Na trzecim okrążeniu Szczepaniak atakiem przy krawężniku wyprzedził Kajzera.

Bieg 13
12
1 : 5
36

Świst prowadził od startu do mety. Szczepaniak na wyjściu z pierwszego łuku znalazł dziurę pomiędzy Gomólskim i Pulczyńskim i przedarł się na drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

2

Gomólski wygrał start i niemal przez cały wyścig skutecznie odpierał ataki Kurtza i Tarasienki. Rosjanin na ostatnim wirażu wyprzedził Gomólskiego atakiem po szerokiej.

Bieg 9
9
1 : 5
27

Kolejne podwójne zwycięstwo pilan. Tarasienko i Świst lepiej rozegrali pierwszy łuk i na dystansie powiększali przewagę nad Gomólskim.

Bieg 8
8
1 : 5
22
Arkadiusz Pawlak Taśma Brady Kurtz
3

Kurtz dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Zastąpił go Pawlak. Świetna jazda juniora Polonii. Na pierwszym łuku po szerokiej objechał on Groendala. Z kolei na drugim wirażu drugiego kółka Duńczyka minął Kościuch.

Bieg 7
7
3 : 3
17

Gomólski na pierwszym łuku wywiózł Szczepaniaka, który rzucił się w pogoń za zawodnikiem gospodarzy, ale nie zdołał go wyprzedzić. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Kibice w Ostrowie chcieli zobaczyć Woffindena. Dlaczego nie pojechał?

Bieg 6
4
1 : 5
14

Pilanie wygrali start i do mety nie oddali podwójnego prowadzenia.

Bieg 5
3
2 : 4
9

Z parku maszyn napłynęła wiadomość, że Grzegorczyk jest niezdolny do dalszej jazdy.

Dobry start Kościucha, który wygrał z kilkumetrową przewagę. Kurtz na drugim łuku minął Kajzera.

Bieg 3
1
1 : 5
5

Pewne zwycięstwo pilan. Tarasienko wygrał start, a Świst na pierwszym łuku objechał po szerokiej rawiczan i dołączył do swojego klubowego kolegi.

Bieg 1

Jadący na trzecim miejscu Kościuch zaliczył upadek na trzecim okrążeniu. Wyścig został przerwany. Zawodnik Polonii wstał z toru o własnych siłach. Decyzją sędziego Kościuch został wykluczony jako sprawca przerwania biegu. Przerwę wykorzystano na polewanie toru. Kościuch jest zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce Gomólski na pierwszym łuku wywiózł Kurtza. Australijczyk rzucił się w pogoń za liderem Holistic-Polska Rawicz, ale na mecie nieznacznie lepszy był Gomólski.

-> TUTAJ obejrzysz transmisję telewizyjną z meczu Holistic-Polska Rawicz - Polonia Piła

13:36 - w Rawiczu trwa prezentacja.

13:29 - mecz zostanie rozegrany według I zestawu startowego.

13:19 - w próbie toru udział biorą Kurtz, Świst, Gomólski i Groendal.

13:17 - składy potwierdzone. W zespole z Rawicza Holuba zmienił Kajzer. Jako gość w ekipie Niedźwiadków pojedzie Arkadiusz Potoniec. Drugim juniorem w Polonii Piła będzie Kacper Grzegorczyk. W Rawiczu ciepło i słonecznie.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

Awaria maszyny startowej. Bieg zostanie powtórzony w pełnej obsadzie. W powtórce taśmy dotknął Pawlak i został wykluczony.

Rawiczanie pewnie prowadzili, ale błąd popełnił Lutowicz, który zbyt szeroko wyniósł się na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia i zahaczył kierownicą o bandę, przez co upadł na tor. Lutowicz wstał z toru o własnych siłach. Sędzia wykluczył zawodnika rawickiego klubu.

Kolejny upadek w biegu juniorskim. Grzegorczyk zbliżał się do Potońca i na ostatnim łuku próbował wejść pod łokieć zawodnika Holistic-Polska Rawicz. Pilanin nie opanował jednak motocykla, zahaczył o maszynę Potońca i zanotował upadek. Grzegorczyk chciał jeszcze dobiec do mety po dwa punkty, ale sędzia wykluczył go z wyścigu.

Bieg 4

Grzegorczyk został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Szczepaniak wygrał z dużą przewagą. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zapraszamy do zabawy i rozwiązania naszego quizu żużlowego!

Bieg 10

Szczepaniak wygrał start i zwyciężył z ogromną przewagą. Grzegorczyk jest niezdolny do jazdy i nie stanął pod taśmą. Przerwa na kosmetykę toru.