Damian Dróżdż Rezerwa taktyczna za Adrian Gała
0
Tai Woffinden Rezerwa taktyczna za Maciej Janowski
1

Tai Woffinden miał problemy na pierwszym łuku, ponieważ musiał on uniknąć kontaktu z Bartoszem Zmarzlikiem, którego podniosło. Goście wyjechali na podwójne prowadzenie. Daleko z tyłu Dróżdż. Ostrzeżenie dla Bartosza Zmarzlika.

Bieg 11
20
5 : 1
22

Szymon Woźniak wcisnął się na pierwszym łuku między gorzowian i wyjechał na prowadzenie. Na drugim wirażu na drugie miejsce wysunął się Vaclav Milik, który musiał bronić się w dalszej fazie wyścigu przed atakami gorzowian. Spasowali oni podczas trzeciego okrążenia.

Bieg 10
15
3 : 3
21

Krzysztof Kasprzak na pierwszym łuku pomknął po szerokiej i wysunął się na prowadzenie. Przez moment wydawało się, że zagrozi mu Maciej Janowski, ale Kasprzak był zbyt szybki. Pewne zwycięstwo zawodnika Stali.

Bieg 9
12
5 : 1
18

Tai Woffinden wyjechał na pierwsze miejsce na wyjściu z pierwszego łuku. Szymon Woźniak dołączył do niego na prostej startowej, kiedy to wyprzedził Przemysława Pawlickiego. Tym razem z dużą przewagą podwójnie wygrali gospodarze.

Bieg 8
7
1 : 5
17

Znów świetny start gości. Milik zawzięcie atakował Jepsena Jensena, ale Duńczyk skutecznie się bronił. Przerwa.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 7
6
1 : 5
12

Gorzowianie absolutnie dominują na poznańskim torze. Przez moment na pierwszym okrążeniu powalczył z nimi Szymon Woźniak, ale bezskutecznie. Po tym biegu nie będzie przerwy. Została ona przewidziana po wyścigu 8.

Bieg 4
5
2 : 4
7

Vaclav Milik na wyjściu z pierwszego łuku próbował założyć się na Krzysztofa Kasprzaka, ale prawie zawadził o tylne koło Polaka i musiał skupić się na tym, aby opanować motocykl. Później zawodnicy jechali gęsiego. Przerwa.

-> Zobacz zdjęcia z Grand Prix Challenge w Vetlandzie

Bieg 1
3
3 : 3
3

O kolejności na mecie zadecydował start. Szymon Woźniak walczył o trzecie miejsce z Jepsenem Jensenem, ale nie był w stanie wyprzedzić Duńczyka.

16:29 - Na trybunach 6000 widzów.

16:22 - Prezentacja zakończona, wkrótce 1. bieg.

16:16 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji. Mecz zostanie rozegrany według II zestawu startowego.

16:02 - Ze strony gospodarzy na sprawdzenie owalu wyjechali Tai Woffinden oraz Maciej Janowski.

16:00 - Rozpoczęła się próba toru. Gorzowianie desygnowali Mateja Zagara i Bartosza Zmarzlika.

15:48 - W tej chwili na trybunach około 4000 widzów.

15:30 - W Poznaniu niebo jest zachmurzone, lekko pada deszcz. Temperatura oscyluje w okolicach 24 stopni Celsjusza.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

Start wygrał Bartosz Zmarzlik, który natychmiast wyjechał na czoło stawki. Odniósł on pewne zwycięstwo. Za jego plecami przez moment Adrian Cyfer atakował swojego imiennika, Adriana Gałę. Junior Betard Sparty się obronił, ale podczas trzeciego okrążenia na pierwszym łuku zanotował defekt motocykla.

W Poznaniu cały czas pada deszcz.

Bieg 3

W powtórce Maciej Janowski słabo wystartował, co wykorzystali goście. Pewne podwójne zwycięstwo gorzowian.

Równy start całej stawki. Na pierwszym łuku wydawało się, że gorzowianie wyjadą na podwójne prowadzenie, ale wrocławianie uporali się z Przemysławem Pawlickim. Bieg został jednak przerwany, bowiem na pierwszym wirażu drugiego okrążenia jadący na trzecim miejscu Jędrzejak przewrócił się. Wygląda na to, że zawodnikowi nic się nie stało. Jędrzejak jest zdolny do dalszej jazdy.

Bieg 5

Maciej Janowski zanotował defekt motocykla na wyjściu z pierwszego łuku. Pewne podwójne zwycięstwo gości.

W Poznaniu rozpadało się na dobre. Ulewa nad stadionem. Aby zawody zostały zaliczone, musi się odbyć 12 wyścigów.

Bieg 6

Znów lepiej ze startu wyjechali goście. Vaclav Milik tylko przez moment na pierwszym łuku starał się nawiązać walkę z gorzowianami, ale ci jechali parą i nie dali się wyprzedzić. Czech od drugiego okrążenia jechał blisko zawodników Stali, ale nie był w stanie skutecznie zaatakować. Defekt Gały na końcu stawki.

Bieg 13

Decyzją sędziego mecz został zakończony.

Tai Woffinden wyjechał na prowadzenie wciskając się na wyjściu z pierwszego łuku przed Kasprzaka. Na drugim wirażu Pawlicki wyprzedził Jędrzejaka. Defekt Jędrzejaka na końcu stawki. Przerwa. Jury zawodów wraz z arbitrem udało się na tor, by sprawdzić jego stan. Cały czas pada deszcz.

-> Zobacz galerię z pięknymi żużlowymi podprowadzającymi!