Oczekują na start:
R1 Kacper Woryna 0
R2 Oskar Bober 0
Półfinał nr 1

Fricke wygrał, ale na pierwszym okrążeniu minął go Kułakow. Z Fricke walczył też Holder, ale popełnił błąd na trzecim kółku i stracił duży dystans do rywala. Do finału awansowali Kułakow i Fricke.

Bieg 20

Cudowny start Pieszczka! Wychowanek Wybrzeża mknął na torze przed atakującym go Wiktorem Kułakowem. Rosjanin mimo że był szybki, nie miał pomysłów na skuteczny atak. Czas wyścigu: 66,00. Równanie toru.

-> Zobacz aktualną klasyfikację generalną IMŚJ

Bieg 18

Kossakowski miał bardzo dobry start, ale już na pierwszym łuku minęli go Fricke i Lambert. Brytyjczyk bardzo szybko uporał się jednak z Fricke i dowiózł trzy punkty. Czas wyścigu: 66,94.

Bieg 17

Hansen na wyjściu z pierwszego łuku minął Berge, a następnie zabrał się za Rissa. Niemiec skutecznie bronił się przed Duńczykiem. Czas wyścigu: 67,69.

Bieg 16

Nieoczekiwanie start wygrał Ellis i przyjechał przed niezwykle szybkim tego dnia Hansenem. Kossakowski pewnie pokonał ostatniego Wennerstama. Równanie toru.

Adam Ellis ukradł start i otrzymał ostrzeżenie. Powtórka w czterech.

Bieg 15

Lambert wygrał start, ale doskonale znający gdański tor Krcmar włączył szósty bieg i przemknął przed Brytyjczykiem jeszcze na pierwszym okrążeniu. Obaj żużlowcy stoczyli pasjonujący bój o pierwszą lokatę. Lambert dwoił się i troił na dystansie, ale ostatecznie nie dał rady. Trzy punkty zdobył Krcmar!

Bieg 14

Holder wygrał start i na przeciwległej prostej zamknął Kułakowa. Rosjanin nie dawał jednak za wygraną. Obaj zawodnicy stoczyli walkę na łokcie, z której lepiej wyszedł Australijczyk. Czas wyścigu: 66,28.

Bieg 13

Max Fricke wygrał start. Na przeciwległej prostej atak pod bandą przepuścił Pieszczek, ale żużlowiec ROW-u Rybnik go nie przepuścił. Do końca Australijczyk powiększał przewagę i ma obecnie trzy punkty więcej, niż Pieszczek w klasyfikacji generalnej! Czas wyścigu: 65,37.

W trzynastym wyścigu startuje trzech zawodników, którzy obecnie znajdują się obecnie na podium klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów!

Bieg 12

Świetny start Fricke. Za jego plecami jechał Jack Holder. Zawodnicy dojechali w sporych odległościach od siebie. Czas wyścigu: 66,03. Równanie toru.

Bieg 11

Tym razem Pieszczek wystartował gorzej. Od początku atakował jadącego na trzeciej pozycji Andersena, ale ten nie popełnił błędu. Wygrał pewnie Erik Riss. Czas wyścigu: 66,72.

Erik Riss ukradł start i otrzymał ostrzeżenie. Powtórka pełnym składzie.

Bieg 10

Przedpełski najlepiej rozegrał pierwszy łuk i wyszedł na pierwszą lokatę. Hansen atakował go przez cztery okrążenia, ale torunianin zdołał utrzymać 5-10-metrową przewagę. Czas wyścigu: 66,69.

Bieg 9

Po zamieszaniu na pierwszym okrążeniu na pierwszą lokatę wyszedł Dimitri Berge. Wiktor Kułakow na drugim okrążeniu minął Roberta Lamberta i zabrał się za Adama Ellisa. Brytyjczyk dojechał jednak na trzeciej pozycji. Czas wyścigu: 67,34.

Bieg 8

Lambert po przespanym starcie na pierwszym okrążeniu minął Rissa. Później postawiło go na wirażu i spadł na trzecie miejsce. Szybko jednak wrócił na drugą pozycję. Wszystko działo się za plecami Wennerstama, który zainkasował trzy punkty. Czas wyścigu: 66,22. Równanie toru.

Bieg 7

Od początku bardzo dobrze jechał Kułakow, ale minął go na trzecim okrążeniu Hansen. Fricke zajął trzecie miejsce i Krystian Pieszczek zrównał się z nim w klasyfikacji generalnej! Czas wyścigu: 66,12.

Bieg 6

Pieszczek prowadził od startu do mety. Jadący tuż za nim Krcmar na pierwszym okrążeniu popełnił błąd i spadł na czwarte miejsce. Znakomicie walczyli ze sobą dwaj Brytyjczycy. Ostatecznie dwa punkty zdobył Bates. Czas wyścigu: 66,18.

