16 2 Wadim Tarasienko 0 0 1 0 0 1
17 R2 Patryk Fajfer 0 0
18 R1 Damian Stalkowski d 0
Finał

Fajfer prowadził od startu do mety. Pawlicki próbował go atakować, ale bezowocnie. Oskar Fajfer nowym królem żużla!

Półfinał nr 2

Jabłoński wystrzelił spod taśmy, dzięki czemu objął prowadzenie. Następnie wychowanek Startu Gniezno pojedynkował się z Pawlickim. Górą z tej batalii wyszedł zawodnik z PGE Ekstraligi.

Półfinał nr 1

Najlepszym refleksem na starcie popisał się Fajfer, ale szybko stracił prowadzenie na rzecz Buczkowskiego. Milik ambitnie gonił Fajfera, jednak jego starania nie dały efektu.

Bieg 20

Buczkowski wygrał start, ale już na wyjściu z pierwszego łuku na czoło stawki wysforował się Pawlicki.

Bieg 18

Milik przegrał start, ale błyskawicznie uporał się z Nowakiem. Zawodnika GTM Startu atakami nękał Bogdanow. Łotysz dopiął swego na ostatnim łuku.

Bieg 14

Dudek wygrał start i pewnie pomknął po trzy punkty. Za jego plecami toczyła się zacięta batalia o drugą lokatę. Gała popisał się śmiałym atakiem, dzięki czemu wyprzedził Jabłońskiego. W jego ślady próbował pójść Tarasienko, ale bezowocnie.

Bieg 13

Łatwe zwycięstwo Vaclava Milika.

Bieg 12

Dudek wygrał start, ale na dystansie wyprzedzili go Milik oraz Pawlicki. Berntzon nie włączył się w walkę o punktowane lokaty. Przerwa na prace torowe.

-> WIDEO z biegu 12.

Bieg 11

Najlepszym refleksem na starcie popisał się Jabłoński. W pogoń za zawodnikiem GTM Startu momentalnie ruszył Buczkowski. Był on jednak znacznie wolniejszy od gnieźnianina. Ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Nowak.

Bieg 10

Okoniewski wygrał start i niezagrożenie pomknął po trzy punkty. Wyścig bez historii.

Bieg 8

Bezapelacyjny triumf Bogdanowa. Okoniewski przedarł się z ostatniej lokaty na drugą. Przerwa na kosmetykę toru.

-> WIDEO z biegu 8.

-> Speedway Best Pairs: kto najszybciej pokonał okrążenie?

Bieg 7
Patryk Fajfer Wykluczenie Mirosław Jabłoński
0

Milik popisał się nie najlepszym startem, ale na wyjściu z pierwszego łuku zaprezentował kapitalny atak, dzięki czemu objął prowadzenie. Czech nie miał problemu z dowiezieniem trzech "oczek" do mety.

Tuż przed startem defekt motocykla zanotował M. Jabłoński - został on wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. W jego miejsce pojedzie P. Fajfer.

Bieg 6

Pewne zwycięstwo Buczkowskiego. Berntzon musiał uważać na ataki Tarasienki.

Bieg 4

Dudek prowadził od startu do mety. Pozostali zawodnicy wymieniali się pozycjami. Najlepiej na tym wyszedł Bogdanow, który najpierw minął Buczkowskiego, a następnie Krcmara. Przerwa na prace torowe.

-> Zawodnik GTM Startu Gniezno dużo zainwestował. Takiego sprzętu jeszcze nie miał

Bieg 3

Okoniewski dobrze rozegrał pierwszy łuk, a następnie niezagrożenie pomknął po trzy punkty. Pozostali zawodnicy jechali blisko siebie, jednak do mijanek na trasie nie doszło. Za utrudnianie startu ostrzeżenie otrzymał K. Jabłoński.

Bieg 2

Wyścig bez historii. Końcowa kolejność ustaliła się już na pierwszym łuku.

Na trybunach zgromadziło się około 5500 osób.

Bieg 1

Najlepszym refleksem na starcie popisał się Fajfer. W pogoń za zawodnikiem Renault Zdunek Wybrzeża ruszył Pawlicki, ale nie zdołał go wyprzedzić. Wyścig bez większych emocji.

17:20 - uczestnicy pierwszego biegu pojawili się pod taśmą.

17:16 - zawodnicy powracają do parku maszyn. Turniej poprowadzi sędzia Michał Stec.

17:15 - "Bogurodzica" za nami - (FOTO).

17:12: - odgrywana jest "Bogurodzica".

17:09 - czas na przemówienia oficjeli. Jako pierwszy głos zabrał prezes GTM Startu - Tomasz Wojciechowski.

17:01 - rozpoczęła się prezentacja.

16:48 - na trybunach około 3 tys. kibiców (FOTO).

16:34 - obsada zawodów potwierdzona. Kontuzjowanego Kevina Fajfera zastąpi Damian Stalkowski.

16:30 - w Gnieźnie jest ciepło i słonecznie. Zawody niezagrożone. Uczestnicy turnieju przygotowują się w parku maszyn.

-> Rycerze wrócą do Grodu Lecha. Po raz dziewiąty będą walczyć o królewską koronę

Bieg 5
Damian Stalkowski Taśma Oskar Fajfer
d

Stalkowski miał problem z płynną jazdą. Na pierwszym łuku musiał ratować się przed upadkiem. Po tym incydencie junior GTM Startu zjechał z toru. Pewna wygrana Dudka.

O. Fajfer zerwał taśmę. W powtórce zastąpi go Stalkowski.

Bieg 9

Fajfer świetnie zaprezentował się na pierwszym łuku, dzięki czemu objął prowadzenie. Wychowanek Startu Gniezno nie miał problemu z dowiezieniem do mety trzech punktów. Defekt na ostatnim miejscu zaliczył Puodżuks.

Bieg 15

Na ostatnim okrążeniu Berntzona wyprzedził Gała.

Kuriozum. Na pierwszym łuku przewrócił się Jabłoński, ale sędzia nie przerwał biegu. Po jakimś czasie zawodnicy samowolnie zamknęli manetki gazu. Decyzją arbitra, wyścig zostanie powtórzony bez Jabłońskiego.

Bieg 16

Na drugim okrążeniu Pawlicki uporał się z Nowakiem. Na ostatniej lokacie zdefektował Puodżuks. Przerwa na prace torowe.

Taśma nierówno poszła w górę. Powtórka w pełnej obsadzie.

-> Marcin Nowak nie narzeka na motocykle, ale wciąż szuka optymalnych ustawień

Bieg 17

Bezproblemowe zwycięstwo Fajfera. Defekt na ostatniej lokacie zanotował Łaguta. Wyścig bez historii.