Bieg 15
49
4 : 2
41

Lotny start Balińskiego. Bieg będzie powtórzony. W drugiej odsłonie start należał do Trojanowskiego, lecz na drugim okrążeniu minął go Baliński. Daleko za całą stawką na mecie zameldował się Gruchalski.

Bieg 14
45
2 : 4
39

Łogaczow ładnym atakiem minął na drugim okrążeniu Łęgowika i wyszedł na prowadzenie. Na ostatnim kółku Rosjanin zanotował jednak defekt.

29

Łaguta na drugim wirażu pierwszego okrążenia wyprzedził Walaska. Baliński dojeżdża do mety na zdefektowanym motocyklu. Wcześniej z tego samego powodu z toru zjechał Borowicz.

Bieg 10
33
5 : 1
27

Dzięki fenomenalnym atakom Fricke przedarł się z trzeciego na pierwsze miejsce. Defekt na końcu stawki Łęgowika. Przerwa na równanie toru.

Bieg 9
28
2 : 4
26
Andreas Lyager Rezerwa zwykła za Mateusz Borowicz
1

Defekt Holty na starcie. Daleko za rywalami do mety przyjechał Lyager.

Bieg 8
26
3 : 3
22
Siergiej Łogaczow Rezerwa zwykła za Grigorij Łaguta
1

Ostry atak Łogaczowa na pozycję Walaska, po którym zawodnik gości był bliski upadku i zanotował defekt. W wyniku tej walki Chmiel wyprzedził Rosjanina.

Bieg 7
23
3 : 3
19

Defekt na starcie Balińskiego. Pewne zwycięstwo Holty. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 6
20
3 : 3
16

Wieczorek kolejny raz daleko za rywalami.

Bieg 5
17
1 : 5
13

Defekt jadącego na ostatniej pozycji Szombierskiego. Pewne zwycięstwo gości.

7

Max Fricke ostro zaatakował Mateusza Borowicza, a między zawodnikami doszło do kontaktu. Na wskutek tego częstochowianin zanotował defekt.

Bieg 2
7
2 : 4
5

Bieg bez historii. Na trzecim okrążeniu upadł Kamil Wieczorek, który znajdował się daleko za rywalami. Zawodnik gospodarzy wstał z toru o własnych siłach.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Rune Holta najszybciej ze startu. Damian Baliński atakiem na wyjściu z pierwszego wirażu dołączył do swojego partnera z drużyny.

17:10 - Koniec prezentacji. Na trybunach ok. 1000 osób.

17:00 - Rozpoczęła się prezentacja.

16:45 - Na torze pojawiła się drużyna gospodarzy.

16:40 - Rozpoczęła się próba toru. Jako pierwsi sprawdzają nawierzchnię zawodnicy gości.

16:35 - W zespole gospodarzy z numer 16 wystartuje Siergiej Łogaczow. W szeregach drużyny z Częstochowy z numerem 2 wystąpi Grzegorz Walasek, z numerem 8 Andreas Lyager, a z numerem 17 Michał Gruchalski.

16:30 - W Rybniku słonecznie, temperatura oscyluje w okolicach 20 stopni Celsjusza.