17 R1 Vaclav Milik d 0
Bieg 19

Nicolas Covatti skutecznie odpierał ataki Fredrika Lindgrena.

Bieg 18

Patryk Dudek niezagrożenie pomknął po trzy punkty. "Duzers" stałym uczestnikiem przyszłorocznego cyklu Grand Prix! Tomasz Jędrzejak na dystansie wyprzedził Mikkela Becha.

Piotr Pawlicki wycofał się z dalszej jazdy. Polak uskarża się na ból barku.

Bieg 17

Martin Smolinski przedarł się z trzeciej lokaty na pierwszą. Kapitalna postawa Niemca.

Bieg 16

Koncertowa postawa Patryka Dudka. "Duzers" po raz kolejny zdominował rywali. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg został przerwany. Sędzia uznał, że start był nierówny. Powtórka w pełnej obsadzie.

Bieg 14

Kenneth Bjerre popisał się świetnym refleksem na starcie, dzięki czemu w mgnieniu oka objął prowadzenie. Później już tylko powiększał przewagę nad rywalami. Martin Smolinski atakował Mikkela Becha, lecz nie zdołał go wyprzedzić.

Bieg 13

Łatwe zwycięstwo Krzysztofa Kasprzaka. Fredrik Lindgren na dystansie uporał się z Samem Mastersem. Piotr Pawlicki usiłował gonić rywali, ale bezowocnie. Duże różnice pomiędzy zawodnikami.

Bieg 12

Absolutna dominacja Krzysztofa Kasprzaka. Krzysztof Buczkowski do samej linii mety gonił Brady'ego Kurtza, jednak nie zdołał przedostać się na drugie miejsce.

Bieg 10

Najlepiej spod taśmy wyszedł Martin Vaculik, który błyskawicznie objął prowadzenie. Słowacki żużlowiec był piekielnie szybki, dzięki czemu niezagrożenie zwyciężył. Bardzo duże różnice między zawodnikami.

Bieg 9

Peter Ljung niezagrożenie pomknął po zwycięstwo. Sam Masters miał spory problem z płynnym pokonywaniem łuków.

Bieg 8

Martin Smolinski na dystansie uporał się z Krzysztofem Buczkowskim. Pewna wygrana Fredrika Lindgrena. Szwed wypracował sobie ogromną przewagę nad drugim Niemcem. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 7

Słaba postawa Krzysztofa Kasprzaka, który nie zdołał nawiązać walki z przeciwnikami.

Na pierwszym łuku upadł Nicolas Covatti. Bieg został przerwany. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.

Bieg 6

Piotr Pawlicki do samego końca próbował atakować Petera Ljunga, jednak Szwed nie popełniał najmniejszych błędów.

Bieg 5

Pewna wygrana Patryka Dudka. Sam Masters próbował gonić Martina Vaculika, ale bezowocnie.

Bieg 3

Patryk Dudek stoczył zacięty pojedynek z Fredrikiem Lindgrenem. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszedł reprezentant Polski.

Bieg 2

Martin Smolinski na ostatnich metrach wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka. Peter Ljung nie włączył się w walkę o punktowane pozycje. Pewny triumf Martina Vaculika.

Bieg 1

Bieg bez większej historii. Sam Masters prowadził od startu do mety.

17:00 - prezentacja zakończona. Na torze pojawili się już uczestnicy pierwszego biegu.

Z zawodów z powodu kontuzji ręki wycofał się Hans Andersen. Zastąpi go Mikkel Bech, który miał pełnić funkcję pierwszego rezerwowego.

Awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix wywalczy czołowa trójka dzisiejszych zawodów w szwedzkiej Vetlandzie.

Relacja na podstawie Radia Elka.

Bieg 4

Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadek zanotował Tomasz Jędrzejak. "Ogór" był wówczas czwarty. Polak szybko pozbierał się z toru i zszedł na murawę, dzięki czemu bieg mógł być kontynuowany. Pewne zwycięstwo Piotra Pawlickiego. Przerwa na prace torowe.

Bieg 11

Nicolas Covatti zanotował defekt na starcie. Patryk Dudek prowadził przez cały wyścig. Piotr Pawlicki próbował skracać dystans do Martina Smolinskiego, ale Niemiec nie popełniał najmniejszych błędów.

Bieg 15

Atomowy start Martina Vaculika, który niezagrożenie pognał po zwycięstwo. Tomasz Jędrzejak zanotował defekt tuż po rozpoczęciu wyścigu. Ponownie stawka była bardzo rozciągnięta.

Bieg 20
Vaclav Milik Rezerwa zwykła za Piotr Pawlicki
d

Vaclav Milik zanotował defekt na ostatniej lokacie. Pewne zwycięstwo Martina Vaculika.

Bieg dodatkowy o 3. miejsce

Fredrik Lindgren stoczył zacięty pojedynek z Kennethem Bjerre. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Szwed.

W biegu dodatkowym o trzecie miejsce wystartują Fredrik Lindgren oraz Kenneth Bjerre, którzy wywalczyli po 11 punktów.