Bieg 15
46
5 : 1
44

Fantastyczny start gospodarzy, którzy zamknęli rywali w pierwszym łuku. Kościuch próbował gonić Jędrzejewskiego, ale bez skutku. Dzięki temu bydgoszczanie zapewnili sobie zwycięstwo, ale punkt bonusowy jedzie do Piły.

Bieg 14
41
1 : 5
43

Równy start całej czwórki i było ciasno w pierwszym łuku. Szybsi okazali się goście.

Deszcz zaczął mocniej padać.

Przerwa na kosmetykę toru. Czekamy na składy biegów nominowanych.

36

Świst naciskał Adamczaka przez cztery okrążenia, ale zawodnik z Piły był blokowany i na ostatnich metrach minął go jeszcze Pawlak.

Bieg 11
33
3 : 3
33

Jędrzejewski prowadził od startu do mety. Huckenbeck przez dwa okrążenia był na trzecim miejscu, ale w pierwszym łuku trzeciego "kółka" zakopał się pod bandą, co wykorzystał Kościuch.

1

Upadek Grzegorczyka na drugim łuku trzeciego okrążenia. Po chwili jednak wstał i kontynuował jazdę. Pewna wygrana Tarasienki.

Bieg 9
27
4 : 2
27

Huckenbeck najlepszy na starcie. Kudriaszow na drugim łuku pierwszego okrążenia minął Kurtza.

Bieg 8
23
1 : 5
25

Goście wystrzelili ze startu. Ajtner-Gollob próbował gonić Dolnego, ale bez skutku.

Kosmetyka toru. Przerwa była tym razem nieco krótsza. Lekko kropi deszcz, a na trybunach około tysiąca fanów.

-> Madsen nie przeprosił Gomólskiego. "Minęliśmy się, a przeszedł jakby mnie nie widział"

Bieg 7
22
5 : 1
20

Niezły start Tarasienki, ale rywale już na wyjściu z pierwszego łuku byli przed nim.

Pawlak nie zmieścił się w czasie dwóch minut. Zabrakło kilku sekund.

Po klasycznym dominie upadek Pawlaka w pierwszym łuku. Bieg przerwany. Zawodnik Polonii Piła wstał o własnych siłach.

Bieg 6
17
2 : 4
19

Jędrzejewski najszybszy na starcie. Kościuch w pierwszym łuku wywiózł Kurtza pod bandę i następnie wykorzystał uzyskaną prędkość, by w drugim łuku być już przed Jędrzejewskim. Kurtz na drugim okrążeniu na chwilę wyprzedził Jędrzejewskiego, ale Polak odparł atak.

Bieg 5
15
2 : 4
15

Świst najlepiej ze startu. Dolny przez trzy okrążenia męczył się z Curyłą, aż wyprzedził go na drugim okrążeniu trzeciego "kółka".

-> Tytan pracy, czuły barbarzyńca, rewolucjonista w jedwabiu - wspomnienie Damiana Gapińskiego

Bieg 4
13
5 : 1
11

Bydgoszczanie wystartowali najlepiej i nie oddali prowadzenia do samej mety. Tarasienko jechał 20 metrów za rywalami, a Grzegorczyk drugie tyle za kolegą.

Bieg 3
8
1 : 5
10

Goście lepsi na starcie. Adamczak próbował gonić rywali, ale jego motocykl osłabł i spadł na czwartą pozycję.

Mechanizm co chwilę jest sprawdzany. Po kilku nieudanych próbach wreszcie zadziałał. Wracamy do ścigania. Znów jednak zaczął padać deszcz.

Aż siedem osób uczestniczy w naprawie maszyny. Zaangażowanych jest coraz więcej.

Maszyna startowa uległa dość poważnej awarii. Po stronie, z której poleciały iskry, mechanizm nie idzie do góry.

Nad Bydgoszczą potężne, ciemne chmury. Zawodnicy zjechali do parku maszyn, ponieważ potrzebna jest przerwa na naprawę maszyny startowej.

Awaria maszyny startowej, z której wystrzeliły iskry.

Bieg 2
7
4 : 2
5

Gospodarze przez trzy okrążenia prowadzili podwójnie, lecz Pawlak na początku czwartego "kółka" wyprzedził Orwata. Niemalże do samego koca ścigał też Golloba.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Świetny start gospodarzy, ale Dolny był jeszcze szybszy i zamknął rywali w pierwszym łuku.

17:28 - Zegar dwóch minut tyka. Zaczynamy! Na tę chwilę na trybunach zasiadło około 700 osób.

17:25 - W Bydgoszczy cały czas kropi.

17:20 - Zawody rozpoczną się bez prezentacji. Start do pierwszego biegu o godzinie 17:30.

17:12 - Zakończyła się próba toru.

17:05 - Z lekkim opóźnieniem rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości jadą w niej Dolny i Tarasienko, a spośród gospodarzy Kudriaszow i Huckenbeck.

16:55 - Zawodnicy przygotowują się do próby toru. Nad stadionie tylko lekko kropi deszcz.

16:45 - Aktualny stan toru w Bydgoszczy (FOTO)

16:35 - Mamy już potwierdzone składy. Drugim juniorem gospodarzy będzie Oskar Ajtner-Gollob, a u gości Kacper Grzegorczyk.

16:30 - Z powodu pogrzebu matki nie pojedzie dziś Bjarne Pedersen. W jego miejsce w ekipie gości wystąpi Piotr Świst. Doszło także do zapowiadanej zmiany w bydgoskiej Polonii. Ostatecznie Kai Huckenbeck zastąpi Wiktora Kułakowa, a nie Mikołaja Curyłę. Rosjaninowi odwołano lot z Rosji i nie miałby jak dotrzeć na mecz.

16:25 - Coraz mocniej pada.

16:20 - W Bydgoszczy kilka minut temu zaczęło kropić. Sędzia, komisarz toru i przedstawiciele obu zespołów sprawdzali tor.

W pierwszym meczu między tymi drużynami padł wynik 51:39 dla Polonii Piła.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?