Bieg 5

Holder wygrał start. Przedpełski na pierwszym okrążeniu minął Berge, jednak nie zbliżył się do prowadzącego Australijczyka. Jadący od początku na ostatniej pozycji Kossakowski starał się zabrać punkty Francuzowi. Czas wyścigu: 66,25.

Bieg 4

W powtórce start wygrał Hansen. Pieszczek co prawda starał się minąć Duńczyka, jednak bardziej musiał uważać na ataki trzeciego Jacka Holdera. Czas wyścigu: 65,84. Równanie toru.

Krystian Pieszczek na pierwszym wirażu wypchnął Jacka Holdera. Australijczyk upadł na tor. Powtórka w pełnym składzie.

Bieg 2

Przedpełski wygrał start i bronił się przed szaleńczymi atakami Fricke'a. Na ostatniej prostej Australijczyk o błysk szprychy minął Polaka! Czas wyścigu: 65,84.

Bieg 1

Znakomity start Dimitriego Berge, który pewnie wygrał bieg. Mikkel B. Andersen popełnił błąd na pierwszym okrążeniu, z czego skorzystał Wennerstam i do końca odpierał ataki Duńczyka. Czas wyścigu: 65,82.

19:06 - Sędzia włączył czas dwóch minut. Zaczynamy!

18:49 - Zawodnicy zostali oficjalnie przedstawieni. Na trybunach niespełna 2 tysiące osób.

18:38 - Zawodnicy wyjechali na tor w asyście motocyklistów.

18:34 - Trybuny zapełniają się bardzo powoli. Wciąż na trybunie głównej jest więcej osób, niż na całej reszcie stadionu.

18:06 - Jak na razie zapełniła się tylko Trybuna Główna, na której siedzi wielu obcokrajowców. Pozostała część stadionu świeci pustkami.

18:04 - W Gdańsku niezła pogoda na żużel. Jest około 18 stopni Celsjusza i nie zapowiada się na deszcz.

18:00Składy potwierdzone. w klasyfikacji generalnej z 30 punktami na koncie prowadzą Max Fricke i Robert Lambert. Trzeci jest mający 29 punktów Krystian Pieszczek. Kolejne miejsca zajmują Dimitri Berge oraz Jack Holder, którzy uzbierali po 25 oczek.

Bieg 3

Pewna wygrana Krcmara. Kossakowski po słabym starcie na chwilę minął Kułakowa na pierwszym okrążeniu, ale Rosjanin szybko skontrował . Na trzecim okrążeniu Kułakow wjechał pod Smektałę i wyszedł na drugie miejsce. Polak chwilę później zaliczył upadek. Czas wyścigu: 66,06

Bieg 19

Nieoczekiwanie start wygrał Smektała, który pewnie pokonał szybkiego tego dnia Holdera.

Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadł przez nikogo nieatakowany Mikkel B. Andersen, który jechał na pierwszej pozycji. Duńczyk został wykluczony z powtórki.

Jack Holder upadł na pierwszym łuku. Powtórka w pełnym składzie.

Adam Ellis po raz drugi otrzymał ostrzeżenie za to, że ukradł start. Mimo to wyjechał do biegu.

Półfinał nr 2

Pieszczek przespał start, ale na przeciwległej prostej minął dwóch rywali. Niestety Polak spowodował upadek Berge, który uderzył w bandę. Pieszczek wykluczony z powtórki. Marzenia o złocie prysły! Berge wstał o własnych siłach. Max Fricke zapewnił sobie tytuł mistrzowski.

W powtórce Riss najlepiej wyszedł spod taśmy. Niemiec musiał odpierać ataki Berge, a ten musiał uważać na napędzającego się Hansena. Duńczyk na drugim okrążeniu wszedł pod łokieć Francuzowi i wyprzedził go, a manewr ten powtórzył na trzecim kółku, kiedy to minął Rissa. Czas wyścigu: 66,25.

Finał

Fricke najlepiej wyszedł ze startu i do mety nie oddał prowadzenia. Atakował go Riss, lecz Niemiec nie był na tyle szybki, by wyprzedzić nowego mistrza świata juniorów. Na drugim łuku trzeciego okrążenia doszło do zderzenia Hansena i Rissa. Obaj zawodnicy upadli na tor. Na szczęście szybko wstali i o własnych siłach udali się do parku maszyn. Z powtórki wykluczony został Hansen.

W powtórce na pierwszym łuku Kułakow założył się na Fricke'a i pognał do mety po zwycięstwo. Australijczyk dwoił się i troił, by wyprzedzić Rosjanina, ale ten skutecznie odpierał jego ataki.

Bieg dodatkowy o brązowy medal IMŚJ

W biegu pojadą Jack Holder i Robert Lambert. Brytyjczyk lepiej wyszedł spod taśmy i do mety nie oddał prowadzenia. Na drugim łuku Holder musiał ratować się przed upadkiem i stracił szansę na brązowy medal IMŚJ.