• Dawid Wawrzyniak 2
  • Marcin Kościelski 0
  • Kamil Wieczorek 3
  • Michał Gruchalski 1
Kamil Wieczorek wysunął się na prowadzenie jadąc po zewnętrznej na pierwszym łuku. Kościelskiego na tym samym wirażu minął Gruchalski. Częstochowianin wyjechał do tego biegu na drugim motocyklu, ponieważ w poprzednim wyścigu poważnej awarii uległ jego pierwszy silnik, który był lepiej dopasowany do świętochłowickiego toru.
Bieg 13
  • Sebastian Niedźwiedź 3
  • Adrian Woźniak 2
  • Damian Stalkowski 1
  • Marcin Turowski 0
Od startu prowadził Sebastian Niedźwiedź, natomiast Adrian Woźniak na pierwszym łuku przedarł się przed Damiana Stalkowskiego.
Bieg 12
  • Marcin Kościelski 2
  • Daniel Kaczmarek 3
  • Patryk Wojdyło 0
  • Sebastian Niedźwiedź 1
Sebastian Niedźwiedź na pierwszym łuku atakował Daniela Kaczmarka po szerokiej, ale nie zdołał go wyprzedzić. Na wyjściu z drugiego wirażu Niedźwiedzia wyprzedził Marcin Kościelski. Przerwa.
Bieg 6
  • Robert Chmiel 3
Podrażniony zerem w pierwszym starcie tym razem świetnie pojechał Robert Chmiel. Szybko wystartował z czwartego pola i założył rywali. Na pierwszym łuku Stalkowski wyjechał przed Wojdyłę zaburzając jego rytm jazdy, lecz obyło się bez upadku.
Bieg 5
  • Marcin Kościelski 3
  • Marcin Turowski 1
  • Mateusz Burzyński 2
  • Mateusz Rząsa 0
Mateusz Burzyński na pierwszym łuku starał się założyć na Marcina Kościelskiego, ale jego próby okazały się nieskuteczne. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali gęsiego. Pod koniec biegu Burzyński jeszcze zbliżył się do Kościelskiego, lecz nie dał rady przedrzeć się na pierwsze miejsce.
Bieg 3
  • Patryk Wojdyło 2
  • Michał Gruchalski 3
  • Adrian Woźniak 1
Świetny start Michała Gruchalskiego, który na dystansie wypracował sobie olbrzymią przewagę nad resztą stawki. Za nim Adrian Woźniak i Mateusz Rząsa stoczyli walkę o 1 punkt.
Bieg 2
  • Mateusz Burzyński 1
  • Robert Chmiel 0
  • Kamil Wieczorek 2
Tym razem ze startu uciekł Sebastian Niedźwiedź, który wygrał w sposób niezagrożony. Za nim podążali rybniczanie, ale na pierwszym łuku drugiego okrążenia Chmiel popełnił błąd, który wykorzystał Burzyński.
Bieg 1
  • Przemysław Liszka 0
Najlepiej spod taśmy wyjechał Daniel Kaczmarek, który na pierwszym łuku był już zdecydowanie z przodu. Prowadzenia nie oddał do mety.

16:57 - W obawie przed ewentualną burzą, zawody rozpoczną się bez prezentacji.

16:54 - Trwa jeszcze konferencja prasowa z udziałem m.in. prezydenta miasta Świętochłowic. Tymczasem psuje się nieco aura. Kilka razy zagrzmiało.

16:40 - Awans do finału uzyska ośmiu najlepszych zawodników plus jeden rezerwowy.

16:32 - W Świętochłowicach gorąco oraz słonecznie.

Transmisja telewizyjna z półfinału Brązowego Kasku w Świętochłowicach na WP SportoweFakty!
Nadchodzące biegi
Bieg 4
  • Brak zawodnika
  • Damian Stalkowski 2
  • Patryk Sitarek 1
Marcin Kościelski dobrze wystartował z czwartego pola i założył pozostałą dwójkę. Wygrał z bardzo dużą przewagą. Zawodnicy podążali w dużych odległościach od siebie. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 7
  • Michał Gruchalski 2
  • Przemysław Liszka 1
Niedźwiedź po starcie założył Michała Gruchalskiego i objął prowadzenie. Wychowanek Włókniarza jechał blisko za reprezentantem Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, ale nie na tyle, aby przeprowadzić skuteczny atak.
Bieg 8
  • Kamil Wieczorek d
  • Patryk Sitarek 2
Daniel Kaczmarek wygrał start i ponownie zwyciężył z dużą przewagą. Pech dotknął Kamila Wieczorka, który zanotował defekt motocykla jadąc na drugim miejscu na początku drugiego okrążenia. Przerwa.

