Bieg 15
51
1 : 5
33

Goście wygrali start i odnieśli podwójne zwycięstwo na zakończenie spotkania. Andersen tylko przez chwilę zagrażał Lebiediewowi.

Bieg 14
50
5 : 1
28
Jewgienij Kostygow Rezerwa zwykła za Maksim Bogdanow
1

Na pierwszym łuku Michaiłow umiejętnie zablokował Jamroga, ale zawodnik Orła szybko minął młodego żużlowca Lokomotivu.

Kosmetyka toru.

Andersen nie dał szans reszcie stawki. Jamróg starał się gonić Lebiediewa, ale Łotysz był nieco szybszy.

Bieg przerwany, lotny start. Ostrzeżenie dla Puodżuksa.

0

Ponownie Łotysze po słabym starcie zdołali powalczyć na dystansie. Tym razem Puodżuks na drugim okrążeniu uporał się z Lahtim. Przez chwilę przed Finem był również Bogdanow, ale zawodnik Orła szybko odbił pozycję. Na linii mety Lahti niemal dogonił Puodżuksa.

Bieg 10
37
3 : 3
23

Równanie toru.

Bardzo dobry start duetu miejscowych, ale na wyjściu z pierwszego łuku obu objechał po szerokiej Lebiediew. Łotysz popełnił błąd na ostatnim okrążeniu i wyniósł się na zewnętrzną, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu trzech "oczek".

-> Jak dbać o kibica i walczyć o frekwencję? Stal przykładem dla całej ligi

Bieg 9
34
4 : 2
20

Ze startu na podwójne prowadzenie wysunęła się para gospodarzy, ale szybko Puodżuks poradził sobie z Lahtim. Łotysz bezskutecznie gonił Andersena.

Bieg 8
30
3 : 3
18
Andrzej Lebiediew Rezerwa taktyczna za Oleg Michaiłow
3

Na drugim okrążeniu Bogdanow skorzystał z okazji i wyprzedził Piosickiego, który wyniósł się na szeroką. Bogdanow próbował atakować także Miśkowiaka, ale zaliczył niegroźny uślizg na ostatnim łuku i nie ukończył wyścigu. Zawodnik gości jest zdolny do dalszej jazdy.

Bieg 7
27
4 : 2
15

Andersen i Lebiediew stoczyli pasjonującą walkę o drugie miejsce. Na trzecim okrążeniu Duńczyk na moment wysunął się przed Łotysza, ale ten nie zostawił mu miejsca przy bandzie i skontrował zawodnika Orła.

-> Rozmowa z Wiesławem Wilczyńskim. "Oczerniano mnie. To było wygodne"

Bieg 6
23
3 : 3
13

Puodżuks najlepszy na starcie. Gospodarze ani przez moment nie byli w stanie zagrozić mu na trasie, choć dość blisko jechał Bober.

Bieg 5
20
3 : 3
10

Bogdanow najlepiej wyszedł spod taśmy. Gapiński tylko na pierwszym okrążeniu dotrzymywał mu kroku.

Bieg 4
17
3 : 3
7

Łodzianie zdecydowanie wygrali start, ale na przeciwległej prostej Piosickiego minęli Kostygow i Lebiediew. Ten pierwszy gonił Miśkowiaka, ale nie zdołał przeprowadzić na niego ataku.

Nierówny start. Ostrzeżenie za utrudnianie rozpoczęcia biegu otrzymują Piosicki i Lebiediew.

-> Zapraszamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 3
14
5 : 1
4

Para gospodarzy zdecydowanie wygrała start i pognała po podwójne zwycięstwo. Za duetem gospodarzy trzymał się Puodżuks. Na linii mety Łotysz o włos przegrał z Gapińskim.

Bieg 2
9
5 : 1
3

Spod taśmy najlepiej ruszył Trofimow, jednak na wyjściu z pierwszego łuku z przodu byli już obaj zawodnicy Orła. Bober zwyciężył z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Andersen dobrze wystartował z pierwszego pola i pewnie zwyciężył w biegu, choć cały czas dystans do niego odrabiał Bogdanow.

15:18 - Prezentacja dobiegła końca. Za chwilę pierwszy bieg. Na trybunach jest ok. 3 tys. kibiców.

15:15 - W Łodzi jest obecny Witalij Biełousow. Rosjanin został przywitany gromkimi brawami.

15:08 - Rozpoczęła się prezentacja.

14:57 - Kosmetyka toru. Zawody zostaną rozegrane według zestawu nr II. Za chwilę w Łodzi prezentacja drużyn.

14:53 - Próba toru dobiegła końca.

14:45 - Orła na próbie toru reprezentują Gapiński i Miśkowiak.

14:44 - Goście na próbę toru delegowali Puodżuksa i Zworygina.

14:19 - Pogoda w Łodzi poprawiła się. Na niebie pojawiło się słońce.

14:09 - Składy potwierdzone. Drugim juniorem w ekipie gospodarzy będzie Michał Piosicki. Z nr 2 w Lokomotivie wystąpi Oleg Michaiłow, który zmienił Davisa Kurmisa. Z nr 7 pojedzie Jewgienij Kostygow.

13:58 - W Łodzi przez całą noc padało, ale tor jest dobrze przygotowany do zawodów. W tej chwili na niebie są chmury, ale nie zanosi się na opady deszczu.

W pierwszym meczu obydwu zespołów, Lokomotiv uległ Orłowi 42:47. Relacja z tego spotkania jest dostępna TUTAJ.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?