Bieg 15 czas 64.25 sek.
52
5 : 1
38

Lindgren wykorzystał atut pierwszego pola i po dobrym starcie pognał do mety po trzy punkty. Na pierwszym okrążeniu Zagar uporał się z rywalami i dołączył do Szweda.

37

Na wejściu w drugi łuk na prowadzeniu byli grudziądzanie, ale po chwili stracili swoje pozycje. Madsen przedarł się na prowadzenie, a Miedziński z Lindbaeckiem walczyli o punkt. Włókniarz zapewnił sobie punkt bonusowy.

1

Znów gospodarze wygrali start, ale Bjerre na wyjściu z drugiego łuku przedarł się przed Madsena. Lider Włókniarza na drugim okrążeniu odzyskał drugą pozycję. Później częstochowianie pilnowali dwóch pierwszych miejsc.

33

Gruchalski popisał się kapitalnym startem, ale Bjerre na wejściu w drugi łuk minął juniora Włókniarza. Na pierwszym kółku Rolnicki zdefektował na ostatnim miejscu. Później na torze nie działo się kompletnie nic.

2

Częstochowianie wygrali start. Na drugim łuku Przedpełski został wypchnięty pod samą bandę przez Lindbaecka spadł na koniec stawki. Zagar wygrał z dużą przewagą. Po biegu Lindbaeck ukarany ostrzeżeniem za utrudnianie startu.

27

Miedziński wygrał start i na wyjściu z pierwszego wirażu był pierwszy. Chwilę później minął go Lindgren, a na drugim kółku walkę z Miedzińskim wygrał Łaguta. Rosjanin następnie gonił Lindgrena, ale jednocześnie musiał uważać na Miedzińskiego.

25

Dobry start Buczkowskiego, ale na przeciwległej prostej przemknął obok niego Madsen i systematycznie powiększał przewagę. Przedpełski i Pawlicki stoczyli zaciętą walkę o trzecie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niej zawodnik GKM-u, choć do końca musiał bronić się przed atakami rywala.

22

Po siódmym biegu Madsen został ukarany ostrzeżeniem za nieprawidłowy start.

Na wyjściu z pierwszego łuku Bjerre po szerokiej objechał Zagara. Słoweńca początkowo gonił Lindbaeck, ale później tracił dystans do żużlowca Włókniarza.

18

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Żaden z zawodników nie dostał ostrzeżenia. Wściekłości nie potrafi ukryć trener Włókniarza, Marek Cieślak, który nie zgadza się z decyzją arbitra dotyczącej przerwania wyścigu w momencie, gdy częstochowianie jechali na 5:1.

W powtórce Madsen wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Przedpełski na trzecim kółku minął Rolnickiego. Ten chwilę później pojechał zbyt szeroko, upadł i nie zdążył się podnieść. Bieg przerwany. Rolnicki leżał na torze i trzymał się za lewe udo. Po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach udał się do parkingu. Junior GKM-u został wykluczony z powtórki.

Do trzech razy sztuka. Znów start wygrał Madsen, a w pogoń za nim rzucił się Łaguta. Duńczyk był jednak poza jego zasięgiem. Przedpełski spokojnie dojechał do mety po punkt.