Finał DMEJ w Krośnie

Turniej w Krośnie został odwołany! Zawody nie obędą się w terminie rezerwowym, czyli w niedzielę. Nowy termin turnieju na razie nie jest znany.

Radość była przedwczesna. W Krośnie nie padało przez 2 minuty, ale znowu zaczęło i znowu grzmi.

Nareszcie! W Krośnie przestało padać :-)

Wciąż nie ma oficjalnej decyzji Jury, któremu przewodniczy Darija Pavlic.

Zbliża się godz. 19:00, czekamy na decyzję. Deszcz ciągle pada, ale już delikatnie.

Czy Jury dobrze robi, czekając z decyzją do godz. 19:00?

Niestety bez zmian, w Krośnie cały czas pada deszcz. Choć Jury czeka, to nie ma szans, żeby te zawody udało się dziś odjechać.

Niestety nie dość, że pada, to jeszcze zaczyna grzmieć.

W Krośnie cały czas pada.

Na stadionie zostało ok. 600-800 kibiców.

Decyzja Jury jest o tyle dziwna, że w Krośnie cały czas pada i to mocno, a na stadionie nie ma oświetlenia.

Decyzją Jury czekamy do godziny 19:00!

Jury daje sobie jeszcze 10 minut na podjęcie decyzji.

Sędzia ciągle nie podjął żadnej decyzji.

Cały czas pada, choć już nie tak mocno jak wcześniej.

Terminem rezerwowym dla finału jest niedziela, ale wówczas ma padać przez cały dzień.

Cały czas pada i niestety prognozy nie są optymistyczne.

Cały czas pada. Gdy zawodnicy byli ustawieni do 6. biegu, sędzia Aleksander Latosiński nakazał im zjechać do parku maszyn.

Bieg 5
74.25 sek.
  • Maksym Drabik 3
  • Richard Geyer 0
  • Davis Kurmis 1
  • Frederik Jakobsen Rezerwa zwykła za Patrick Hansen 2

Pewne zwycięstwo Drabika. Jakobsen na dystansie przedarł się z czwartego miejsca na drugie. Następnie Kurmis wyprzedził Geyera.

Żeby zawody zostały zaliczone, zawodnicy muszą odjechać przynajmniej 10. wyścigów.

Mimo padającego deszczu zawodnicy wyjeżdżają do 5. biegu.

Ciągniki zjechały już z toru, ale ze względu na deszcz zawodnicy ciągle nie wyjeżdżają do 5. biegu.

Równanie toru. Niestety nad stadionem w Krośnie znowu zaczęło padać, tym razem mocniej.

Bieg 4
71.34 sek.
  • Artiom Trofimow 0
  • Jonas Jeppesen 3
  • Richard Geyer 1
  • Kacper Woryna 2

Woryna przegrał start, ale na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Geyera, a na mecie przegrał z Jeppesenem o długość motocykla.

• Dominik Moeser 0

Kostygow dwoił się i troił, ale nie był w stanie wyprzedzić Drabika. Jak na razie był to najciekawszy wyścig zawodów.

Bieg 2
70.32 sek.
  • Davis Kurmis 0
  • Mikkel B. Andersen 2
  • Lukas Fienhage 1
  • Bartosz Smektała 3

Atomowy start i pewne zwycięstwo Smektały. Fienhage po wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Kurmisa.

• Daniel Spiller 1

Kubera wygrał start i odniósł pewne zwycięstwo. Hansen został wypchnięty na pierwszym łuku, potem gonił i próbował atakować Spillera, ale bez efektu.

Zawodnicy wyjechali na tor.

Kto wygra 1. wyścig?

1. wyścig miał zostać rozegrany o 17:15, ale ze względu na niepewną pogodę zawodnicy na tor prawdopodobnie wyjadą szybciej.

Rozpoczynamy finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Krośnie.

Prezentacja dobiegła końca. Na trybunach ok. 2,5 tys. widzów.

Przewodniczącą Jury jest dziś Darija Pavlic, siostra żużlowca Fogo Unii Leszno - Juricy Pavlica.

W Krośnie już nie pada. Burzą braw na prezentacji przywitany został menedżer Duńczyków - Hans Nielsen.

Trwa prezentacja, podczas której przemawia m.in. wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego - Ryszard Czarnecki.

Jeśli nie zacznie mocniej padać, to zawody w Krośnie odbędą się bez przeszkód, ale gdyby było inaczej i turniej zostałby przełożony na niedzielę, to wtedy automatycznie odwołane zostaną trzy mecze PGE Ekstraligi (w Lesznie, Gorzowie i Wrocławiu), a także spotkanie Lokomotivu ze Zdunek Wybrzeżem.

Lada moment zawodnicy wyjadą do prezentacji. Niestety nad stadionem w Krośnie zaczęło delikatnie padać. Nie jest to jednak deszcz, który mógłby przeszkodzić w rozegraniu zawodów.

Na trybunach jest już ok. 2 tys. widzów i ta liczba ciągle się zwiększa.

Przed południem odbył się trening poprzedzający turniej w Krośnie. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tych jazd:

/p>

Niemcy startują dziś bez swojego lidera - Michaela Haertela, który zrezygnował z występu w Krośnie na rzecz Grand Prix Holandii na długim torze, które odbędzie się w niedzielę.

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów odbędzie się po raz dziesiąty. Dotąd siedem razy triumfowali Polacy, a po jednym złotym medalu mają także Rosjanie i Szwedzi.

Na trybunach jest już ponad 1,5 tys. widzów.

Kto wygra finał DMEJ w Krośnie?

Na obchodzie toru, pod przewodnictwem Hansa Nielsena, są w tej chwili Duńczycy.

Na godzinę przed zawodami jest już ok. 800 widzów. Trwa roszenie toru.

W tej chwili na stadionie jest ok. 200 widzów. W okolicach Krosna pochmurzyło się, ale na szczęście nie pada i zawody na razie nie są zagrożone.

W Krośnie od rana jest piękna, słoneczna pogoda. O godzinie 11:00 wszystkie drużyny będą miały okazję do zapoznania się z krośnieńskim torem na oficjalnym treningu.

Transmisję z turnieju w Krośnie będzie można obejrzeć na WP SportoweFakty.