• Wiktor Lis 2
  • Damian Pawliczak t
  • Kacper Grzegorczyk w
Lis kilka razy musiał ratować się przed upadkiem.

Tuż przed startem zdefektował motocykl Grzegorczyka i został on wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut.

Taśma Pawliczaka.
Bieg 9
  • Wiktor Trofimow jr w
  • Arkadiusz Potoniec 1
  • Arkadiusz Pawlak 2
  • Alan Szczotka 3
Pawlak przez cztery okrążenia naciskał Szczotkę, ale każda próba ataku wyglądała niebezpiecznie na śliskim torze. Przestaje jednak padać.

Pawlak wyprzedzał prowadzącego Trofimowa, ale ten poszerzył wtedy tor jazdy i spowodował upadek pilanina. Trofimow został wykluczony z powtórki.

Jedziemy dalej. Nadal pada.

Sędzia zarządził przerwę w zawodach i zaprosił na rozmowę kierowników drużyn w celu podjęcia decyzji o kontynuowaniu lub przerwaniu turnieju.
Bieg 7
  • Damian Pawliczak d
  • Marek Lutowicz 2
  • Paweł Staniszewski 1
Defekt na starcie Pawliczaka. Zawodnicy bardziej walczą z torem, aniżeli między sobą.

Tymczasem nad stadionem spora ulewa.

Ponownie problemy z bandą na pierwszym łuku. Zeszło powietrze.
Bieg 4
  • Damian Pawliczak u
  • Sebastian Niedźwiedź 3
  • Hubert Czerniawski 2
Upadek Pawliczaka na końcu stawki na czwartym okrążeniu. Reszta dojechała do mety i wyniki zaliczono. Zielonogórzanin zszedł do parku maszyn o własnych siłach, ale w wyniku zdarzenia pękła banda na wyjściu z pierwszego łuku.

Upadek Czerniawskiego na wejściu w pierwszy łuk. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.
Bieg 1
  • Arkadiusz Pawlak 3
  • Kacper Grzegorczyk 2
  • Maksymilian Bogdanowicz 0
Duże odległości między zawodnikami. Pewne zwycięstwo Pawlaka.

17:20 Przed zawodami, a także pomiędzy poszczególnymi seriami wyścigów na torze prezentować się będzie dwójka żużlowych adeptów z Gorzowa.

17:10 W Pile pochmurno i parno. W tej chwili nie pada, ale prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne.

17:05 Lista startowa potwierdzona. Pod numerami 8, 9 i 10 nie zobaczymy dziś żadnego zawodnika.
Nadchodzące biegi
Bieg 2
  • Wiktor Lis 1
  • Wiktor Trofimow jr 3
  • Brak zawodnika
Błąd Lisa na drugim łuku, przez co spadł na trzecie miejsce.
Bieg 3
  • Marcel Studziński 2
Obaj zawodnicy Stali jechali w bliskim kontakcie, ale na trzecim okrążeniu Studziński miał problem ze sprzętem. Dojechał jednak do mety.
Bieg 5
  • Wiktor Lis w
Pawlak przegrał start, ale na początku drugiego okrążenia wyprzedził rywala i pewnie wygrał.

Przy lekko kropiącym deszczu zawody są kontynuowane. Lis upadł na drugim okrążeniu, jadąc na ostatnim miejscu. Z powtórki został wykluczony, a do parku maszyn udał się samodzielnie.

Banda już naprawiona. Po roszeniu toru mieli wyjechać szkółkowicze. Coraz bardziej się jednak chmurzy i zaczęło padać.

Przerwa na równanie toru i naprawienie bandy pneumatycznej.
Bieg 6
  • Sebastian Niedźwiedź 2
Upadek Grzegorczyka na wyjściu z pierwszego łuku, gdy jechał na trzeciej pozycji. Został wykluczony za zdublowanie.

Opady się nasilają i nie zanosi się, by szybko przestało padać.
Bieg 8
  • Maksymilian Bogdanowicz 1
  • Arkadiusz Potoniec 3
Bogdanowicz upadł, jadąc na drugim miejscu, ale wstał i dokończył bieg. Młodzi żużlowcy coraz gorzej sobie radzą z torem.
Bieg 11
  • Paweł Staniszewski 3
Staniszewski przez cały czas ratował się przed upadkiem. Było o włos od krasy. Jadący płynnie Niedźwiedź przewrócił się przed samą metą i wówczas wyprzedził go Staniszewski, a zawodnik Falubazu ostatnie 10 metrów przebiegł.
Bieg 12
  • Maksymilian Bogdanowicz 3
  • Marek Lutowicz 1
Czerniawski prowadził, ale na trzecim okrążeniu zahaczył o dmuchaną bandę. Uratował się przed upadkiem, ale stracił przez to pierwszą pozycję.