Lindgren wygrał start, ale gospodarze lepiej rozegrali pierwszy łuk i objęli podwójne prowadzenie. Na trasie Woźniak popełnił błąd, przez co spadł na ostatnie miejsce.
Woryna za Musielaka. Drabik za Janowskiego. Start wygrany przez Worynę. Baliński na drugim łuku ostro podjechał pod Drabika, ale bez efektów.
Równanie toru przed biegami nominowanymi. 50:28 dla gospodarzy.
Woryna zastąpi Balińskiego. Woryna wypchnął Woffindena pod bandę i wykonał tym zespołową pracę Musielakowi. Brytyjczyk na początku trzeciego okrążenia wyprzedził zawodnika gości.
Chwila przerwy dla Lindgrena. Szwed jako rezerwa taktyczna za Szombierskiego. Świetny start gości. Lindgren prowadził rybnicką parę po szerokiej, Woryna pilnował krawężnika. Pierwsza zespołowa wygrana ROW-u w tym meczu. Janowski zamarkował defekt na ostatniej pozycji.
Fenomenalna jazda Lebiediewa. Łotysz na pierwszym łuku został wypchnięty przez Lindgrena, ale już na wejściu w drugi łuk minął Fricke'a, a potem też Szweda. Fricke w trakcie wyścigu przejechał dwoma kołami za linię, więc został wykluczony.
Równanie toru. Gospodarze w tym momencie prowadzą 40:20.
Woryna za Skupienia. Młodzieżowiec z Rybnika pewnie wygrał start i objął prowadzenie w wyścigu, którego nie oddał do mety. Musielak przez cztery okązenia atakował Milika.
Dobry start Fricke'a, ale wyniósł się na szeroką w pierwszym łuku i spadł na koniec stawki. Czujnie zachował się za to Woffinden, który dzięki przycince do krawężnika minął rywali z Rybnika. Baliński zanotował defekt na ostatniej pozycji.
Krótka przerwa dla Fricke'a, który wystartuje bieg po biegu.
Rezerwa taktyczna w ekipie gości - Fricke za Szombierskiego. Lebiediew wygrał start. Lindgren na pierwszym łuku nieco wypchnął Drabika, czym zrobił miejsce dla Fricke'a. Na ostatnim okrążeniu Drabik wyprzedził Australijczyka.
Specjalnym gościem na niedzielnym meczu jest Karolina Kowalkiewicz, gwiazda polskiego MMA. - Jestem po raz pierwszy na żużlu i jest świetnie. Strasznie mi się podoba. Emocje są niesamowite - mówi.
Kolejna kosmetyka toru. Gospodarze zaczynają odjeżdżać rywalom - prowadzą 28:14.
Kolejny pewny start gospodarzy. Na pierwszym łuku Woryna wyniósł się na zewnętrzną, ale nie znalazł tam prędkości.
Lebiediew po starcie założył Fricke'a. Dróżdż szalał za plecami Balińskiego przez cztery okrążenia, ale bez efektów.
Taśma Janowskiego. W jego miejsce Drabik. W powtórce pewny start gospodarzy. Lindgren nie był w stanie nawiązać z nimi walki. Szombierski daleko z tyłu.
[/p]
Równanie toru. Gospodarze prowadzą 15:9.
Zaraz po starcie było 3:3, ale Musielak i Skupień mieli spore problemy z płynną jazdą. To pozwoliło Lebiediewowi przedostać się na drugą pozycję.
Dobry start Janowskiego. Fricke na początku drugiego okrążenia wszedł pod łokieć zawodnika gospodarzy i wysforował się na czoło wyścigu.
Nierówny start. Bieg przerwany. Ostrzeżenie dla Larsa Skupienia. W momencie przerwania wyścigu goście prowadzili 5:1. W powtórce dobry start Drabika, który na pierwszym łuku uporał się z Woryną. Na kolejnym wirazu rybniczanin zdecydował się na ostry atak i objął prowadzenie. Nie oddał go do mety.
Świetny start Woźniaka, który z ostatniego pola założył wszystkich rywali. Szombierski fatalnie wystartował, podniosło mu przednie koło, później zamarkował defekt na ostatniej pozycji.
Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy na specjalnej platformie wracają do parku maszyn.
W trakcie prezentacji ogromną porcję braw zebrał Szymon Woźniak. Zawodnik Betard Sparty Wrocław przed paroma dniami zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.
Trybuny zapełnione niemal w komplecie. Za chwilę początek prezentacji.

Wylosowano I zestaw pól startowych.
Koniec próby toru dla obu ekip. Za chwilę prezentacja.
Gospodarze wyjechali na próbę toru. Nawierzchnię sprawdzają Maciej Janowski i Andrzej Lebiediew.
Zaczęła się próba toru. Z ekipy gości wyjechali Max Fricke oraz Kacper Woryna.
Prace kosmetyczne na torze.
Znamy składy na to spotkanie. W szeregach gospodarzy drugim juniorem Damian Dróżdż, w ekipie gości - Lars Skupień. Ponadto Grigorija Łagutę zastąpi Tobiasz Musielak.
Godz. 13:30. Niektóre prognozy pogody zapowiadają burze we Wrocławiu wieczorem. Na razie jednak słoneczna pogoda w stolicy Dolnego Śląska.
Nowy Olimpijski przygotowany do zawodów.
Będzie to pierwsze spotkanie drużyn z Wrocławia i Rybnika w tym sezonie. Przed rokiem, gdy Betard Sparta korzystała z toru w Poznaniu, wygrała z "Rekinami" 51:39.
We Wrocławiu od rana piękna pogoda. Mecz niezagrożony.
-
-
-
-
-
Rune Holta 47
-
-
-
-
-
-
-
-
Polska 0
-
-
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 |
|
1 | 3 | 2* | 1 | 2 | 9 +1 | ||
10 |
|
3 | 2* | 3 | 3 | 0 | 11 +1 | ||
11 |
|
2 | t | 2 | d | - | 4 | ||
12 |
|
1* | 2* | 1* | 3 | 7 +3 | |||
13 |
|
2* | 3 | 3 | 2* | 3 | 13 +2 | ||
14 |
|
2 | 0 | 1 | 3 | ||||
15 |
|
1* | 3 | 3 | 1 | 1* | 9 +2 |
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
|
d | 0 | - | - | 0 | |||
2 |
|
2 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1* | 10 +1 | |
3 |
|
3 | 2 | 0 | 1 | w | 2 | 8 | |
4 |
|
0 | 1* | d | - | 0 | 1 +1 | ||
5 |
|
1 | 1 | 0 | 0 | - | 2 | ||
6 |
|
3 | 0 | 3 | 2* | 2 | 3 | 13 +1 | |
7 |
|
0 | 0 | - | 0 |
Dyscyplina | Żużel |
Rozgrywki | PGE Ekstraliga |
Lokalizacja | Wrocław |
Grupa | 9. runda |
Stadion | Stadion Olimpijski we Wrocławiu |
Data i godzina | 09 Lipca 2017, 19:00 |
-
-
-
-
-
Rune Holta 47
-
-
-
-
-
-
-
-
Polska 0
-
-