Bieg 14
41
3 : 3
37

Artur Czaja podczas ataku na Dominika Kuberę zaliczył niegroźny upadek. Pewny triumf zainkasował Nicolai Klindt.

Bieg 13
38
3 : 3
34
Daniel Jeleniewski Rezerwa zwykła za Jacob Thorssell
3

Mateusz Borowicz do samego końca atakował Wiktora Trofimowa. Daniel Jeleniewski odnotował pewny triumf. Przerwa na prace torowe.

-> O relacjach Hampel - Gollob i czy "Jarek to taki cukiereczek" - fragmenty książki Marka Cieślaka

Bieg 12
35
3 : 3
31

Sebastian Ułamek wygrał z bardzo dużą przewagą.

Andreas Lyager zastąpi Tomasa H. Jonassona.

0

O kolejności na mecie zadecydował start oraz rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 10
31
4 : 2
23
Jacob Thorssell Rezerwa zwykła za Mateusz Borowicz
1

Tomas H. Jonasson już na pierwszym łuku wyprzedził Bartosza Smektałę. Zawodnik Włókniarza zaprezentował świetny manewr po zewnętrznej części toru. Na torze pojawił się Marek Lutowicz. Niebawem kosmetyka toru.

-> Piła mocno nadszarpnęła koncepcję 6+1. Włókniarz pojedzie trzema obcokrajowcami?

2

Brady Kurtz atakował Daniela Jeleniewskiego, ale jego starania nie przyniosły rezultatu.

Bieg 7
24
5 : 1
18

Nicolai Klindt świetnie rozegrał pierwszy łuk. Duńczyk rozpędził się po zewnętrznej, dzięki czemu objął prowadzenie. Na drugim okrążeniu Jacob Thorssell wyprzedził Wiktora Trofimowa. Przerwa na kosmetykę toru.

1

Daniel Jeleniewski popisał się dobrym refleksem na starcie, ale szybko minął go Tobiasz Musielak. Później to samo uczynił Brady Kurtz.

Michała Gruchalskiego zastąpi Andreas Lyager.

0

Rafał Trojanowski bronił się przed atakami Dominika Kubery. Tomas H. Jonasson na trasie pokonał Sebastiana Ułamka.

Bieg 4
14
5 : 1
10

Gospodarze zaprezentowali bardzo ładną jazdę parą. Bartosz Smektała dwoił się i troił, by rozdzielić rywali, jednak bez skutku. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 3
9
3 : 3
9

Brady Kurtz do samego końca atakował Mateusza Borowicza, natomiast Tomas H. Jonasson zbliżał się do prowadzącego Tobiasza Musielaka.

Tobiasz Musielak wjechał w taśmę. Leszczynianin wystąpi w powtórce biegu.

Bieg 2
6
2 : 4
6

Michał Gruchalski początkowo atakował Dominika Kuberę, ale ostatecznie jego wysiłki zdały się na nic.

Bieg 1
4
4 : 2
2
Andreas Lyager Rezerwa zwykła za Marek Lutowicz
0

Świetna jazda Jacoba Thorssella! Początkowo prowadził Sebastian Ułamek, ale Szwed zdołał go wyprzedzić na dystansie.

14:09 - na owalu pojawili się już uczestnicy pierwszego biegu.

13:56 - zawodnicy powrócili do parku maszyn. Niebawem początek sparingu. Trwa kosmetyka toru.

13:48 - rozpoczęła się próba toru.

13:25 - w Częstochowie jest ciepło i słonecznie. Temperatura wynosi około 16 stopni Celsjusza. Zawody niezagrożone. Składy potwierdzone.

-> Witold Skrzydlewski oburzony żartem reportera. Zgłasza sprawę do GKSŻ i idzie do sądu

Bieg 8
3

Oskar Polis zanotował defekt na czwartej pozycji. Bieg bez historii, pewny triumf Bartosza Smektały.