• David Bellego 2
  • Kamil Nowacki Rezerwa zwykła za Renat Gafurow 0
  • Władimir Borodulin 1
  • Nicolai Klindt 3

Nicolai Klindt z piątym efektownym zwycięstwem. Kamil Nowacki jechał na trzecim miejscu, ale na dystansie został wyprzedzony przez Władimira Borodulina.

• Frederik Jakobsen 3

Frederik Jakobsen najlepiej rozegrał pierwszy łuk i znalazł się na prowadzeniu. Michał Łopaczewski przez moment atakował Kamila Brzozowskiego, ale bez skutku. W drugiej części wyścigu zawodnicy mocno się rozjechali.

Przerwa na kosmetykę toru. Gospodarze zapewnili sobie już wygraną za trzy punkty.

• Adam Ellis 3

Ponownie bardzo dobrze ze startu wyszedł Adam Ellis i ruszył po trzy punkty. Na prostej przeciwległej Zbigniew Suchecki wyprzedził Davida Bellego, a następnie próbował zbliżać się do Frederika Jakobsena, ale jego strata była zbyt duża.

• Władimir Borodulin 2

Renat Gafurow idealnie wyszedł ze startu, a w pogoń za nim ruszył Władimir Borodulin. Marcel Studziński bezskutecznie zaatakował Marka Lutowicza. Następnie zaczął tracić do swojego rywala, aby ostatecznie zjechać z toru na trzecim okrążeniu.

MDM Komputery TŻ Ostrovia jest bliska wywalczenia zwycięstwa za trzy punkty.

• Michał Łopaczewski d

Nicolai Klindt po raz czwarty odniósł zdecydowane zwycięstwo. Duńczyk jedzie dzisiaj w swojej lidze. Na drugim okrążeniu Kamil Brzozowski po zewnętrznej wyprzedził Davida Bellego, a Michał Łopaczewski zanotował defekt na końcu stawki.

• Kevin Fajfer 0

Nieporozumienie zawodników Ostrovii na pierwszym łuku, przez co Zbigniew Suchecki znalazł się pod samą bandą i spadł na ostatnie miejsce. Zawodnik gospodarzy szybko minął Kevina Fajfera, a następnie próbował zbliżyć się do Davida Bellego.

Bieg 9
65.76 sek.
MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 32
5 : 1
22 Iveston PSŻ Poznań
  • Frederik Jakobsen 1

Adam Ellis najlepiej wyszedł ze startu, a po chwili dołączył do niego Kamil Brzozowski. Na drugim łuku Michał Łopaczewski miał problem z opanowaniem motocykla, ale utrzymał się kontynuował bieg. Frederik Jakobsen bezskutecznie atakował Brzozowskiego, natomiast Łopaczewski zrezygnował z jazdy na ostatnim okrążeniu.

• Kamil Nowacki 0

Rezerwa taktyczna: Frederik Jakobsen za Marcela Kajzera.

Jakobsen dojechał pod taśmę dosłownie w ostatniej chwili. Po starcie założył się na niego Nicolai Klindt i to on odniósł kolejne zdecydowane zwycięstwo.

Ostrovia jest coraz bliżej punktu bonusowego. Przewaga gospodarzy w dwumeczu wynosi już 14 punktów.

• Marek Lutowicz 0

Zacięta walka Adama Ellisa i Davida Bellego na pierwszym łuku, w którą wmieszał się jeszcze Kamil Brzozowski. Od drugiego okrążenia emocji jak na lekarstwo.

• Marcel Studziński 0

Na wyjściu z pierwszego łuku Nicolai Klindt nie zostawił miejsca Frederikowi Jakobsenowi, który próbował go wyprzedzić. Zawodnik gości zaciekle atakował swojego rodaka. Marcel Studziński popełnił spory błąd na dystansie, wskutek czego dojechał do mety daleko za resztą stawki.

• Renat Gafurow 1

Na prostej przeciwległej pierwszego okrążenia Zbigniew Suchecki wcisnął się pomiędzy Władimira Borodulina a bandę, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie. Wyścig bez większych emocji.

Sędzia prosi Marcela Kajzera o opuszczenie toru. Przypomnijmy, że decyzją lekarza zawodów Kajzer został uznany niezdolnym do dalszej jazdy.

Marcel Kajzer biegnie wokół toru i pozdrawia kibiców.

• Kevin Fajfer 1

Na pierwszym łuku Kamil Nowacki zanotował upadek. Junior Ostrovii zszedł z toru, dzięki czemu wyścig nie został przerwany. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Nicolai Klindt.

Bieg 3
65.67 sek.
MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 11
5 : 1
7 Iveston PSŻ Poznań
  • Zbigniew Suchecki 2

Nierówny start. Wyścig został przerwany. Sędzia analizuje powtórki, aby sprawdzić, czy Renat Gafurow dotknął taśmy.

Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Ponadto żaden z zawodników nie otrzymuje ostrzeżenia.

Renat Gafurow delikatnie wypchnął Frederika Jakobsena, dzięki czemu pojawiło się miejsce dla Zbigniewa Sucheckiego, który skorzystał z okazji i przeszedł na drugą pozycję. Michał Łopaczewski nie nawiązał walki.

• Marcel Studziński w

Na pierwszym łuku upadek zanotował Marcel Studziński. Wyścig został przerwany, a juniora Ostrovii wykluczono z powtórki.

W drugiej odsłonie wyścigu zdecydowane zwycięstwo odniósł Kamil Nowacki, który był na prowadzeniu również w pierwszym podejściu.

• Marcel Kajzer u/-

Efekt domina w pierwszym łuku, który w konsekwencji doprowadził do upadku Marcela Kajzera. Wyścig został przerwany. Karetka na torze.

Jeśli Marcel Kajzer będzie zdolny do jazdy, powtórka odbędzie się w pełnym składzie. Trwa oczekiwanie na wynik badań lekarskich zawodnika gości.

Marcel Kajzer niezdolny do dalszej jazdy. W kolejnych wyścigach zawodnik gości będzie mógł być zastępowany przez kolegów z drużyny.

W powtórce najlepiej ze startu wyszedł Władimir Borodulin. Rosjanina próbował wyprzedzić Kamil Brzozowski, ale jego ataki były nieskuteczne.

Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali już na tor. Derby Wielkopolski czas zacząć.

Na trybunach około 3.000 widzów, w tym około 30 z Poznania.

Wylosowano II zestaw pól startowych.

Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają już do parku maszyn. Za kilka chwil początek spotkania.

Rozpoczyna się prezentacja.

Próba toru dobiegła końca. Odbędzie się kosmetyka nawierzchni, a po niej prezentacja.

Na próbie toru pojawili się zawodnicy MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. - Kamil Brzozowski oraz Adam Ellis.

Frederik Jakobsen i Marek Lutowicz na próbie toru.

Trwa kosmetyka toru.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie?

Zawodnicy powoli przygotowują się do próby toru. Ta rozpocznie się o 16.45.

Na tę chwilę około 500 widzów na trybunach.

Składy potwierdzone. W miejsce Jakuba Osyczki pojedzie Marek Lutowicz, dla którego będzie to debiut w barwach poznańskiego zespołu.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbyło się 13 maja na torze w Poznaniu. MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów pokonała Iveston PSŻ 49:41, a najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych był Nicolai Klindt.

W Ostrowie słonecznie i upalnie, temperatura to około 27 stopni. Spotkanie jest niezagrożone.