Z dalszej rywalizacji wycofał się Mateusz Rząsa. Powodem takiej decyzji młodego rzeszowianina są kłopoty sprzętowe.
Bieg 9
  • Marcin Turowski u
  • Michał Gruchalski d
Michał Gruchalski na pierwszym łuku napędził się po szerokiej i wyjechał na prowadzenie, lecz zanotował defekt motocykla na drugim okrążeniu. Na drugim łuku drugiego okrążenia upadł Marcin Turowski, ale torunianin zdążył pozbierać się z toru i wyścig nie został przerwany.
Bieg 10
  • Adrian Woźniak 3
Adrian Woźniak wygrał start i uniemożliwił założenie się na niego Dawidowi Wawrzyniakowi. Lekko wypchnął gdańszczanina i pomknął do przodu. Zbudował dość sporą przewagę nad rywalami i pewnie wygrał.
Bieg 11
  • Mateusz Rząsa
Na pierwszym łuku po szerokiej napędzał się Damian Stalkowski, który próbował wyprzedzić Kamila Wieczorka. W stawce nie liczył się Przemysław Liszka.
Bieg 15
  • Przemysław Liszka w
  • Mateusz Burzyński 3
Pewne zwycięstwo odniósł Mateusz Burzyński. Na drugim łuku błąd popełnił Patryk Wojdyło, ale nie wykorzystał tego Patryk Sitarek.

Zawodnicy wyjechali na tor.

Trwa przerwa w zawodach. Zarządzono kosmetykę toru.

W powtórce prowadził Burzyński, lecz wyścig znów został przerwany, ponieważ na drugim okrążeniu upadł Przemysław Liszka. Junior z Wrocławia pojechał za szeroko i nie opanował motocykla. Zawodnik Betard Sparty niestety nie podnosi się z toru. Wyjechał ambulans. Liszka trafił na nosze i w karetce opuścił świętochłowicki owal. Zawodnik jest przytomny, ale pierwsze doniesienia mówią o złamanym obojczyku i urazie żeber. Karetka z Przemysławem Liszką opuściła stadion i udała się do szpitala.

Na pierwszym łuku upadł Patryk Wojdyło. Rzeszowianin ambitnie pozbierał się jednak z toru i chciał kontynuować jazdę, lecz arbiter i tak przerwał bieg. Zarządzono powtórkę w pełnej obsadzie.
Bieg 16
  • Robert Chmiel 2
Rywalizacja pomiędzy Kaczmarkiem a Chmielem zakończyła się już na pierwszym łuku. Zawodnik Fogo Unii Leszno uciekł do przodu i odniósł pewne zwycięstwo. Przerwa.
Bieg 17
  • Marcin Turowski 2
  • Kamil Wieczorek u
  • Patryk Wojdyło 3
Kamil Wieczorek pewnie prowadził, jednak na pierwszym łuku drugiego okrążenia popełnił błąd i zanotował upadek. Zdążył się jednak pozbierać z owalu i zbiec wraz z motocyklem na murawę.
Bieg 18
  • Dawid Wawrzyniak 3
  • Sebastian Niedźwiedź 2
Wawrzyniak wygrał start i objął prowadzenie. Na pierwszym łuku pod łokieć Niedźwiedzia wcisnął się Patryk Sitarek, jednak na następnym okrążeniu Niedźwiedź odbił drugą lokatę.
Bieg 19
  • Przemysław Liszka
Chmiel prowadził od startu, natomiast Kościelski na pierwszym łuku założył się na Adriana Woźniaka. W Świętochłowicach zaczęło mocno padać. Był to przelotny opad deszczu. Już nie pada.
Bieg 20
  • Mateusz Burzyński w
W powtórce dominację potwierdził Daniel Kaczmarek. Pech spotkał Gruchalskiego, który tym razem nie był w stanie przedrzeć się na drugą lokatę.

Bieg przerwany. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia błąd popełnił Mateusz Burzyński, który zbyt mocno skontrował maszynę. W efekcie upadł na tor, przewrócił się też Damian Stalkowski. Do momentu przerwania biegu prowadził Kaczmarek a drugi był Gruchalski.
Bieg dodatkowy
Pewne zwycięstwo odniósł Michał Gruchalski.

Wyścig dodatkowy o 9. miejsce, czyli rolę rezerwowego w finale BK. Do biegu nie przystąpił Mateusz Burzyński. Gruchalski wyjechał na motocyklu Sebastiana Niedźwiedzia.