1 : 5
38
Mathias Thoernblom Rezerwa taktyczna za Valentin Grobauer
0

Paweł Miesiąc kiepsko wystartował z czwartego pola i nie zdołał nawiązać walki z rywalami. Czas: 60,78. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Tonący brzytwy się chwyta? Bliski Putinowi motocyklowy gang promuje speedway w Rosji

2

Jewgienij Kostygow do samego końca naciskał Denisa Gizatulina. Czas: 61,59.

Bieg 11
17
2 : 4
31

Ładna jazda Andrzeja Lebiediewa, który do samego końca atakował Denisa Gizatulina. Czas: 60,44.

Bieg 9
15
4 : 2
27

Świetny bieg w wykonaniu Pawła Miesiąca, nie dał szans rywalom. Czas: 60,16.

Bieg 8
11
1 : 5
25
Adrian Woźniak Rezerwa taktyczna za Tomasz Gąsior
0

Przyjezdni popisali się atomowym startem, a następnie niezagrożenie pomknęli po podwójne zwycięstwo. Czas: 60,66.

Bieg 7
10
3 : 3
20

Piękna jazda Pawła Miesiąca, który na trzecim okrążeniu efektownym atakiem wyprzedził Joonasa Kylmaekorpiego. Mathias Thoernblom próbował gonić Davisa Kurmisa, lecz bezskutecznie. Przerwa na równanie toru. Czas: 60,16.

Nierówny start, bieg został przerwany. Paweł Miesiąc otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie rozpoczęcia wyścigu.

-> GALERIA z pięknymi podprowadzającymi podczas zawodów żużlowych. Polecamy!

Bieg 5
7
1 : 5
17

Bieg bez większych emocji. Valentin Grobauer nieśmiało zbliżał się do Maksima Bogdanowa. Czas: 60,06.

Bieg 4
6
2 : 4
12

Denis Gizatulin do samego końca atakował Joonasa Kylmaekorpiego, ale bezowocnie. Przerwa na kosmetykę toru. Czas: 59,97.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 3
4
1 : 5
8

Gospodarze mieli problemy z płynną jazdą. Łotysze prowadzili od startu do mety. Kjastas Puodżuks ustanowił kolejny nowy rekord toru - 59,59.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Paweł Miesiąc popisał się niezłym refleksem na starcie. Następnie opolanin przedarł się na czoło stawki, po czym niezagrożenie pomknął po trzy punkty. Warto odnotować, że Miesiąc ustanowił nowy rekord opolskiego toru - 59,69.

15:25 - prezentacja dobiegła końca. Na trybunach zasiadło około 800 kibiców.

15:17 - zawody zostaną rozegrane według II zestawu startowego. Rozpoczyna się prezentacja.

15:15 - próba toru zakończona. Czas na kosmetykę nawierzchni.

15:08 - na torze pojawili się również opolanie - Paweł Miesiąc i Tomasz Rempała.

15:05 - traktory opuściły owal. Początek próby toru. Ze strony przyjezdnych nawierzchnię testują Kjastas Puodżuks oraz Maksim Bogdanow.

14:48: - trwają prace na drugim łuku.
-> FOTO

14:25 - próba toru przesunięta na godzinę 15:00, nawierzchnia wymaga jeszcze kosmetyki, bowiem w nocy dość mocno padał deszcz.

13:45 - w Opolu jest pochmurno i zimno. Temperatura oscyluje w granicach 10 stopni Celsjusza. Na tę chwilę mecz jest niezagrożony.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

Tomasz Gąsior zanotował upadek na drugim łuku, ale szybko zszedł z toru, dzięki czemu wyścig mógł być kontynuowany. Junior Kolejarza w chwili kolizji znajdował się na końcu stawki. Pewna wygrana przyjezdnych. Czas: 60,59.

Bieg 6

Denis Gizatulin nieźle wystartował, ale już na drugim łuku został wyprzedzony przez Kjastasa Puodżuksa. Adrian Woźniak upadł na ostatniej lokacie, jednak błyskawicznie zszedł na murawę i bieg był kontynuowany. Czas: 59,71.

Bieg 10
Paweł Miesiąc Rezerwa taktyczna za Tomasz Rempała
3

Na ostatnim łuku doszło do groźnie wyglądającego upadku. Valentin Grobauer wpadł na Jewgienija Kostygowa. Obaj zapoznali się z nawierzchnią opolskiego toru. Na szczęście zarówno reprezentant gospodarzy, jak i Łotysz powrócili do parku maszyn o własnych siłach. Wyniki zostały zaliczone. Sędzia postanowił wykluczyć obu uczestników kolizji. Czas: 60,24. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg bez historii. Czas: 61,72.

Tomasz Rempała dotknął taśmy. W powtórce zastąpi go Adrian Woźniak.

Karambol na pierwszym łuku! Błąd popełnił Valentin Grobauer, postawiło motocykl Niemca. W kolegę z pary wpadł Tomasz Rempała. Następnie o jeden z motocykli rywali zahaczył Jewgienij Kostygow. Cała trójka upadła na tor. Na szczęście wszyscy podnieśli się z niego o własnych siłach. Grobauer wykluczony z powtórki.