ścigać Nicholls.

13:47 - Koniec prezentacji. Na trybunach jest ok. 9 000 osób. Zawodnicy zaraz powinni wyjechać do pierwszego biegu.

13:35 - Zawodnicy wyjechali na platformie do prezentacji.

13:25 - Koniec próby toru. Wylosowano II zestaw startowy.

13:17 - Gospodarze na torze: Michelsen i Holta.

13:15 - Rozpoczyna się próba toru. Z Lokomotivu uczestniczą w niej Lebiediew i Puodżuks.

13:00 - W Ostrowie jest chłodno, ale słonecznie. Mecz odbędzie się bez problemu. Na trybunach jest aktualnie ok. 2 500 osób, ale pod kasami są jeszcze spore kolejki i zanosi się na rekord frekwencji w tym roku. Składy potwierdzone. Oskara Ajtnera-Golloba zastąpi Rafał Malczewski. Za Joonasa Kylmaekorpiego stosowany będzie przywilej zmiany zawodnika.

Jak niedzielne mecze typują eksperci WP SportoweFakty?