Bieg 15 czas 70.29 sek.
47
3 : 3
43

Bieg przerwany. Nierówny start. Tomasz Gapiński został wykluczony za utrudnianie startu, ponieważ otrzymał drugie ostrzeżenie w tym meczu. Jak się okazuje arbiter upomniał go po raz pierwszy po biegu 11.

To oznacza, że Wanda na pewno wygra pierwszy mecz w tym sezonie!

Na starcie lepszy okazał się Jędrzejewski, lecz Okoniewski pokazał swoją moc i łatwo uporał się z nim po wyjściu z pierwszego łuku.

40

Bieg przerwany. Na torze leżą Łogaczow i Aspgren. Zawodnik gości został wykluczony z powtórki. Łogaczow wypuścił motocykl aby nie uderzyć w leżącego Aspgrena, który wpadł w koleinę i upadł na tor.

Łogaczow wstał o własnych siłach i udał się do parkingu, lekarze wciąż są przy zawodniku Polonii Piła. Aspgren też o własnych siłach udał się do parku maszyn.

Łogaczow do samego końca naciskał na Jonassona. Koza niezagrożony prowdzaił od samego startu.

90
41
41
46
58
Który z zawodników Wandy powien pojechać z Marcinem Jędrzejewskim w biegu 15?
komentarz

Przed biegami nominowanymi Krakowianie prowadzą tylko dwoma punktami. Kluczowy będzie dla nich bieg nr 14, gdyż w 15 gonitwie niemal na pewno pojedzie świetnie dysponowana para gości Okoniewski - Gapiński.

1

Bieg przerwany. Joergensen ruszał się pod taśmą, jednak to Łogaczow w nią wjechał. Trwa oczekiwanie na decyzję sędziego. Arbiter wykluczył zarówno zawodnika gospodarzy i gości. Joegensen miał już na swoim koncie upomnienie, dlatego nie pojedzie w powtórce. W miejsce Łogaczowa pod taśmą zamelduje się Piotr Pióro.

Jak się okazało Joergensen został po raz pierwszy upomniany przez arbitra po biegu numer 9.

Okoniewski niezagrożony prowadził od startu do mety. Duże odległości pomiędzy zawodnikami.

35

Przez większość wyścigu to gospodarze prowadzili 4:2. Na trzecim okrążeniu błąd popełnił Kowalski, co skrzętnie wykorzystał Fajfer. Palovaara stracił porwadzenie na rzecz szalejącego Jonassona na ostanim kółku.

50
23
5
11
14
komentarz

Na stadionie w Krakowie są jakieś problemy z nagłośnieniem, przez co spiker nie podaje czasów każdego biegu.

31

Koza przez cały wyścig jechał w kontakcie z Gapińskim, lecz bardziej doświadczony żużlowiec nie dał się wyprzedzić. Aspgren minął Bjerre na trzecim okrążeniu.

27

Zawodnicy Wandy pewnie wygrali start, jednak świetnie dysponowany Okoniewski napędził się po szerokiej i jeszcze w trakcie pierwszego okrżęnia pewnie miął parę gospodarzy.

24

Dosyć kuriozalna sytuacja. Wydawało się, że Joergensen ukrał start. Marcin Jędrzejewski myślał, że bieg zostanie przerwany i zamknął gaz. Jak się później okazało sędzia pusicił bieg i zaliczył jego rezultaty. Spore odległości między zawodnikami.