Marcin Kościelski Rezerwa zwykła za Norbert Krakowiak
0

Zadecydował start. Zielonogórzanie wygrali z duża przewagą.

Bieg 20

Bardzo groźnie wyglądający upadek Ajtnera-Golloba i Dróżdża na drugim wirażu pierwszego okrążenia. Karetka na torze.

Dróżdż za spowodowanie upadku został wykluczony z powtórki wyścigu.

Jak informuje Jacek Gollob, młodzieżowiec Polonii Bydgoszcz nie doznał urazów i jest zdolny do dalszej jazdy.

w

Upadek z własnej winy Gąsiora na drugim okrążeniu. W kolegę z pary po chwili uderzył Zając. Pierwszy z nich został wykluczony z powtórki.

W powtórce na tor nie wyjechał Zając, który przekroczył czas dwóch minut na podjechanie pod start.

Bieg 15

Bieg przerwany. Upadek na trzecim okrążeniu zanotował jadący na ostatniej pozycji Grzegorczyk. Na tor wyjechała karetka. Zawodnik wstał o własnych siłach.

Junior Victorii Piła został wykluczony z powtórki biegu.

Tuż po starcie uślizg zanotował Pawlak, który podniósł się z toru i zjechał na murawę. Poloniści pomknęli do mety po triumf 5:0. Pilanin liczył, ze arbiter przerwie wyścig, ale wyniki gonitwy 15. zostały zatwierdzone.

Bieg 14
2

Duże odległości pomiędzy zawodnikami.

Bieg 13

Kolejny wygrany start przez zielonogórzan, którzy szybko wysforowali się na prowadzenie 5:1. Gała przez cały wyścig próbował atakować Zgardzińskiego.

Bieg 12

O kolejności zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Piosicki wygrał z dużą przewagą. Bober do samej mety próbował za to wyprzedzić Ajtnera-Golloba.

Bieg 11

Niesamowity bieg w wykonaniu Pawlaka. Młodzieżowiec Victorii przedostał się z trzeciego miejsca na pierwsze i zapewnił swojej parze biegowy remis. Prowadzącego przez prawie cały bieg Niedźwiedzia wyprzedził na prostej przeciwległej ostatniego okrążenia.

Bieg 10
0

Bydgoszczanie nie mieli problemów z odniesieniem podwójnej wygranej.

Bieg 9

Start wygrany przez parę Orła Łódź, która triumfowała z dużą przewagą. Krakowiak zanotował defekt motocykla jeszcze na pierwszym okrążeniu, będąc na trzecim miejscu.

Bieg 8

Znakomicie ze startu Pawlak, który przez cały bieg utrzymywał bezpieczny dystans nad Gałą. Wrocławianie jeszcze na pierwszym okrążeniu zamienili się pozycjami.

Bieg 7

Zwycięstwo duetu Ekantor.pl Falubazu z bardzo dużą przewagę. Opolanie mają problem z płynnym pokonywaniem łuków.

Bieg 6

Start wygrany przez Ajtnera-Golloba, który z początku wysunął się na prowadzenie. Szybko jednak zdecydowanym atakiem wyprzedził go Krakowiak, który następnie wygrał z bardzo dużą przewagą. Do końca Stalkowskiego próbował atakować Kopeć-Sobczyński.

Bieg 5

Po starcie w pościg za prowadzącym Gałą rzucił się Bober, który na ostatnim łuku przeprowadził atak po zewnętrznej. Na mecie minimalnie lepszy okazał się jednak zawodnik Betard Sparty.

Bieg 4

Groźnie wyglądający upadek pary opolskiej. Na wejściu w pierwszy łuk uślizg zanotował Gąsior, w którego uderzył Kamiński. Obaj zawodnicy podnieśli się z toru.

Gąsior wykluczony z powtórki.

Podwójna wygrana duetu Victorii Piła z ogromną przewagą nad Kamińskim. Opolanin upadł na trzecim kółku, ale wstał i dojechał do mety po jeden punkt.

Bieg 3

Lepsi ze startu zawodnicy z Zielonej Góry, ale Niedźwiedź wyniósł się zbyt szeroko i przy krawężniku minął go Stalkowski. Niedźwiedź na drugim okrążeniu spadł na ostatnie miejsce, sygnalizując problem sprzętowy. Wychowanek rawickiego Kolejarza po chwili wznowił jazdę, ale dojechał do mety daleko za rywalami.

Bieg 2

Upadek jadącego na drugiej pozycji Krakowiaka na drugim łuku pierwszego okrążenia. Wyścig przerwany, karetka na torze. Krakowiak wstał o własnych siłach, ale do parkingu powrócił w karetce.

Zawodnik z Torunia wykluczony z powtórki.

Jak informuje Robert Kościecha, Krakowiakowi nic poważnego się nie stało i zawodnik powinien być zdolny do dalszej jazdy.

Wrocławianie zdecydowanie najlepsi ze startu. Szybko uciekli rywalowi i pewnie wygrali.

Bieg 1

Start wygrany przez łodzian, którzy wyszli na 5:1. Pawlak wykorzystał jednak fakt, że Piosicki wyniósł się za bardzo pod bandę i wyprzedził rywala. Zawodnik Orła miał pewne problemy z płynną jazdą, ale Grzegorczyk był zbyt daleko, by zaatakować łodzianina.

17:00 - zawodnicy czekają na wyjazd do pierwszego biegu.

16:55 - ze względu na bardzo wysoką temperaturę panującą na Śląsku, zawodów nie poprzedzi prezentacja zawodników.

16:50 - składy potwierdzone.

16:00 - w Świętochłowicach słonecznie i bardzo gorąco, około 30 stopni Celsjusza. Do finału w Rybniku awansują trzy najlepsze zespoły.