R2 Mateusz Danielewicz 0
Bieg dodatkowy

Bieg dodatkowy o 6. miejsce.

Bieg 18

Podczas ostatniego okrążenia Damian Dróżdż i Arkadiusz Pawlak zamieniali się miejscami. Ostatecznie skuteczny okazał się manewr pilanina, który pojechał po wewnętrznej części toru i dotarł do mety za plecami triumfującego w dzisiejszych zawodach Pawła Przedpełskiego.

Bieg 17

Damian Stalkowski przewrócił się na pierwszym okrążeniu, ale ambitnie podniósł się z maszyną z toru i kontynuował jazdę. Z przodu nie działo się nic szczególnego. Pewnie wygrał Kubera.

Bieg 15

Znów większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał Hubert Łęgowik. Z kolei Mateusz Rząsa i Sebastian Niedźwiedź stoczyli walkę o drugą pozycję.

Bieg 14

Damian Dróżdż do samej mety walczył o zwycięstwo z Dawidem Wawrzyniakiem.

Bieg 12

Hubert Łęgowik odniósł pewne zwycięstwo, natomiast za jego plecami Arkadiusz Pawlak atakował Dawida Wawrzyniaka, jednak nie dał rady go wyprzedzić. Przerwa.

Bieg 11

Wszystko rozegrało się na pierwszym łuku. Najlepiej rozegrał go Paweł Przedpełski, który pomknął do przodu po swoją trzecią trójkę tego dnia.

Bieg 10

Damian Dróżdż na pierwszym okrążeniu wysforował się na pierwsze miejsce, natomiast w dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali gęsiego.

Bieg 8

Oskar Polis podczas pierwszego okrążenia jednym, śmiałym atakiem przedarł się z trzeciego miejsca na pierwsze. Przerwa.

Bieg 7

Wyścig z gatunku tych "bez historii". O kolejności na mecie w głównej mierze zadecydował start oraz rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 6

Na dystansie trwała walka pomiędzy pierwszą trójką. Ostatecznie pierwszy do mety dojechał młodzieżowiec Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.

Bieg 5

Paweł Przedpełski wygrał z ogromną przewagą. Wyścig nie dostarczył większych emocji.

Bieg 4

Ajtner-Gollob atakiem po zewnętrznej tuż przed metą wyprzedził Dawida Wawrzyniaka, natomiast na trzecim okrążeniu Damian Stalkowski uporał się z Mateuszem Rząsą. Przerwa.

Bieg 3

Hubert Łęgowik przez cztery okrążenia nękał atakami Pawła Przedpełskiego, ale torunianin skutecznie się bronił, nie popełniał błędów i dowiózł zwycięstwo do mety.

Bieg 2

Arkadiusz Pawlak do samej mety naciskał prowadzącego Patryka Fajfera. Póki co zawodnicy ścigają się w tumanach kurzu, bowiem na ostrowskim owalu kurzy się niemiłosiernie. Arbiter już po tym biegu zażądał kosmetykę toru - wyjechała polewaczka.

Bieg 1

Na torze utworzyły się dwie pary. Dominik Kubera walczył o zwycięstwo z Sebastianem Niedźwiedziem, natomiast o 1 punkt rywalizowali Michał Nowiński i Damian Dróżdż.

17:46 - Widzów ok. 100.

17:45 - Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor. Zawody rozpoczną się bez prezentacji.

17:31 - Na liście startowej nie ma zmian. Na razie na trybunach niewielu widzów.

17:25 - Awans uzyska pięciu zawodników. Szósty zawodnik będzie rezerwowym.

17:18 - W Ostrowie Wielkopolskim pogoda nie powinna zagrozić w rozegraniu zawodów. Jest w miarę słonecznie i ciepło.

Bieg 9

W powtórce spore odległości między zawodnikami, w granicach 50 - 60 metrów. Wygrał niezagrożony Kubera.

Upadek na prostej pod koniec pierwszego okrążenia. Tomasz Przywieczerski nie zostawił miejsca Mateuszowi Rząsie i doszło do kolizji. Na domiar złego motocykl jednego z zawodników, który odbił się od bandy, uderzył w przejeżdżającego obok Emila Peronia. Daleko z przodu był Dominik Kubera. Na szczęście cała trójka poszkodowanych o własnych siłach wróciła do parku maszyn. Przywieczewski jako sprawca przerwania biegu został wykluczony z powtórki. Wszyscy uczestnicy tego wypadku są zdolni do dalszej jazdy.

Bieg 13

Bieg bez większych emocji. Decydujący był start i pierwszy łuk. Maszyna Oskara Ajtnera-Golloba zdefektowała podczas trzeciego okrążenia, podczas gdy zawodnik jechał na końcu stawki.

Bieg 16

Kolejne, czwarte już zwycięstwo tego dnia Pawła Przedpełskiego. Emil Peroń zanotował defekt na drugim okrążeniu jadąc na końcu stawki. Przerwa.

Bieg 19

Bieg bez większych emocji. Zafundowała je jedynie maszyna Sebastiana Niedźwiedzia, która praktycznie nie wyruszyła spod taśmy.

Bieg 20

20:05 - Obie karetki wróciły już na stadion. Wkrótce zawody zostaną wznowione.

Groźnie wyglądający wypadek na pierwszym łuku. Na tor upadli Tomasz Przywieczerski i Michał Nowiński. Niestety obaj zawodnicy leżą na ostrowskim owalu, na który wezwano też karetki. Przywieczerski wrócił do parku maszyn o własnych siłach, natomiast Nowiński opuścił tor w karetce. Miał zabandażowaną nogę. Trwa przerwa w zawodach. Niestety, pobaj zawodnicy zostali przetransportowaniu do szpitala. Przerwa potrwa dłużej, bowiem stadion w Ostrowie opuściły dwa ambulanse. U Michała Nowińskiego podejrzewa się uraz nogi i obojczyka. Korzystając z przerwy arbiter rozlosował już obsadę biegu dodatkowego. Wkrótce ją poznamy.