Bieg 15
44
4 : 2
34

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenia otrzymali Fricke i Woffinden. W powtórce świetnym atakiem popisał się Łaguta, który minął na wejściu w drugi łuk obu rywali. Na mecie Woffinden wyprzedził Fricke'a. Punkt bonusowy wywalczyli gospodarze.

Bieg 14
40
3 : 3
32

Holta na dystansie uporał się z Milikiem. Na mecie Janowski był minimalnie szybszy niż Szombierski.

1
Bieg 13
37
4 : 2
29

Rybniczanie słabiej wyszli spod taśmy, ale szybko przedarli się na podwójne prowadzenie. Na trzecim kółku Milik minął Balińskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 12
33
2 : 4
27
Damian Dróżdż Rezerwa taktyczna za Adrian Gała
1

Po raz kolejny dobrym startem popisali się goście. Jednak Fricke szybko uporał się z Drożdżem.

Bieg 11
31
3 : 3
23
Tai Woffinden Rezerwa taktyczna za Szymon Woźniak
3

Na drugim łuku Łaguta przyblokował Janowskiego, co wykorzystał Holta, który wyprzedził zawodnika Betard Sparty. Woffinden wygrał z ogromną przewagą.

Bieg 10
28
3 : 3
20

Fricke wygrał z dużą przewagą. Baliński po słabym starcie nie potrafił zbliżyć się do Dróżdża. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 9
25
3 : 3
17

Świetny bieg w wykonaniu Holty. Lepiej ze startu wyszli wrocławianie, ale Norweg z polskim paszportem nie zamierzał odpuszczać. Najpierw rozdzielił zawodników gości, a na pierwszym łuku czwartego okrążenia wyprzedził Jędrzejaka.

Bieg 8
22
2 : 4
14
Maciej Janowski Rezerwa taktyczna za Szymon Woźniak
1

Lepszy start gości. Łaguta rozpoczął pościg za rywalami i na dystansie wyprzedził Janowskiego.

Bieg 7
20
5 : 1
10

Rybniczanie prowadzili od startu do mety podwójnie. Szombierski w trakcie biegu - tradycyjnie - kiwał głową do kibiców. Przerwa na kosmetykę toru.

Wiesław Wilczyński: Oczerniono mnie. To było wygodne

Bieg 6
15
4 : 2
9

Janowski najlepiej wyszedł spod taśmy. W pogoń za nim rzucił się Łaguta. Janowski początkowo odpierał ataki Rosjanina, ale ten na drugim okrążeniu wyprzedził zawodnika Betard Sparty Wrocław.

Bieg 5
11
3 : 3
7

Fricke atakował Woffindena, na trzecim okrążeniu zbliżył się do mistrza świata, ale ten nie dał sobie odebrać prowadzenia.

Bieg 2
8
4 : 2
4

Lepszy start wrocławian, ale na drugim wirażu Woryna wyprzedził Gałę. Z kolei Chmiel uporał się z Dróżdżem. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Pewne zwycięstwo Szombierskiego. Holta po wyjściu z pierwszego wirażu uporał się z Woźniakiem.

18:57 - koniec prezentacji. Zawody rozegrane zostaną według II zestawu startowego. Na trybunach obecnych jest 6 500 kibiców.

18:45 - początek prezentacji. Na trybunach przybywa widzów.

18:40 - na trybunach obecnych jest 5 tysięcy widzów. Przed kasami są jeszcze spore kolejki.

18:39 - koniec próby toru. Kolej na krótką kosmetykę nawierzchni.

18:30 - rozpoczęła się próba toru. Udział w niej biorą Woffinden, Janowski, Fricke i Woryna.

18:17 - z parku maszyn słychać odgłosy grzania motocykli.

18:02 - składy potwierdzone. Miejsce Jonssona zajął Szombierski.

17:46 - zawodnicy obu drużyn są na obchodzie toru.

17:26 - w Rybniku słoneczna pogoda. Temperatura wynosi 21 stopni.

W pierwszym meczu Betard Sparta Wrocław wygrała 51:39.

Jak mecz typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 3

Baliński i Janowski walczyli o drugą pozycję. Na wejściu w drugi łuk upadek zanotował żużlowiec Betard Sparty Wrocław. Po chwili Janowski wstał i o własnych siłach udał się do parku maszyn. Z powtórki został wykluczony żużlowiec Betard Sparty Wrocław.

W powtórce Fricke prowadził od startu do mety. Za jego plecami trwała zacięta walka o drugą pozycję. Na mecie minimalnie lepszy był Jędrzejak, który na ostatnim łuku po szerokiej zaatakował Balińskiego i wyprzedził go tuż przed linią mety.

Bieg 4
Adrian Gała Rezerwa taktyczna za Damian Dróżdż
t

Gała dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W niej Milik najlepiej wyszedł spod taśmy. Na drugim okrążeniu wyprzedził go Łaguta, który najpierw napędził się po szerokiej, a następnie na wirażu ściął do krawężnika. Przerwa na kosmetykę toru.

Propozycja: Zmiana organizatorów finału IMP i cyklu SGP