• Robert Lambert 1
  • Marcin Nowak 3
  • Bjarne Pedersen 2
  • Oliver Berntzon 0

Start dla Lamberta, jednak już na szczycie łuku na czoło stawki wysforował się Nowak, który później pewnie pomknął po trzy punkty.

• Paweł Miesiąc 0

Pewne zwycięstwo Jabłońskiego. Krcmar na trzecim okrążeniu wyprzedził Miesiąca.

Przerwa na kosmetykę toru powoli dobiega końca. Za moment pierwszy z biegów nominowanych.

• Marcin Nowak 2

Lambert wygrał start, ale na szczycie pierwszego łuku uporał się z nim Nowak. Brytyjczyk rzucił się w pogoń za rywalem. Jego wysiłki przyniosły efekt - na pierwszym łuku czwartego okrążenia odpowiedział Nowakowi i znów zwyciężył.

Krcmar dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki, w której zastąpi go Fajfer.

Przesądzone jest już, że GTM Start Gniezno pokona Speed Car Motor Lublin za trzy punkty!

Bieg 12
Car Gwarant Start Gniezno 47
4 : 2
25 Speed Car Motor Lublin
  • Damian Stalkowski 1
  • Kamil Brzeziński 0

Start wygrali gospodarze, ale już na wyjściu z pierwszego łuku Jabłońskiego wyprzedził Pedersen. Jeżdżący trenr GTM Startu szybko odpowiedział, odzyskując lokatę. Później Jabłoński objął prowadzenie, natomiast Pedersen uporał się ze Stalkowskim.

• Mirosław Jabłoński 0

Od początku wyścigu zawodnicy jechali bardzo blisko siebie. Na drugim łuku pierwszego okrążenia przyjezdni objęli podwójne prowadzenie. Następnie Lambert pewnie pomknął po trzy punkty, natomiast Berntzon na trasie wyprzedził Miesiąca.

Nierówny start. Bieg przerwany. Ostrzeżenie za utrudnianie rozpoczęcia wyścigu otrzymał Berntzon. Powtórka w pełnej obsadzie.

• Daniel Jeleniewski 1

Czerwono-czarni wygrali start i znów wysforowali się na podwójne prowadzenie. Bezproblemowy triumf gnieźnian.

Jabłoński otrzymał ostrzeżenie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze. Jeżdżący trener GTM Startu na pierwszym okrążeniu odważnie odparł atak Jeleniewskiego.

Czy jesteś zaskoczony wysokim prowadzeniem GTM Startu?

Bieg 9
Car Gwarant Start Gniezno 36
5 : 1
18 Speed Car Motor Lublin
  • Bjarne Pedersen Rezerwa taktyczna za Maciej Kuciapa 0

Gospodarze błyskawicznie rozprawili się z rywalami i objęli podwójne prowadzenie. Pedersen daleko z tyłu. Nieudany ruch taktyczny Śledzia.

Dwie minuty przerwy dla Pedersena, który pojedzie wyścig po wyścigu.

Czy Dariusz Śledź powinien zrobić rezerwę taktyczną za Macieja Kuciapę?

• Patryk Fajfer 0

Start dla Lamberta. Później Brytyjczyk niezagrożenie pomknął po trzy punkty.

Z poziomu trybun mecz śledzi około 6000 widzów.

Bieg 7
Car Gwarant Start Gniezno 29
5 : 1
13 Speed Car Motor Lublin
  • Oliver Berntzon 3

Berntzon doskonale rozegrał pierwszy łuk, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Na początku drugiego okrążenia Nowak popisał się odważnym atakiem i wyprzedził Jeleniewskiego. Senior Speed Car Motoru próbował kontratakować, ale bezowocnie.

• Maciej Kuciapa w

Gospodarze lepiej rozegrali pierwszy łuk, dzięki czemu objęli podwójne prowadzenie. Już pod koniec premierowego okrążenia Miesiąc wyprzedził Stalkowskiego. Później rzucił się w pogoń za Jabłońskim. Zawodnicy stoczyli kapitalny bój o trzy punkty. Na mecie minimalnie szybszy był zawodnik Speed Car Motoru!

Wyścig przerwany. Na wyjściu z pierwszego łuku upadł Kuciapa. Zawodnik Speed Car Motoru zaciekle walczył z Jabłońskim. Kuciapa został wykluczony z powtórki. Sprawca przerwania szóstej odsłony dnia powrócił do parku maszyn o własnych siłach.

