• Daniel Jeleniewski 2
  • Frederik Jakobsen 0
  • Robert Lambert 3
  • Władimir Borodulin 1

Na zakończenie ciekawa walka o drugie miejsce pomiędzy Borodulinem a Jeleniewskim.

• Paweł Miesiąc 2

Przemysław Liszka został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. Paweł Miesiąc bez większych problemów uporał się z Mateuszem Borowiczem. Pewna wygrana gości, którzy tym samym wywożą z Poznania trzy punkty meczowe.

Czy lublinianie zapewnią sobie zwycięstwo w 14. biegu?

Fantastyczne emocje w Poznaniu. PSŻ mocno stawia się faworyzowanym lublinianom. O losach spotkania zadecydują biegi nominowane.

• Władimir Borodulin 3

Przemysław Liszka nieźle wyszedł ze startu, ale na pierwszym łuku musiał uznać wyższość rywali. Niesamowicie szybki był w tym wyścigu Władimir Borodulin. PSŻ wciąż pozostaje w grze o zwycięstwo!

• Bjarne Pedersen 1

Ależ odpowiedź ze strony gospodarzy. Przemysław Liszka wygrał start i pomknął po pewne trzy punkty, natomiast Mateusz Borowicz przez cały czas kontrolował przebieg wyścigu.

Bieg 11 68.68 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 29
1 : 5
36 Speed Car Motor Lublin
  • Marcel Kajzer 0
  • Frederik Jakobsen 1

Paweł Miesiąc został na starcie, ale szybko zdołał uporać się z Marcelem Kajzerem. Następnie zabrał się za atakowanie Frederika Jakobsena. Na początku ostatniego okrążenia Miesiąc wyprzedził po zewnętrznej Duńczyka.

• Daniel Pytel 1

Mateusz Borowicz nie opanował motocykla w pierwszym łuku, przeciął tor jazdy Roberta Lamberta i wyszedł na prowadzenie. Brytyjczyk zdołał jednak odbić pierwszą pozycję.

Bieg 9 67.84 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 25
3 : 3
28 Speed Car Motor Lublin
  • Paweł Miesiąc 1

Atomowy start Władimira Borodulina, Rosjanin odparł następnie ataki Daniela Jeleniewskiego. Paweł Miesiąc na dystansie pokonał Marcela Kajzera. Spore odległości pomiędzy zawodnikami.

Ile punktów zdobędzie dziś Robert Lambert?

Bieg 8 68.32 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 22
2 : 4
25 Speed Car Motor Lublin
  • Frederik Jakobsen 2
  • Wojciech Pilarski ns

Frederik Jakobsen został na starcie, dzięki czemu goście znaleźli się na podwójnym prowadzeniu. Duńczyk kąsał później Bjarne Pedersena, aż w końcu wyprzedził swojego rodaka po zewnętrznej na drugim łuku trzeciego okrążenia.

Bieg 7 68.07 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 20
3 : 3
21 Speed Car Motor Lublin
  • Marcel Kajzer 2

Marcel Kajzer wciąż znajduje się w niezłej dyspozycji. Na początku drugiego okrążenia był bliski wyprzedzenia Roberta Lamberta. Brytyjczyk zdołał się jednak obronić. Peroń stracił do swojego klubowego kolegi ponad całą prostą.

Czy spodziewałeś/aś się tak wyrównanego meczu?

Bieg 6 68.72 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 17
3 : 3
18 Speed Car Motor Lublin
  • Frederik Jakobsen 3
  • Przemysław Liszka 0

Bardzo dobry start Fredrika Jakobsena, ale na dojeździe do pierwszego łuku szybszy był Daniel Jeleniewski. Duńczyk na wyjściu z drugiego łuku wyszedł na prowadzenie. Bardzo dobra jazda młodego Jakobsena.

• Mateusz Borowicz 3

Daniel Pytel po wewnętrznej, a Mateusz Borowicz po zewnętrznej wyprzedzili Bjarne Pedersena. Na drugim łuku Duńczyk przedarł się jednak na drugą lokatę. Spora przewaga Borowicza.

