Bieg 15
42
3 : 3
47

Moment startowy lepszy w wykonaniu gospodarzy, ale na pierwszym łuku upadł Masters. Gonitwa przerwana. Powtórka w czteroosobowej obsadzie. Duże emocje przy Monmore Green.

Kapitalna akcja Mastersa na pierwszym okrążeniu. Australijczyk minął Morrisa i Doyle'a. Zawiódł jednak Schlein, który dojechał do mety daleko za rywalami.

22:33

Jeśli Swindon nie przegra ostatniego biegu, sięgnie po mistrzostwo.

W decydującej odsłonie tego sezonu wystąpi czterech Australijczyków.

13
4
2
2
2
Kto zostanie drużynowym mistrzem Wielkiej Brytanii?
3

Zmiany: Schlein w ramach zastępstwa zawodnika za Thorssella, Greaves za Rissa jako rezerwa zwykła, a także Wilson-Dean za Carra na takiej samej zasadzie.

Start wygrany przez parę miejscowych, ale zbyt chimeryczna postawa Greavesa spowodowała, że minęli go Bellego i Wilson-Dean. Rudziki coraz bliżej mistrzostwa.

41

Masters postraszył po starcie Doyle'a, jednak ten pozostał niewzruszony i pomknął do mety po trzy "oczka". Morris przez prawie cały bieg jechał trzeci, ale na ostatnim wirażu atakiem po zewnętrznej wyprzedził Mastersa! Harris po spóźnionym starcie nie zdołał nadrobić strat. Swindon bliżej tytułu!

36

Musielak notuje drugie zwycięstwo z rzędu. Za jego plecami do mety dojechała jednak para miejscowych, przez co Rudziki nie odrobiły strat. Wilson-Dean miał szansę na punkty, lecz po błędzie na drugim łuku spadł na ostatnie miejsce.

33

Wyścig przerwany. Przy stanie 4:2 dla Rudzików na pierwszym łuku drugiego okrążenia na tor upadli Ellis i Riss. Kuriozum polega na tym, że obaj upadli niemal w tym samym momencie, ale między nimi nie doszło do kontaktu. Sędzia zawodów podjął więc decyzję o wykluczeniu jednego i drugiego.

W powtórce start wygrał Masters, jednak Doyle wykazał się większą prędkością na prostej przeciwległej i to on objął prowadzenie. Finalnie zainkasował trzecią trójkę w trzecim starcie.

30

Upadek Bellego na pierwszym łuku. Bieg przerwany. Francuski żużlowiec szybko wstał w toru. Powtórka w czterech.

Znakomicie spod taśmy Musielak. Polski żużlowiec bez problemów wygrywa. Swindon nie odrobiło jednak nawet punktu, bowiem ostatni do mety dojechał Bellego.

1

Zmiana: Harris w ramach zastępstwa zawodnika za Thorssella.

Wyścig przerwany z powodu zahaczenia taśmy przez Morrisa daszkiem od kasku. Powtórka w pełnej obsadzie.

Schlein wygrał start, ale na prowadzenie wysforował się ostatecznie Morris. Australijczyk miał pewne problemy z płynną jazdą, z czego próbował skorzystać Schlein. Na metę jako pierwszy wpadł jednak młodszy z "Kangurów".

Wynik dwumeczu - 74:70.

3
2
1
3
2
Czy Jason Doyle zakończy mecz z kompletem punktów?
2

Zmiana: Wilson-Dean w ramach rezerwy zwykłej za Carra.

Swindon się nie poddaje i zmniejsza straty. Pewny triumf Ellisa. Ciekawa walka toczyła się o drugie miejsce, ale po niegroźnym upadku Howartha na pierwszym łuku trzeciego kółka Wilson-Dean mógł odetchnąć. Wyniki biegu zaliczone.

19

Upadek Rissa na wyjściu z pierwszego wirażu, ale Niemiec szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Tymczasem wydawało się, że po świetnym ataku prowadzenie obejmie Bellego, ale na drugim łuku Francuz był już za plecami Mastersa i Musielaka.

0

Zmiana: Carr w ramach rezerwy zwykłej za Wilsona-Deana.

Zanosiło się na silny cios Wolverhampton, ale Morris po interesującej batalii pokonał na dystansie Harrisa. Pewna wygrana Howartha. Carr próbował wstrzelić się na starcie, przez co stracił i już na pierwszych metrach był daleko za pozostałymi.

0

Zmiana: Masters w ramach zastępstwa zawodnika za Thorssella.

Doyle i Masters wygrali start, ale drugi z Australijczyków popełnił szkolny błąd na wyjściu z pierwszego łuku i spadł na koniec stawki. Schlein atakował zaciekle Doyle'a, ale nie zdołał minąć lidera cyklu Grand Prix.

10

Tym razem taśmy dotknął Carr. W powtórce miał go zastąpić Wilson-Dean, ale Rossiter wycofał zmianę. Carr wystartował tym samym, będąc ustawionym 15 metrów za linią startu.

Kolejna wygrana Wilków. Początkowo było 5:1, ale Morris szybko uporał się z Greavesem.

u

Zmiana: Howarth w ramach zastępstwa zawodnika za Thorssella.

Taśmy dotyka Musielak. Alun Rossiter decyduje się na zmianę. Polaka zastąpi Wilson-Dean.

Po niezłym starcie Bellego wyniósł się za szeroko, wykontrował motocykl i stracił prędkość. Natychmiast wykorzystał to Schlein, dołączając tym samym do Howartha. Na ostatnim łuku Wilson-Dean atakował Schleina, ale upadł na tor. Nowozelandczyk pozbierał się z toru.

7

Greaves powtórzył bardzo dobry start Doyle'a z pierwszej gonitwy. Kolejność ustalona na pierwszym okrążeniu. Carr z bardzo dużą stratą do trzeciego Rissa.

5

Mocne uderzenie gości, którzy odrobili straty z pierwszego meczu! Doyle najlepszy od startu do mety. Ellis skutecznie powalczył na pierwszym łuku. Howarth zanotował defekt na drugim kółku, będąc na trzecim miejscu. Harris daleko z tyłu.

Wynik dwumeczu - 48:48.

1
3
1
czas Start
20:33

Wolverhampton wywalczyło 5 mistrzowskich tytułów w swojej historii (1991, 1996, 2002, 2009, 2016). Swindon ma natomiast na swoim koncie 3 ligowe triumfy (1957, 1967, 2012).

20:25

Składy potwierdzone. Ekipa gości przystąpi do dzisiejszego meczu w zestawieniu z Liamem Carrem jako gościem (za Zacha Wajtknechta). Po stronie gospodarzy zabraknie natomiast dwóch kontuzjowanych Szwedów. Fredrika Lindgrena zastąpi Chris Harris (gość), z kolei za Jacoba Thorssella stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

20:20

W pierwszym meczu obu drużyn, który odbył się w poniedziałek, Wolverhampton pokonało Swindon 47:43.

Kto zostanie drużynowy mistrzem Wielkiej Brytanii?