Miesiąc otrzymał ostrzeżenie za to, że podjechał pod taśmę przez murawę.

• Krzysztof Jabłoński 0

Pewne zwycięstwo Pedersena. Na początku trzeciego okrążenia Lambert wyprzedził Jabłońskiego.

Bieg 4
Car Gwarant Start Gniezno 19
5 : 1
5 Speed Car Motor Lublin
  • Patryk Fajfer 2
  • Mirosław Jabłoński 3

Fajfer wygrał start. Już na wyjściu z pierwszego łuku do juniora dołączył Jabłoński. Kolejne podwójne zwycięstwo gospodarzy!

Bieg 3
Car Gwarant Start Gniezno 14
5 : 1
4 Speed Car Motor Lublin
  • Maciej Kuciapa 0

Najlepszym refleksem na starcie popisał się Miesiąc, ale już pod koniec pierwszego okrążenia gospodarze znajdowali się na podwójnym prowadzeniu. Najpierw z Miesiącem uporał się Krcmar, a później w jego ślady poszedł Jabłoński. Czech zwyciężył z dużą przewagą nad resztą stawki.

• Damian Stalkowski 2

Po starcie prowadził Brzeziński, ale szybko uporali się z nim obydwaj gnieźnianie. Gospodarze zwyciężyli z olbrzymią przewagą.

Berntzon otrzymał ostrzeżenie za podjechanie pod taśmę przez murawę.

Sędzia zarządził przerwę na roszenie nawierzchni.

Bieg 1
Car Gwarant Start Gniezno 4
4 : 2
2 Speed Car Motor Lublin
  • Oliver Berntzon 1
  • Robert Lambert w

Nowak prowadził od startu do mety. Berntzon walczył z Pedersenem, jednak nie zdołał go wyprzedzić.

Bieg przerwany. Na pierwszym łuku upadł Lambert. W chwili kraksy Brytyjczyka podwójnie prowadzili gospodarze. Lambert został wykluczony z powtórki. 19-latek jest zdolny do dalszej jazdy.

Na torze pojawili się uczestnicy pierwszego biegu. Hit 9. kolejki 2. Ligi Żużlowej czas zacząć!

Rozpoczyna się prezentacja.

Zawody zostaną rozegrane według II zestawu startowego.

Próba toru zakończona. Pora na kosmetykę nawierzchni.

Czy Speed Car Motor Lublin dozna dziś pierwszej porażki w tym sezonie?

Na trybunach około 5500 kibiców. Przypomnijmy, że do pierwszej stolicy Polski przyjechała około 50-osobowa grupa sympatyków Speed Car Motoru Lublin.

Czas na gospodarzy. Próba toru w wykonaniu Olivera Berntzona oraz Eduard Krcmar.

Składy potwierdzone.

Rozpoczęła się próba toru. Jako pierwsi nawierzchnię testują goście - Bjarne Pedersen i Robert Lambert.

Na trybunach panuje przyjazna atmosfera. W sektorze gości pojawiła się maskotka Startu i wspólnie z lublinianami prowadzi rozgrzewkowy doping. Obecnie na widowni zasiada około 4000 kibiców.

Trwa kosmetyka toru.

Kto zdobędzie więcej punktów?

Pogoda nie zmienia się. Nadal jest gorąco i świeci słońce, czasem powiewa przyjemny wiatr. Zawodnicy rozpoczęli grzanie motocykli. Trybuny stopniowo się zapełniają. Wiele wskazuje na to, że dzisiejszy mecz będzie śledzić spore grono sympatyków speedwaya.

Za pół godziny początek próby toru. Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 17:30.

Na trybunach zasiada już około 1500 kibiców. Wśród nich znaleźli się też sympatycy drużyny przyjezdnej.

W Gnieźnie nadal jest ciepło i słonecznie. Hitowy pojedynek 2. Ligi Żużlowej niezagrożony.

Jakim wynikiem zakończy się ten mecz?

Od rana w Gnieźnie jest ciepło i słonecznie. Wiele wskazuje zatem na to, że hitowe starcie 2. Ligi Żużlowej odbędzie się bez najmniejszych przeszkód.

Pierwsza konfrontacja tych dwóch drużyn zakończyła się minimalnym triumfem Speed Car Motoru Lublin - 46:44. Liderami zwycięzców byli Bjarne Pedersen (12+2) i Daniel Jeleniewski (10). Po przeciwnej stronie barykady najlepiej spisali się Mirosław Jabłoński (13) oraz Marcin Nowak (12+1).