Bieg 4 69.19 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 10
2 : 4
13 Speed Car Motor Lublin
  • Kamil Brzeziński 1

Nierówny start. Wyścig został przerwany. Robert Lambert i Frederik Jakobsen otrzymali ostrzeżenia za utrudnienie startu. Powtórka w trzyosobowym składzie. W biegu nie weźmie udziału Wojciech Pilarski, który został przewieziony do szpitala.

Zacięta walka o pierwsze miejsce pomiędzy Jakobsenem i Lambertem. Brytyjczyk przedarł się na prowadzenie na drugim okrążeniu. Brzeziński miał problemy ze sprzętem i dojechał do mety w spacerowym tempie.

Bieg 3 68.84 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 8
1 : 5
9 Speed Car Motor Lublin
  • Paweł Miesiąc 3
  • Mateusz Borowicz d

Problemy Borowicza na pierwszym łuku, zawodnik gospodarzy zdołał jednak utrzymać się na motocyklu. Jazda po poznańskim torze momentami sprawia trudności wszystkim zawodnikom. Paweł Miesiąc zwyciężył z dużą przewagą.

Karetka wróciła na stadion. Zawody za moment zostaną wznowione.

Sędzia zarządził dodatkowe roszenie toru przed rozegraniem powtórki drugiego biegu.

Zawody obserwuje około 2.000 widzów, w tym blisko 50-osobowa grupa z Lublina.

• Kamil Brzeziński 2

Emil Peroń zanotował upadek na pierwszym łuku, ale szybko się pozbierał. Na drugim łuku natomiast z nawierzchnią zapoznał się Wojciech Pilarski. Wyścig został przerwany.

Młodzieżowiec Speed Car Motoru wraca do parkingu o własnych siłach, natomiast przy Pilarskim znalazły się służby medyczne. Pilarski również wstał.

W powtórce pojedzie tylko dwóch zawodników, ponieważ Pilarski został wykluczony, a Peroń opuścił tor zanim bieg został przerwany. Wojciech Pilarski jest badany w karetce.

Wojciech Pilarski jest niezdolny do dalszej jazdy i zostanie odwieziony do szpitala. Trwa oczekiwanie na powrót karetki.

Kamil Brzeziński wygrał start, ale już na pierwszym łuku został wyprzedzony przez Przemysława Liszkę. Później miał problemy z płynną jazdą.

Bieg 1 69.41 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 4
4 : 2
2 Speed Car Motor Lublin
  • Marcel Kajzer 1

Na wyjściu z pierwszego łuku Władimir Borodulin wyprzedził Bjarne Pedersena. Na torze utworzyły się dwie pary. Duńczyk do samego końca atakował Borodulina, ale nie zdołał go wyprzedzić.

Czy wystawienie Przemysława Liszki do biegu 14. to dobre posunięcie?

Rozpoczyna się spotkanie w Poznaniu.

Rozpoczęła się prezentacja.

Wylosowano drugi zestaw pól startowych.

Próba toru dobiegła końca. Za moment prezentacja, natomiast na trybunach coraz więcej widzów.

Na próbę toru wyjechali zawodnicy gospodarzy - Mateusz Borowicz i Przemysław Liszka.

Rozpoczyna się próba toru. Ze strony gości wyjechali Bjarne Pedersen i Paweł Miesiąc.

W Poznaniu ciepło i słonecznie. Temperatura to około 21-22 stopnie. Na trybunach około tysiąca widzów, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa z Lublina.

Składy potwierdzone. Z numerem 7 pojedzie Kamil Brzeziński, natomiast formację juniorską gospodarzy uzupełni Wojciech Pilarski.

Piękna, słoneczna pogoda w Poznaniu. Niemal idealne warunki dla meczu żużlowego.

Jaki wynik padnie w tym spotkaniu?

W pierwszym meczu tych drużyn, który odbył się 6 maja, Speed Car Motor Lublin zwyciężył 58:32.

O godz. 16.30 odbędzie się próba toru, piętnaście minut później odbędzie się prezentacja. Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 17.00.

Opady ustały, ale niebo wciąż jest mocno zachmurzone.

W Poznaniu delikatnie kropi, nie są to jednak opady, które uniemożliwiają rozegranie meczu.