Kościuch na ostatnim okrążeniu wyprzedził Łogaczowa.

Bieg bez historii. Pedersen musiał jednak uważać na jadącego blisko niego Kozę.

Bieg 13
37
3 : 3
23

Pewne zwycięstwo Łogaczowa. Rempała na trzecim okrążeniu zanotował defekt, jadąc na końcu stawki. Po biegu otrzymał on ostrzeżenie za utrudnianie startu. Przerwa na równanie toru.

-> Byczy zawód - felieton Gabriela Waliszki. Polecamy!

Bieg 11
34
3 : 3
20

Na pierwszym okrążeniu Kościuch atakami pod bandą wyprzedził Jabłońskiego i Kozę. Goście nie potrafią wykorzystać dobrych startów i na dystansie tracą pozycje.

Bieg 10
31
4 : 2
17
Daniel Kaczmarek Rezerwa taktyczna za Adrian Bialk
0

Bieg został przerwany z powodu nierównego pójścia do góry maszyny startowej. W powtórce goście wygrali start, ale na wyjściu z pierwszego łuku krośnian minął Kurtz, a Pedersen na drugim wirażu wyprzedził Kaczmarka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> GALERIA: Zobacz piękne żużlowe podprowadzające!

Bieg 9
27
5 : 1
15

Świst odważnym atakiem na wyjściu z pierwszego łuku wszedł pod łokieć prowadzącego Rempały i wyprzedził go. Na drugim wirażu z Rempałą uporał się Szczepaniak. Zawodnik KSM-u Krosno na ostatnim kółku zjechał z toru, wówczas był na końcu stawki.

Bieg 8
22
3 : 3
14

Na wejściu w drugi łuk Jabłoński na chwilę wyprzedził Kościucha, ale ten szybko odbił pierwszą pozycję. Pawlak do końca atakował Chrzanowskiego. Zawodnik KSM-u Krosno na mecie był nieznacznie szybszy.

Bieg 7
19
4 : 2
11

Świetny wyścig! Na pierwszym łuku Kaczmarek po szerokiej wyprzedził Szczepaniaka, ale tan na kolejnym wirażu odzyskał pierwszą pozycję. Z biegiem czasu Szczepaniaka zaczął atakować Łogaczow, a Świst na trzecim kółku minął Kaczmarka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 6
15
3 : 3
9

Ponownie goście wygrali start, ale tym razem Kościuch na pierwszym okrążeniu po szerokiej wyprzedził obu zawodników. Na ostatnim łuku defekty zaliczyli Rempała i Staniszewski, ale siłą rozpędu dojechali do mety.

Bieg 5
12
3 : 3
6

Goście wyszli ze startu na 5:1, lecz pilanie szybko uporali się z Chrzanowskim, który ostatecznie do mety dojechał daleko za rywalami.

Bieg 4
9
4 : 2
3

Kolejny upadek na torze w Pile. Tym razem na wejściu w łuk upadł Pawlak. Powtórka w pełnej obsadzie. Upadki nie wynikają z warunków torowych, gdyż ten jest doskonale przygotowany. W tym przypadku doszło do kontaktu pomiędzy Łogaczowem i Pawlakiem.
W powtórce Kościuch na pierwszym łuku wyprzedził Łogaczowa. Następnie Rosjanin musiał uważać na ataki Pawlaka. Przerwa na równanie toru

-> SEC: jest nowy lider klasyfikacji generalnej, Polacy wciąż z szansami nawet na tytuł

Bieg 3
5
5 : 1
1

Pedersen na pierwszym łuku pojechał parowo i zrobił miejsce dla Kurtza. Dzięki temu gospodarze z dużą przewagą odnieśli podwójne zwycięstwo.

Bieg 1

Na drugim łuku trzeciego okrążenia upadek zaliczył Szczepaniak. Zawodnik Polonii atakował jadącego na drugiej pozycji Jabłońskiego. Szczepaniak wstał z toru o własnych siłach i udał się do parkingu. Powtórka odbędzie się bez zawodnika Polonii, który został wykluczony.

W powtórce Świst już na pierwszym łuku wyprzedził Chrzanowskiego i wygrał z ogromną przewagą.

19:10 - koniec prezentacji. Zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

19:03 - na trybunach około 3 500 kibiców. Nad stadionem wyszło słońce.

19:01 - rozpoczęła się prezentacja.

18:54 - koniec próby toru.

18:46 - na próbie toru defekt motocykla zanotował Bialk. Z toru szybko zjechał również Kaczmarek.

18:45 - początek próby toru. Udział w niej biorą Kurtz i Pedersen (Polonia) oraz Kaczmarek i Bialk (KSM).

18:36 - próba toru rozpocznie się o 18:45. Obecnie trwa kosmetyka nawierzchni.

18:32 - próba toru rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

17:48 - składy potwierdzone. Zestawienie KSM-u Krosno uzupełnił Kaczmarek, a w ekipie Polonii Piła pojedzie Staniszewski.

17:46 - w Pile od 14:30 nie pada. Tor jest przygotowany do jazdy. Co prawda niebo jest zachmurzone, ale pogoda jest coraz lepsza.

W pierwszym meczu Polonia wygrała 49:29

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?