Lokomotiv Daugavpils pokonuje Orła Łódź 51:39! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Peter Ljung, który zdobył komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem gości był Norbert Kościuch (13+1).

• Hans Andersen Rezerwa taktyczna za Aleksandr Łoktajew 1

Andersen jako rezerwa taktyczna za Łoktajewa.

Bieg przerwany! Na pierwszym łuku upadł Norbert Kościuch.

Zawodnik Orła Łódź wraca do parku maszyn o własnych siłach.

Kościuch jest wykluczony z powtórki.

Gospodarze najlepiej spod taśmy. Ljung na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyjechał za bardzo po szerokiej i zahaczył o bandę, jednak utrzymał się na motocyklu. Zawodnik gospodarzy na ostatnim łuku zdołał dogonić wolnego Andersena.

Lokomotiv Daugavpils zapewnia sobie dwa punkty meczowe po czternastym biegu dnia!

Bieg przerwany!

Na pierwszym łuku na tor upadł Wadim Tarasienko, który został wypchnięty przez Andersena.

Powtórka w pełnej obsadzie.

Ponownie najlepiej ze startu Puodżuks. Miśkowiak na drugim łuku pierwszego okrążenia popełnił spory błąd i spadł z drugiego na ostatnie miejsce. Tarasienko do końca gonił Andersena. Miśkowiak nie dojechał do mety.

Czy Lokomotiv Daugavpils obroni 6-punktową przewagę i wygra mecz?

• Hans Andersen w

Norbert Kościuch jako rezerwa taktyczna za Josha Grajczonka.

Bieg przerwany! Wszyscy zawodnicy ruszali się pod taśmą. Sędzia przegląda powtórki. Kostygow zostaje wykluczony za dotknięcie taśmy, a Andersen dostaje już drugie ostrzeżenie w tym spotkaniu i również jest wykluczony z powtórki!

Michaiłow za Kostygowa.

Zawodnicy pojawili się na torze i byli już gotowi do startu, jednak jak się okazało, sędzia Substyk nie włączył czasu dwóch minut i żużlowcy obu drużyn zostali odesłani  do parku maszyn. Ostrzeżenie otrzymują Tarasienko oraz Michaiłow.

Spod taśmy najlepiej Kościuch. Bieg bez historii, duże odległości między zawodnikami. Pewna wygrana osamotnionego zawodnika Orła Łódź.

Czy para Andersen-Kościuch zwycięży podwójnie w 13. biegu?

• Timo Lahti 2

Kościuch najlepiej spod taśmy. Miśkowiak próbował przejść na drugie miejsce na wyjściu z pierwszego łuku, jednak para gospodarzy była szybsza. Lahti do końca atakował Kościucha.

• Aleksandr Łoktajew 1

Gospodarze najlepiej ze startu, którzy odskoczyli rywalom na kilkadziesiąt metrów. Przez pierwsze okrążenie zawodnicy Orła ścigali się między sobą. Ostatecznie to Łoktajew rzucił się w pogoń za parą Lokomotivu, jednak bezskutecznie.

• Jewgienij Kostygow 2

Bieg przerwany! W taśmę wjechał Hans Andersen, ponieważ jego motocykl zdefektował.

W miejsce Andersena wystartuje Jakub Miśkowiak.

Jak się okazalo, Andersen celowo wjechał w taśmę, ponieważ czuł, że jego silnik zaczął dziwnie pracować i mógł nie dojechać do mety, więc wolał, aby Jakub Miśkowiak wystartował w tym biegu.

Bieg przerwany. Sędzia przerwał bieg dopiero na drugim okrążeniu, ponieważ chce sprawdzić czy start był równy. W tym czasie gospodarze prowadzili podwójnie.

Powtórka w pełnej obsadzie i żaden z zawodników nie otrzymuje ostrzeżenia.

Ze startu ponownie gospodarze. Bieg bez historii, duże odległości między zawodnikami.

Bieg 9
Lokomotiv Daugavpils 26
3 : 3
28 Orzeł Łódź
  • Josh Grajczonek 0
  • Aleksandr Łoktajew 3

Ponownie najlepiej spod taśmy gospodarze, jednak już na pierwszym okrążeniu Łoktajew wyszedł na prowadzenie. Grajczonek nie liczył się w tym biegu. Duże odległości między zawodnikami.

