• Piotr Protasiewicz 3
  • Adrian Gała Rezerwa zwykła za Tomasz Jędrzejak 0
  • Andriej Karpow 1
  • Maciej Janowski 2
Janowski atakował prowadzącego od startu Protasiewicza, ale tylko przez moment na początku wyścigu. Poźniej "Magic" musiał uważać na napędzającego się Karpowa.
  • Piotr Protasiewicz 1
Jędrzejak na pierwszym łuku wypychał na zewnętrzną Jasona Doyle'a, co próbował wykorzystać Woffinden, ale Australijczyk nabrał prędkości po szerokiej i uciekł do przodu. Jędrzejak bronił się później przed Protasiewiczem, który na wejściu w przedostatni łuk wyprzedził zawodnika gospodarzy. Przerwa.

• Maciej Janowski 1
W powtórce bardzo dobrze wystartował Adrian Gała, który na prostej przeciwległej startowej nie zostawił przy bandzie miejsca Patrykowi Dudkowi i utrzymał przewodnictwo w stawce. Dudek w dalszej fazie wyścigu zaciekle ścigał juniora Betard Sparty, ale ten nie popełniał błędów, jechał mądrze i dowiózł cenne zwycięstwo do mety.

Ciasno na pierwszym łuku. Upadki Adrian Gała i Maciej Janowski. Junior Sparty szybko pozbierał się z toru. Janowski wciąż przebywa na torze. Jeśli będzie zdolny do dalszej jazdy, to powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Ambulans wyjechał na tor. Zawodnik Betard Sparty o własnych siłach udał się do karetki i został nią przetransportowany do parku maszyn. Janowski jest zdolny do dalszej jazdy.
  • Jason Doyle 1
Gospodarze lepiej wystartowali i wysunęli się na podwójne prowadzenie. Do przodu uciekł Woffinden, natomiast Milik musiał mieć się na baczności, aby nie wyprzedził go któryś z zielonogórzan.
Bieg 10
Betard Sparta Wrocław 26
3 : 3
34 Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • Krystian Pieszczek 0
  • Tomasz Jędrzejak 1
Maciej Janowski na pierwszym łuku wyjechał na prowadzenie, natomiast na wejściu w drugi wiraż Jędrzejak minął Pieszczka. Protasiewicz zagrażał Janowskiemu i dopiął swego atakiem po szerokiej. "PePe" wygrał z Janowskim o błysk szprychy. Przerwa.

• Tai Woffinden 3
Tai Woffinden wysunął się na czoło stawki na wyjściu z pierwszego łuku. Zawodnicy jechali gęsiego przez większość biegu. Podczas 3. okrążenia Doyle atakował Woffindena.

Szymon Woźniak otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.
Bieg 8
Betard Sparta Wrocław 20
2 : 4
28 Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • Damian Dróżdż 0
  • Patryk Dudek 3
Vaclav Milik dobrze wyjechał sprzed taśmy, ale równie udanie wystartował Patryk Dudek. Zielonogórzanin napędził się na pierwszym łuku po szerokiej i wyprzedził czeskiego żużlowca. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali w sporych odległościach od siebie.

Andriej Karpow otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.
Bieg 7
Betard Sparta Wrocław 18
4 : 2
24 Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • Piotr Protasiewicz 2
  • Szymon Woźniak 1
Po starcie prowadzenie objął Tai Woffinden, natomiast z tyłu Szymon Woźniak na pierwszym wirażu uporał się z Sebastianem Niedźwiedziem wywożąc go na szeroką. Przerwa.

-> Kibice w Ostrowie chcieli zobaczyć Woffindena. Dlaczego nie pojechał?
  • Adrian Gała 0
Gospodarze dobrze wystartowali, ale źle pojechali w pierwszym łuku, zostawili zdecydowanie za dużo miejsca przy krawężniku, co wykorzystali goście. Pewne 5:1 pary Falubazu.
Bieg 5
Betard Sparta Wrocław 13
3 : 3
17 Stelmet Falubaz Zielona Góra
Na pierwszym łuku gospodarze wyjechali na podwójne prowadzenie, jednak zostawili oni zbyt dużo miejsca przy krawężniku, co natychmiast wykorzystał Patryk Dudek. Zielonogórzanin wysunął się na czoło stawki i wygrał w sposób niezagrożony. Z tyłu Karpow przez moment mocno zagrażał wrocławianom.
Bieg 4
Betard Sparta Wrocław 10
3 : 3
14 Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • Krystian Pieszczek 1
  • Vaclav Milik 3
Vaclav Milik świetnie zachował się na początku biegu. Na pierwszym łuku nabrał prędkości po szerokiej i wyjechał na prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Protasiewicz, lecz Czech jechał poprawnie, nie popełniał błędów i dowiózł 3 punkty do mety. Przerwa.

-> Zapraszamy do zabawy i rozwiązania naszego quizu żużlowego!
Bieg 3
Betard Sparta Wrocław 7
1 : 5
11 Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • Patryk Dudek Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel 3
Janowski przez moment był na prowadzeniu na pierwszym łuku, ale goście wzięli go w kleszcze i prędko się z nim uporali wyjeżdżając na podwójne prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu tylko powiększali przewagę.
  • Adrian Gała 2
Tym razem bardzo dobrze ze startu wyjechali gospodarze, którzy na wyjściu z pierwszego łuku wyjechali na podwójne prowadzenie. Na początku drugiego okrążenia Pieszczek wciskał się pod Adriana Gałę, lecz ten zdołał go założyć na wejściu w 1. wiraż 2. okrążenia. Ostatecznie para Betard Sparty dowiozła 5 punktów do mety.
Bieg 1
Betard Sparta Wrocław 1
1 : 5
5 Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • Tai Woffinden 1
  • Andriej Karpow 2
Patryk Dudek dobrze wystartował, dojechał na pierwszym łuku do krawężnika i wyjechał na prowadzenie. Szybko dołączył do niego Karpow, który wykorzystał drobne nieporozumienie wrocławskiej pary. Karpow skutecznie bronił się przed atakami Woffindena.

16:59 - Prezentacja zakończona. Zawodnicy wracają do parku maszyn.

16:54 - Zanim rozpoczęła się prezentacja, minutą ciszy uczczono pamięć Krystiana Rempały.

16:50 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:42 - Wylosowano I zestaw startowy.

16:33 - Z kolei ze strony gospodarzy na sprawdzenie toru wyjechali Tai Woffinden i Maciej Janowski.

16:30 - Rozpoczęła się próba toru. Goście desygnowali na nią Piotra Protasiewicza i Jasona Doyle'a.

16:15 - Pierwsze spotkanie w Zielonej Górze zakończyło się zwycięstwem Falubazu 48:42.

16:03 - W Poznaniu od rana piękna pogoda. Słupki rtęci wskazują około 30 stopni Celsjusza. Składy potwierdzone.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?