• Norbert Kościuch 1

Ljung najlepiej spod taśmy. Miśkowiak na pierwszym łuku wypchnął pod bandę Kurmisa, co wykorzystał Kościuch. Ogromne odległości między zawodnikami. Kurmis daleko za resztą stawki.

Czy para Kościuch-Miśkowiak trzeci raz zwycięży podwójnie?

Bieg 7
Lokomotiv Daugavpils 20
3 : 3
22 Orzeł Łódź
  • Hans Andersen 3
  • Kjastas Puodżuks 1

Andersen najlepiej ze startu. Miśkowiaka podniosło na drugim okrążeniu, jednak junior gości opanował motocykl i dojechał do mety.

Bieg 6
Lokomotiv Daugavpils 17
4 : 2
19 Orzeł Łódź
  • Aleksandr Łoktajew 2

Gospodarze najlepiej ze startu, jednak Łoktajew lepiej rozegrał pierwszym łuk i wyszedł na drugie miejsce. Michaiłow rzucił się w pogoń za Łoktajewem, ale bezskutecznie. Grajczonek nie liczył się w stawce.

Bieg 5
Lokomotiv Daugavpils 13
1 : 5
17 Orzeł Łódź
  • Jewgienij Kostygow 0
  • Timo Lahti 1

Para gospodarzy najlepiej ze startu, jednak zawodnicy Orła wypchnęli pod bandę Lahtiego, a Kostygow stracił drugą pozycję na wyjściu z pierwszego łuku. Lahti rzucił się w pogoń za parą gości, jednak bezskutecznie.

Czy spodziewałeś/aś się remisu po pierwszej serii startów?

Bieg 4
Lokomotiv Daugavpils 12
4 : 2
12 Orzeł Łódź
  • Davis Kurmis 1
  • Mateusz Błażykowski d

Ze startu najlepiej gospodarze. Andersen minął Kurmisa na drugim łuku pierwszego okrążenia. Błażykowski zanotował defekt na pierwszym łuku. Ogromne odległości między zawodnikami.

• Josh Grajczonek 2

Ze startu ponownie najlepiej goście. Grajczonek pod bandą wyszedł na prowadzenie. Lahti wyprzedził Łoktajewa na początku drugiego okrążenia, a następnie gonił drugiego z zawodników gości. Na ostatnim okrażeniu Lahti wyszedł na prowadzenie, a Kostygow na linii mety minął Łoktajewa, który zanotował defekt.

W Daugavpils jest bardzo sucho i mocno się kurzy. Sędzia zarządził polewanie toru.

Bieg 2
Lokomotiv Daugavpils 4
3 : 3
8 Orzeł Łódź
  • Davis Kurmis 2
  • Jakub Miśkowiak 3

Najlepiej ze startu Miśkowiak. Zawodnik Orła Łódź dobrze rozegrał pierwszy łuk i daleko odjechał gospodarzom. Błażykowski nie liczył się w stawce. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 1
Lokomotiv Daugavpils 1
1 : 5
5 Orzeł Łódź
  • Wadim Tarasienko 0

Najlepiej ze startu para gości. Puodżuks i Tarasienko starali się gonić Miśkowiaka, jednak bezskutecznie. Pewna wygrana Kościucha.

Uczestnicy pierwszego biegu już na torze!

Wylosowano pierwszy zestaw pól startowych.

- Zawodnicy zobaczyli nowy, piękny obiekt w Łodzi. Nie ukrywam, że chcielibyśmy dzisiaj wygrać, bo nie wiedzie nam się w tym sezonie - powiedział trener Janusz Ślączka w rozmowie z Eleven Sports Network. Szkoleniowiec Orła Łódź zdradził, że klub prowadzi rozmowy z kilkoma nowymi zawodnikami i na pewno kogoś zakontraktuje.

Rozpoczyna się prezentacja.

Próba toru. Udział wzięli ze strony gości Robert Miśkowiak i Josh Grajczonek. Gospodarzy reprezentowali juniorzy - Oleg Michaiłow oraz Davis Kurmis.

W Daugavpils piękna, słoneczna pogoda. Temperatura w okolicach 25 stopni, wieje lekki wiatr.

Składy potwierdzone. Z numerem 7. wystartuje Mateusz Błażykowski, a z 15. Davis Kurmis.

Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz na Łotwie?

Zawodnicy Orła Łódź są już na stadionie.